CHP Atatürk Anıtına Çelenk Bıraktı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyleCumhuriyet Halk Partisi Aksaray Teşkilatı Atatürk heykeline parti çelenginibıraktı.

Aksaray 15 Temmuz Milli İrade Meydanında gerçekleşenprograma CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, Merkez İlçe Başkanı Esen UzSökmen, Kadın Kolları Başkanı Sibel Altınpınar, Gençlik Kolları Başkanı İsmailKaraca ve parti yönetimi katıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyleCHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

""

Çelenk sunma töreninin ardından açıklama yapan CHP’liErtürk; “Özgürlüğün de eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir”dedi.

CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk Türkiye Büyük MilletMeclisinin kuruluşunun 101. Yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımünasebetiyle bir mesaj yayımladı. CHP İl Başkanı Ertürk Mesajında “23 Nisan,Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bütün birdüşmanlık dünyasına karşı ayağa kalkan Türkiye halkının, Türkiye Büyük MilletMeclisini meydana getirmek hususunda gösterdiği harikayı ifade eder”dedi. 

""

”Türk Milleti’nin geleceği, bugünkü çocuklarının doğrugörüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır” diyeErtürk “Sevgili çocuklar, sizler, bu güzel ülkenin geleceğini inşa edeceksiniz.Bu nedenle 101 yıl önce neler yaşandığını, Ulu Önder Atatürk’ün neden ilk işolarak Türkiye Büyük Millet Meclisini açtığını iyi öğrenmelisiniz. Güzel Cumhuriyetimizintemel ilkesi ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesidir. Mustafa KemalAtatürk ‘Ben her kerameti Meclisten bekleyenlerdenim’ demiştir. Meclisin sahipbulunduğu keramet ise ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesidir. 

""

Geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de dünyada ve ülkemizde devam eden salgıngünleri geçer geçmez coşkumuz yüreklerimizden sokaklara taşacak,Cumhuriyetimizin bugünkü mirasçıları, onu hak ettiği şekilde, demokrasiyletaçlandıracaktır. Ülkemizin yarınları çocuklarımızın haklarının gözetildiğihiçbir çocuğun yatağa aç girmediği binlerce yasa dışı çalışan işçiçocuklarımızın devlet güvencesi altına alınacağı bir Türkiye hayalimizvar.  Güzel günler yakındır çocuklar motorları mavilikleresüreceğimiz günleri hep birlikte yaşayacağız. Bu vesile ile Türkiye BüyükMillet Meclisinin açılışında bulunan tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, azizşehitlerimize rahmet diliyor, bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerine yerverdi.   Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-04-23 12:43:53

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Toprak’tan 23 Nisan Kutlama Mesajı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?