Depremi de Reklama Çevirdin Adın Batsın Senin

Özel Haber: Armağan ŞEN

6 Şubat sabahında Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde meydana gelen iki deprem Türkiye’nin 10 ilinde yıkıcı etkilere neden oldu. Arama kurtarma çalışmaları mucize kurtuluş haberleri verse de her geçen an hayatını kaybedenlerin haberi de gelmeye devam ediyor.

 

Deprem sonrasında Türkiye’nin yanı sıra başta kardeş ülke Azerbaycan olmak üzere Dünyanın dört bir yanından yardımlar ülkemize gelmeye başladı. Deprem felaketinin ardından ülkemizin 81 ilinde yurttaşlar bir yumruk olarak yaraları sarmak, depremzede yurttaşların ihtiyaçlarına karşılamak için birbirleri ile yarıştılar. Aksaray’da başta Aksaray Valiliği olmak üzere, belediyeler, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve gönüllüler elden ele yardım için birbirleri için yarış haline girdiler. Depremzedeler için Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi yurttaşlara çağrıda bulunarak, gıda, giyim gibi malzemeler başta olmak üzere ihtiyaç duyulan birçok ürünler toplandı.

 

Adın Batsın!!!…

Aksaray Valiliği, İlçe Belediyeler, Siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve gönüllü yurttaşlar tarafından hazırlanan yardım tırlarının önünde sadece kurumların isimleri yazarken, Aksaraylı yurttaşların getirdiği yardım malzemelerini reklama çeviren Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ise tırların önüne adeta milletin gözüne sokarcasına büyük puntolarla “Dr Evren  Dinçer” yazılı pankart astırması birçok yurttaşın da tepkisine neden oldu.

 

Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezine ulaşan birçok tepkili yurttaş; “Aksaray Belediyesi tarafından organize edilen ve deprem bölgesine gönderilen tırlarda Belediye Başkanının adının yazması reklamdan başka bir şey değil. Bu felakette bile reklam yapan Evren Dinçer’e yazıklar olsun. O tırlar Aksaray halkı tarafından dolduruldu. Evren Dinçer kendi cebinden mi doldur du? Adı Batsın… Bizler reklam istemiyoruz. En çok bu dönemde AKP’liler siyaset yapılmasına karşı iken asıl reklamı ve siyaseti kendileri yapıyor. Bu yüzsüklüktür, görmemişliktir. Evren Dinçer’in bu yüzsüzlükten biran önce vazgeçmesini bekliyoruz” dediler.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Depremzede Çocuklara Oyuncak Kampanyası

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?