Belediye’den Resmi Bir Açıklama Gelmedi

Özel Haber: Armağan ŞEN

10 Şubat tarihinde yayınladığımız; “İhaleyi en düşük fiyat veren kazandı en yüksek verene kaldı” başlıklı haberimizin ardından ihale hakkında Aksaray Belediyesi ihaleye katılan firmalara resmi bir açıklama yapmaması birçok soru işaretini de beraberinde getiriyor.

Aksaray Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından AYT TYT Sınavlarına Hazırlık Hizmeti Alım İhalesi 8 Şubat 2022 tarihinde Aksaray Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşti. Gerçekleşen ihaleye 6 firma katıldı. Aksaray Belediyesi tarafından maddi durumu olmayan öğrenciler için AYT TYT Sınavlarına Hazırlık kursu için ilimizde bulunan özel kurslar için ihale yaptı. İhale şartnamesine uygun olan 6 özel eğitim kurumu katıldı. Kapalı zarf usulü gerçekleştirilen ihalede en düşük fiyatı 34 Bin Lira ile Etkin Eğitim Kurumları verdi. İhale bittikten sonra ihale salonunda Etkin Eğitim Kurumlarının ihaleyi aldığı ve gerekli işlemlerin yapılması gerektiği söylendi. Ancak ihaleden bir gün sonra Aksaray Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ihalede ihale komitesi en düşük fiyat veren Etkin Eğitim Kurumlarından ihaleyi İmza Sirküsünün fotokopi olduğunu gerekçe göstererek Etkin Eğitim Kurumlarından ihaleyi geri aldı. Bunun üzerine ihaleye katılan diğer 4 firmayı da değişik sebeplerden dolayı ihaleyi vermedi. İhaleye katılan ve ihale de en yüksek fiyatı veren firma olan U….. Özel Eğitim Kurumlarına 224 Bin Lira olarak ihale resmi olmayan açıklamaya göre verildi.

İmza Sirküsü Gerçek Olmasına Rağmen İhaleyi Aldılar…

Aksaray Belediyesi tarafından 2020 yılında yapılan ilk ihale ve 2021 yılında gerçekleştirilen 2. ihalede de kimse katılmaması nedeniyle sadece U…. Özel Eğitim Kurumları katıldığı için ihaleyi aynı firma almıştı. Ancak bu yıl gerçekleştirilen ihaleye 6 firma katılmasına rağmen ihaleyi alan firmaya İmza Sirküsü gerçek olmasına rağmen dosyaya ‘Aslının Aynıdır’ ibareli fotokopi sunulması nedeniyle ihale komitesi tarafından ihale iptal edilerek daha önceki 2 yıldır ihaleyi alan ve ihalede en yüksek fiyatı çeken firmaya ihale verildi.

İşte ihaleye katılıp teklif veren firmaların fiyatları; U…. Özel Eğitim Kurumları 224 Bin Lira, P… Eğitim Kurumları 126 Bin Lira, Y….K… Eğitim Kurumları 121 Bin Lira, T…İ…Eğitim Kurumları 97 Bin Lira, H…K… Eğitim Kurumları 51 Bin Lira, Etkin Eğitim Kurumları 34 Bin Lira.

Resmi Açıklama Cuma Günü Yapılması Bekleniyordu…

Aksaray Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından AYT TYT Sınavlarına Hazırlık Hizmeti Alım İhalesi 8 Şubat 2022 tarihinde gerçekleşmesinin ardından ihaleyi o an kazanan firmaya çeşitli bahane uydurularak ihaleyi verilmeyeceği sözlü olarak ifade edilmiş ve ihaleye katılan diğer firmalarda farklı sebepler ile elenerek ihaleye en yüksek fiyat isteyen firmaya bırakılacağı sözlü olarak katılımcılara iletlmişti. Haber servisimiz tarafından yapılan haber sonrasında Aksaray Belediyesi ihaleye katılan firmalara 10-11 Şubat tarihleri arasında resmi olarak hangi firmanın aldığına dair bir açıklama yapmazken, ihaleye giren eğitim kurumları ise Aksaray Belediyesi’nden resmi bir açıklama bekliyor.

İhaleye giren firmalara geçtiğimiz Cuma günü 11 Şubat tarihinde resmi bir açıklama yapması beklenirken, Aksaray Belediyesi’nde sessizlik hakim. Belediye tarafından resmi bir açıklama yapmaması kamuoyunda da bu olayın unutulması beklendiği yorumları yapıldı.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinden 5 Personel Neden Alındı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?