Çekin Ellerinizi İş İnsanlarının Cebinden

Özel Haber: Armağan ŞEN

6 Şubat sabahında Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde meydana gelen iki deprem Türkiye’nin 10 ilinde yıkıcı etkilere neden oldu. Arama kurtarma çalışmaları mucize kurtuluş haberleri verse de her geçen an hayatını kaybedenlerin haberi de gelmeye devam ediyor.

Deprem bölgesinde yaşanan ölümler sonucunda uzmanlar salgın hastalığa da dikkat çekerek yetkilileri uyarırken, hâlâ enkaz altında yakınlarından bir umut bekleyen binlerce insan o umudun gerçekleşmesi için sadece dua ediyor. Yardım ekipleri ellerinden gelenin fazlasını yaparken, umutlar ise her geçen saniye tükeniyor.

 

“Yaraları Birlikte Saracağız” sloganı ile yardım kampanyaları devam ederken, bazı kurum ya da kuruluşlar ise Aksaray’da işadamlarına adeta zoraki yardımlar yaptırmaya çalışıyor. Oysa o kurumlar söylemeden Aksaray’da birçok iş insanı ellerinden gelenin fazlasını yaparak yardımlarını ulaştırırken, bir de bazı kurum ya da kuruluşların zoraki ek yardımları kibarca tehditleri ile karşılaşmaları iş insanlarını düşündürmeye devam ediyor.

 

İsimlerini Büyük Puntolar İle Yazanlara Gidin

Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezine isimlerinin açıklanmasını istemeyen iş insanları yaptıkları özel açıklamada; “6 Şubat’ta ülkemizin 10 ilini kapsayan deprem sonrasında elimizden gelen nakdi yardımları yaptık. Bizler de bir işletme çalıştırıyoruz. Ama son günlerde bazı isimler bizlerden tekrar yardım yapılması yönünde telkinlerde bulunuyorlar. Keşke gücümüz olsada tüm yarayı biz sarsak. Ama bizler de bir işletme yönetiyor, çalışanlarımız ve bu işletmenin giderleri var.

 

Hiç kimse bu yıl kâr ettiniz mi? Zarar ettiniz mi? Bu işletme nasıl ayakta duruyor demiyor. Ama zoraki yardımlar ile sana falan rakam, O’na filan rakam daha yardım yapacaksınız diyor. Önce gidin halkın yardımları ile Kamyonlara Büyük Puntolar ile ismini yazdıranlara bunun ayıp olduğunu söyleyin. Bizler birilerinin demesi ile para yardımı yapacak isek bize yazıklar olsun. Artık gücümüzün bittiği yerde bizlere yardım zorakisi yapılıyor ise bunu yapanlara yazıklar olsun.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aldatmanın ve Yalanın Fotoğrafı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?