CHP Cumhuriyet’in 100’üncü Yılında Çelenk Sundu

Haber: Armağan ŞEN

Türkiye Cumhuriyet’inin kuruluşunun ve Cumhuriyet Bayramının 100’üncü yılında Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray İl Başkanlığı Atatürk Anıtına çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Çelenk Sunma programına CHP Aksaray İl Başkanı Bilal Özdemir, Merkez İlçe Başkanı Sibel Altınpınar ve partililer katıldı.

 

Cumhuriyet’in 100’üncü yılı çelenk sunma programında konuşma yapan CHP Aksaray İl Başkanı Bilal Özdemir; “Her şeye rağmen umutlarımızı kaybetmeden her Cumhuriyet Bayramında tekrar yenileyerek tekrar güçlendirerek Cumhuriyete ve Atatürk ilkelerine yeniden sarılacağız. Demokrasiyi ve Cumhuriyeti yeniden inşaa edeceğiz. Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi “Türkiye Cumhuriyei İlelebet Payidar Kalacaktır” Yaşasın En Büyük Bayram” dedi.

 

Açıklamasını sürdüren CHP Aksaray İl Başkanı Özdemir şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyet Bayramının 100.yıl kutlamalarına hoş geldiniz. 100. Yıl önce küçük bir fidan olan Cumhuriyet 100 yılda büyüdü büyüdü ulu bir çınar oldu. Bu ulu çınar bizi Suriye olmaktan, Irak olmaktan, Afganistan olmaktan ,Filistin olmaktan, İran olmaktan kurtardı. Kısaca, Cumhuriyet geri kalmış bir ortadoğu ülkesi yerine çağdaş bir dünya devletinin temellerini attı. 100 yıldır dahili ve harici bedbahtlar zayıflatmak için, yıkmak için uğraşsa da Ulu çınar dimdik ayakta ve ilelebete ayakta kalmaya devam edecektir.

 

Cumhuriyet demek demokrasi demektir, eşit vatandaşlık demektir, hukuk devleti demektir, hak, hukuk, adalet demektir, özgürlük demektir, kadın erkek eşitliği demektir, kadına ve çocuğa saygı demektir, emeğe saygı demektir, basın özgürlüğü demektir. Geldiğimiz noktada tüm kavramaların içi boşaltılmış, adeta demokrasi askıya alınmış, tek adam ,dikta rejimi yaratılmaya çalışılmaktadır.
Türkiye Büyük Millet Meclisi işlevsiz hale getirilmiş, yargı bağımsızlığı yok sayılmış, yargı baskı altına alınmış, yandaş basın yaratılmıştır. Kısaca demokrasinin temel şartı olan kuvvetler ayrılığı kuvvetler birliğine dönüştürülmüştür.

 

Cumhuriyet ve demokraside yasama organının yasa yapma yetkisi elinden alınmaz, Cumhuriyet ve demokraside yargı baskı altına alınmaz, milletvekillerinin ve gazetecilerin haksız ve hukuksuz olarak cezaevlerinde özgürlükleri kısıtlanmaz, Cumhuriyet ve demokraside tarikatların devlete yuvalanması desteklenmez, Cumhuriyet ve demokraside tarikat yurtlarında çocukların cinsel istismara maruz bırakılmasına göz yumulmaz, Cumhuriyet ve demokraside suç işleyenler, hata yapanlar yargı önünde hesap verir ,Allahım ve milletim beni affetsin diyerek sorumluluktan kurtulamaz.”

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

CHP İle İYİ Parti Arasında İpler Geriliyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?