Depremzedeler İçin Toplanan Para Ne Oldu

Özel Haber: Armağan ŞEN

Geçtiğimiz aylarda Aksaray’da hizmet veren bir reklamcı yaşlı zavallı adamı darp eden gözü dönmüş cani Faik Tuna Yıldırım’ın sahibi olduğu Y…. Medya tarafından düzenlenen son 2 konserinin iptal olması ve bu konserler öncesinde sponsorlardan ve bilet satışlarından para aldığı bu paraları ise iade etmediği iddia edilmişti.

 

Hatırlanacağı üzere en son 14 Ocak 2023’te Türk örf ve adetlerine karşı tavır sergileyen Murat Övüç isimli şahsın konserini Kadınlar Matinesinde düzenlemek isteyen Y…. Medya sahibi Faik Tuna Yıldırım’ın bu organizasyonuna başta Aksaray Milli İrade Platformu Başkanı Kuddusi Bakar olmak üzere Aksaray’da birçok Sivil Toplum Kuruluşu tarafından tepki gösterilmesi üzerine konser iptal edilmişti. Bu konser için öncesinde sponsorlardan ve bilet satışından gelir elde eden Yıldırım Medya işletmecisi Tuna Yıldırım’ın topladığı bu paraları iade etmediği ortaya çıktı. Öte yandan sponsorlar ve iptal edilen konserin bilet paralarını iade etmeyen Tuna Yıldırım’ı mağdur olan birçok kişi internette şikayetvar isimli sitede isim vererek yaşadıkları mağduriyeti dile getirmişlerdi.

 

Kendi İbanını Paylaşarak Depremzedelere Para Kampanyası Başlatmıştı

6 Şubat Kahramanmaraş depremi sonrasında ismi birçok sansasyon olaylarla Aksaray gündemine gelen Y…. Medya sahibi Faik Tuna Yıldırım’ın sosyal medya hesabından depremzedelere yardım için para toplamak istedi. Faik Tuna Yıldırım’ın şahsi olarak başlattığı Depremzedelere Yardım Kampanyası için kendi sosyal medya hesaplarından şahsına ait İBAN bilgilerini paylaştığı da ortaya çıktı.

 

Soruyoruz…

Kamuoyunu aydınlatma adına Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezi olarak soruyoruz;

1- Depremzedelere yardım için Y…. Medya sahibi Faik Tuna Yıldırım nakti olarak ne kadar para topladın?

2- Bu topladığın paraları hangi kurum ya da kuruluşa nasıl teslim ettin?

3- Bu topladığın paraları teslim ederken onlarca insan tarafından olası gelen parayı şahsi yardım olarak mı yaptın?

 

Yetkili Kurumu Göreve Davet Ediyoruz

6 Şubat Kahramanmaraş depremi sonrasında yardım amaçlı kendi İban bilgilerini paylaşan Y…. Medya sahibi Faik Tuna Yıldırım’ın topladığı paralar için Faik Tuna Yıldırım tarafından paylaşılan IBAN bilgilerinde yer alan banka hesabı incelendi mi? Bunun için gerekli işlem ya da işlemler yapıldı mı? Yapılmadı ise neden yapıldı?

 

Dedüblüman Paylaşımı Gerçeği Ortaya Çıkardı

İlimizde birkaç konser düzenleyerek adını duyuran Yıldırım Medya Sahibi Tuna Yıldırım’ın organize ettiği son 2 konser peşpeşe iptal edilirken, bu konserler için birçok sponsor firmadan ve birçok kişiye bilet sattığı ortaya çıkarken bu paraları da iade etmediği iddia edildi. Türk Örf ve adetlerinde karşılığı olmayan Murat Övünç konserinin yanısıra gençler tarafından sevilen Dedublüman konseri de iptal edildi.

Deduplüman grubu kendilerine ait instagram sayfalarından yayınladıkları duyuru ile; “Aksaray’da gerçekleşmesi planlanan konserimiz organizatör Tuna Yıldırım’ın sorumluluklarını yerine getirmemesi sebebiyle iptal edilmiştir. Kendisi bizi de sizler kadar mağdur etmiştir. İleride çalışacak sanatçı dostlarımıza ve siz dinleyecilerimizin mağdur olmaması için ilgili kişiyle çalışmamanız tavsiyemizdir. Oluşan mağduriyet için kendi adımıza özür dileriz. Satın aldığınız biletleri, satın aldığınız noktalara iade edebilirsiniz. En yakın zamanda görüşebilmek dileğiyle” konserin iptal edildiğini duyurmuşlardı.

 

Bilet İadesine Giden Vatandaşa İftira

Deduplüman grubu konserinin organizetörü Yıldırım Medya sahibi Tuna Yıldırım’ın sorumluluklarını yerine getirmemesi sonucunda konserin iptal edildiğinin duyrulmasının ardından bir vatandaş bilet parasını almak için Yıldırım Medya’ya gittiğinde iftiraya uğradığını dile getirdi.

İnternette Şikayetimvar isimli bir sayfada mağduriyetini dile getiren Mustafa isimli şahıs şu ifadelere yer verdi; “Aksaray Yıldırım medyadan dedublüman konser bileti aldık malum arkadaş sanatçıyı getiremedi. dedublüman kendi sayfasında da paylaşım yaptı bu arkadaşla çalışmayın diye 1 ay oyaladı beni daha sonra ofisine gittiğimde benim onun ofisindeki 10bin lirayı çaldığımı söyleyip benden şikayetçi oldu.”

Haberimizde yer alan kişi ya da kurumlar tarafından yapılacak olan olası açıklamaları tarafsız basın merkezi olarak yayınlayacağız…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sanayi Esnafı Susuzluktan Şikayetçi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?