ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinden 5 Personel Neden Alındı

Özel Haber: Armağan ŞEN

Dün ilimizde yaşanan olay gündeme bomba gibi düşerken birçok yanlış bilgiler ile sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun tedbili kıyafet ile ASÜ Eğitim ve Araştırma hastanesini denetlemesi ve dün hastanede görev yapan 5 personelin alınması aslında tamamen bir tesadüf ile denk geldi. Bu tesadüf sonrasında ise Aksaray’da yayın yapan bir haber sitesinin de detay vermeden ASÜ Eğitim ve Araşatırma Hastanesinde 5 personelin görevden alındığını duyururken, personellerin Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu tarafından yapılan denetimler neticesinde alındığı gibi bir haber paylaşması vatandaşlara Yalan ve Yanlış bilgiler verdi.

Olayın detayını araştıran Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen ilginç detaylara ulaştı. Yayına başladığımız günden itibaren halka gerçek haberi duyurmayı ilke edinen haber servisimizin ulaştığı işte o bilgiler.

 

Personeller Yapılan Denetimden Dolayı Görevden Alınmadılar !!!

ASÜ Eğitim ve Araşatırma Hastanesinde 5 Personelin neden alındığını? araştıran Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen’in edindiği bilgilere göre; ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi taşındığı yeni hizmet binasında gerçekleşen ve adeta sır gibi gizlenen ve hiçbir bilgi verilmeyen bir alım gerçekleştirildi. O dönem sadece bir firmadan 20 Milyon Liralık alım yapıldığı gerekçesi sonrasında müfettişler tarafından yapılan soruşturma neticesinde ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Teknik Servis Sorumlu Müdür yardımcısı B.G., teknik personel S.B., A.R.E ile 2 personel daha olmak üzere toplam 5 personel müfettişler tarafından yürütülen soruşturma sonucunda görevden alındı.

O Dönem Sorumlu Kimdi?

Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen’in edindiği bilgilere göre ASÜ Eğitim ve Araşatırma Hastanesinde geçtiğimiz dönem sadece bir firmadan 20 Milyon Liralık yapılan alım sonucunda soruşturma yürütülürken, soruşturma kapsamında 1 teknik sorumlu müdürü ve 4 görevli olmak üzere toplam 5 kişi görevden alınırken, o dönem yapılan 20 Milyon Liralık gerçekleştirilen alımda ise ASÜ Eğitim ve Araşatırma Hastanesi başhekimi H. M.’nin olduğu öğrenildi. 

Hastanede yaşanan bu olaylar neticesinde 20 Milyon Liralık alımın hangi malzemeler konusunda hiçbir bilgi verilmeden adeta sır gibi gizlenirken, o dönemde başhekimlik görevini yürüten ve hastane personeli tarafından sesli olmasa da sıkça iddia edilen ve bu alımdan yönetmelik ve hukuken sorumlu kişinin eski başhekim H.M’nin olduğu belirtildi.

Başhekim H.M. Şimdi Hangi Görevde?

Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen’in edindiği bilgilere göre ASÜ Eğitim ve Araşatırma Hastanesinde gerçekleşen ve sır gibi gizlenen sadece bir firmadan 20 Milyon Liralık yapılan alım sonucunda sorumlu olduğu hastane personeli tarafından iddia edilen başhekim H.M. ise geçtiğimiz günlerde yapılan iç atamalar sonucunda Aksaray İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ tarafından Aksaray Kamu Hastaneler Birliği Başkanı olarak H. M. atandı. Eski tabir ile İl Sağlık Müdür muavini olarak görev yapmakta.

Senaryo Aynı, Sonuç Aynı mı Olacak?

Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen’in edindiği bilgilere göre Geçtiğimiz yıllarda eski binadan yeni binaya taşınıldığı sırada  yaşanan hırsızlık ve vurgun olayı neticesinde ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde o dönem 1 Müdür, 1 Destek Hizmetler Müdürü, 1 Acil Servis Sorumlusu, 1 Özel güvenlik şefi ile 1 özel güvenlik görevlisi tutuklu yargılanmış ve devam eden yargılamalarda 1 Özel güvenlik şefi ile 1 özel güvenlik görevlisinin iş akitlerine son verilerek görevlerinden atılırken, hastane müdürü, destek hizmetler müdürü, acil servis sorumlusu olan kişiler yeniden farklı birimlerde görevlerine iade edildi.

Öte yandan 2019 yılında yaşanan bu operasyonda operasyonu yürüten savcıların değiştirildiği de kamuoyu tarafından bilinmekte. Yine 2019 yılından bu yana devam eden yargılamada 11 kişinin yargılanması devam ederken, sadece 1 Özel güvenlik şefi ile 1 özel güvenlik görevlisinin iş akitlerine son verilmesi kamuoyunun da tepkisine neden olmuştu.

Eski Hastane Vurgunu ile 20 Milyon Liralık Vurgun Operasyonunda Dikkat Çeken O İsim

Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen’in edindiği bilgilere göre ASÜ Eğitim ve Araşatırma Hastanesinde geçtiğimiz dönem sadece bir firmadan 20 Milyon Liralık yapılan alım sonucunda yürütülen soruşturma kapsamında görevden alınan Teknik hizmetlerden sorumlu müdür B.G.’nin aynı zamanda 2019 yılında gerçekleşen eski hastane binasında yaşanan hırsızlık ve 10 Milyon Liralık vurgun ile yapılan yargılamada da sanık olarak yer aldığı alınan bilgiler arasında.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Genel Merkezlerde 6 Aksaray’da 5

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 1 2

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?