Bir Gün Önce Uyarmıştık

Özel Haber: Armağan ŞEN

Dün haber merkezimiz tarafından yapılan Özel haberde ‘Aksaray Halkı Olarak Siyasilere Güvenmiyoruz’ başlıklı haberimizin üzerinden daha 24 saat geçmeden Hastanede sıkıntılar baş gösterdi. Vatandaşlar hastane yönetimine isyan etti.

Dün yayınladığımız haberde özellikle vatandaşların sabah erken saatte kalkıp hastanede sıra kuyruğunda kaldığını belirtmiştik. Daha bu haberimizin üzerinden 24 saat geçmeden bugün ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde iddialara göre Sağlık Bakanlığı tarafından kaynaklanan sorun sebebiyle ‘Sıramatik cihazları’ çalışmadı. Vatandaşlar Hastane yönetimine ateş püskürdü. Vatandaşın derdini bir hastane yetkilisi dahi dinlememesi öfkeyi ikiye katladı. Zaman zaman hastane poliklinikleri önünde sıra kavgaları da yaşandı.

CHP Kargaşadan Yararlanmasın Muhalefet Sadece Konuşur

AKP’li siyasilerin yanı sıra vatandaşlar CHP’lilerin de bu kargaşadan ekmek çıkarmaya çalıştığını dile getirerek; “CHP İl Başkanı ve yönetimi bizim bu zor durumumuzdan kendilerine ekmek çıkarmaya çalışacaklarına, diğer illerin vekillerine bu durumu ileterek mecliste bu konu dile getirilsin. Bu zulümden CHP’de elini ovuçturarak kendine pay çıkarmasın. İl Başkanı Ali Abbas Ertürk kameralar karşısında show yapana kadar bizim bu mağduriyetlerimizi Genel Başkanları mecliste konuşsunlarda samimiyetlerine inanalım” dediler.

Erel Nerede O’da Bıraksın Showu…

Vatandaşlar AKP başta olmak üzere, CHP ve İYİ Parti’ye de tepki gösterdiler. “Derdimize derman ol, bize zulmü durdur” diyerek İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel’e çağrıda bulunan vatandaşlar; “Aksaray’ın en küçük köyünü dahi mecliste konuşan, halkın yanında olan İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel neredesin? Bize bu zulmü reva görenlere karşı mecliste konuşsana. Bizler bıktık. Bizler artık boş konuşan vekil değil, icraat yaptıran vekil istiyoruz. Muhalefet vekilisin icraat yapamazsın. Ama sıkıntıları sürekli dile getirerek iktidara bu icraatı yaptırmak zorunda kalırsın” ifadelerine yer verdiler.

Dün haber merkezimiz tarafından yapılan Özel haberde ‘Aksaray Halkı Olarak Siyasilere Güvenmiyoruz’ başlıklı haberimizde şu ifadelere yer verdik;

Yazık Değil mi Bu Vatandaşa

‘Artık diğer illere sevk olmayacak’ umuduyla açılan Aksaray Eğitim Araştırma Hastanesi yeni yerine taşınalı üç yılı aşkın süre olmasına rağmen Aksaray halkına hizmet yerine adeta zulüm yapılıyor.
Her ne kadar şehrin yöneticilerinin bu dönemde görev yapan iki Sağlık müdüründen ve üç Hastane başhekiminden çok memnun olduklarını belirtseler de vatandaşın sesi onu söylemiyor. Bu üç yılda hastaneden memnun musunuz sorusunu kime sorsak bir küfür yemediğimiz kaldı. Bu dönemde hastaneye girip de memnun çıkan insan sayısı bir elin parmakları ile sınırlı kalıyor. Kendimizi tamamen siyasetin dışına atıp bir değerlendirme yaparsak bu üç yıl Hastane açısından tam bir felaket.
Eski hastane binasında yaşanan ve milyon liraların yok olduğu hırsızlık olayının hâlâ çözülemeyişi, Kovid hastasının hastaneden kaçması sonrası trafik kazasında ölmesi, Temizlik sorunu , Temizlik işçisi kadrosunda olup da AKP’ye yakınlığı ile bilinen çok sayıda personelin masa başında çalışması sonucunda tuvaletlerinin dahi kullanılamayacak durumda olması, İnsanların muayene olabilmek için randevu alamaması ve sabahın erken saatlerinde sıra için hastaneye gitmeleri, bazı vatandaşların ise özel hastanelere akın etmesi gibi birçok olumsuzluklar zinciri sıralanır gider. İki yıl önce açılacağı vaadedilen yeni hastane B blok binasını iki yıl ertelemeli de olsa biterek hizmete açılması hiçbir soruna çözüm olmadığı apaçık gözler önünde.

AKP İktidarı Muhalefeti Eleştirirdi ‘Sizin Döneminizde Hastanelerde Kuyruk Var’ diye…
AKP Genel Başkanı ve Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan zaman zaman Muhalefeti eleştirerek; “Sizin Döneminizde hastanelerde kuyruk var” cümlesi 20 yıl sonra AKP iktidarında hastanede yaşanan sıra kuyruklarına şahit oluyoruz. Vatandaşlar muayene olabilmek adına 182 Alo Sağlık Randevu Hattından doktorlara randevu alamadığı ya da çok uzun süreli tarihlere randevu verilmesi gerekçesi ile muayene olabilmek için birçok vatandaş sabahın 05:30 ile 06:30 arasında hastaneye giderek muayene için sıra alıyor. Başta AKP Aksaray Milletvekilleri İlknur İnceöz ve Cengiz Aydoğdu olmak üzere, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ve Aksaray İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ vatandaşın uğradığı bu zulme ise bir çözüm bulamayarak sessiz kalmayı tercih ediyor.

Siyasilere Güvenmiyoruz… Vali Bey Çözüm Bul !…
Geçtiğimiz hafta Aksaray Eğitim ve Araştırma hastanesine giden haber servisimiz burada vatandaşların sesine kulak verdi. Vatandaşlar ne hastaneden ne idarecilerden memnun olmadıklarını ifade ederek; “Bizlere 21’inci yüzyılda muayene kuyruğuna girdirenler Allah’ımda onları daha beter yapsınlar. Geçtiğimiz aylarda Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu acil bölümünü gezmiş gece saatlerinde. Birçok yerde bu haberler yayınlandı. Sayın Vali Sabahın 6’sında poliklinikleri gez, vatandaşlar 8:30’da olacağı muayene için sıra bekliyor. Bu Allah’tan reva mı? Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu beye sesleniyoruz; Madem iş yapıyorsun, halkın içindesin halkın sorunlarına çözüm bul. Bu halkın yaşadığı her eziyete çözüm bulmak senin boynunun borcudur. Bizler siyasilere güvenmiyoruz. Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu bu duruma çözüm bul” dediler.

0 0 1 0 0 1

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray Halkı Olarak Siyasilere Güvenmiyoruz

HIZLI YORUM YAP

0 0 1 0 0 1

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?