Başarısızlıklarını Sandığa Katılımın Az Olmasına Bağladılar

31 Mart seçimleri sonrasında Aksaray Merkezde hüsrana uğrayan 2019 seçimlerinde aldıkları oydan 10 Bin daha az oy alan MHP Aksaray İl Başkanı Burhanettin Karataş başarısızlıklarını sandığa katılımın az olmasına bağladı.

 

31 Mart seçimlerini değerlendirmek üzere MHP Aksaray il binasında düzenlenen programa il başkanı Burhanettin Karataş, Aksaray Belediye Başkan adayı İrfan Çıtak, Kadın Kolları Başkanı Nermin Fidan ve partililer katıldı.

 

Açıklamada bulunan il başkanı Burhanettin Karataş; “Seçimlere Aksaray’da %70 katılım olması ilk defa böyle bir katılımın olduğunu göstermekte. Bu durumu da elbette masaya yatırıp değerlendireceğiz” dedi.

 

Seçim değerlendirmesi için gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Burhanettin Karataş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Sandıktan çıkan milletin iradesine saygımız sonsuz, mevcut Belediye Başkanımız Evren Dinçer bir 5 yıl daha onay alarak Aksarayımız’a Belediye Başkanı olarak devam edecektir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Aksaray genelinde 11 belde de göstermiş olduğumuz adaylardan resmi olmayan sonuçlara göre 7’si seçimi kazanmıştır, Merkez ilçe dahi 8 diğer ilçede ise 3 ilçe resmi olmayan sonuçlara göre MHP kazanmıştır. Süreç zarfında sıkıntı yaşanmadığı için, güvenlik güçlerimize teşekkür ederiz.

 

Bugün itibariyle teşkilatımız burada ve seçim yeniden başlamıştır. Önümüzdeki günlerde Aksaray’da MHP olarak yine damgamızı vuracağız. Teşkilat mensuplarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Aksaray bir İrfan Çıtak kazanmıştır. Kendisine bundan sonraki siyasi çalışmalarında teşkilat olarak arkasında durarak Genel Başkanımızın emrinde siyaset yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“Üzüntüm Verilen Emeklerin Karşılığının Alınmaması”

MHP Aksaray Belediye Başkan adayı İrfan Çıtak yaptığı konuşmada; “Yoğun, yorucu, gururlu ama bir o kadar da mutlu, üzüleceğimiz hiçbir şey yok. Allah’a hamd olsun Aksaray’ın birçok belde ve ilçesinide kazandık, merkez nasip değilmiş. Çok güzel bir ekip birlikteliği kurduk, bu ekip birlikteliğinde tek bir menfaat yoktu. Benim en büyük üzüntüm verilen emeklerin karşılığının alınmaması. Ama inanın biz o karşılığı gönüllerde aldık. Bugün aldığımız oy oranından bağımsız biz Aksaray’ın gönlüne girdiğimize inanıyoruz.

Temiz bir siyaset yürüttük. Biz Aksaray’a değer katmak istedik; projelerimizle, vizyonumuzla, isteklerimizle. Biz sadece projelerle değil, siyasette algıları değiştirmek istiyoruz. Bizim dediğimiz bu algıları değiştirmek için zamanı gelmemiş. Elbet bir gün bunun ismi İrfan Çıtak olmayabilir, bunun ismi ne olursa olsun siyasette algıların değişeceği zaman gelecektir” dedi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’da Sandıkların Tamamı Açıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?