a

Toprak’tan 23 Nisan Kutlama Mesajı

Aksaray Barosu Başkanı Ramazan Erhan Toprak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. Yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
""
Baro Başkanı Ramazan Erhan Toprak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “101 yıl önce bugün ulusal Egemenliğin vücut bulduğu, Türkiye Demokrasisinin temellerinin atıldığı, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kılavuzluğunda hakimiyetin kaynağının ne monarşide, ne oligarşide, ne bir kişide, ne bir zümrede, ne bir ailede, ne de bir aşirette olmayıp sadece ve sadece hür vicdana, akla, millete ait olduğunun bütün dünyaya ilan edildiği gündür. 
""
Dünyada bırakın çocuk hakları, insan haklarının bile esamesinin okunmadığı bir dönemde Çocuk Hakları çalışmaları yapan, geleceğin aydınlık yarınlarını, laik, demokratik ve çağdaş değerlere sahip çıkılmasının ancak çocuklar ile mümkün olacağını bilip, dünyada resmi olarak kutlanan ilk ve tek çocuk günü ve bayramını armağan eden tek lider olan Mustafa Kemal ATATÜRK; Türk çocuklarının bütün güçlükleri aşabilecek kabiliyet ve yeteneği olduğuna inanmıştır. Çocuk gelinlerin ve çocuk işçilerin her geçen gün arttığı, madde bağımlılığının ilkokul çağına kadar düştüğü günümüzde çocuğun yüksek yararını gözeten bir takım yasal düzenlemelerin yetersiz kaldığı aşikardır. 
""
Ulusal egemenliğin simgesi olan ve Cumhuriyetin temelinin atıldığı bugün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın vermek istediği mesaja, onun ruhuna, onun felsefesine ve mantığına sahip çıkmak hepimizin görevi olmalıdır.  Bu düşüncelerle çağın gerekleri ile donanmış, hayatın her alanında sevgi ve mutluluğu sonuna kadar hak eden geleceğimizin teminatı, aydınlık yarınlarımızın ışık kaynağı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı şahsım ve Aksaray Barosu adına kutlar; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere birinci meclis üyeleri ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarım.” Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-04-22 13:53:39

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Son Dakika Yasaklar Yarın Akşamdan Başlıyo

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi