Bahtiyarla Başarısızlığa Bakarsın!!!

Seçimler biteli 3 Ay bitti, 4’üncü aya girdik. Gurbetçilergelmeye başladı… Aksaray Belediye Başkanlık koltuğuna oturan AKP adayı Evren Dinçer aslında o kadar da rahat değil.

Seçimlerde 2’inci olan MHP Adayı Sefer Alkan’ın sadece Bin 200 oy önünde bitirerek Belediye Başkanlığını kazandı.

Sandıktan çıkan Milli İrade’nin mesajı çok açık; “Son birkez daha AKP diyoruz. Ancak sen başarısız olursan bir dahaki yerel ve genelseçimde AKP büyük yara alacak. Sen başarılı olursan, biz seçmenlerde daha önceTürkiye’de AKP’ye en çok oy veren İlk 5 il içinde Aksaray yeniden olabilir”dedi.

Göreve geldiğikten sonra “O Mahallede iftar senin, bu mahallede iftar benim” diyerek ilk kazandığı mahallelerden iftar programlarıyaptı.

Daha sonra koltuğu devraldığı AKP’li Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın yetiştiremediği Kurtuluş Mahallesi asfalt çalışmasına başladı AKP’li Belediye Başkanı Evren Dinçer.

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim için yaptığı ya da yapamadığı çalışmalara değinmeyeceğim. Sadece o yazıya ilaveten “İstanbul Seferinden Mağlup ayrıldıklarının” altını çizmek dışında.

“Şehre İyi Gelecek” sloganı ile 5 yıl hizmet yapmaya çalışan AKP’li Belediye Başkanı Yazgı’nın ardından “Gönül Belediyeciliği” sloganı ile “Mış mışlarla, muş muşlarla” yürüttüğü seçim propagandasında sadece Bin 200 oy farkı ile başkan seçildi.

Bir önceki Başkan Haluk Şahin Yazgı’yı en sert eleştiren basınemekçileri arasında yer almaktan gurur duydum. Birçok meslektaşım Belediye Bültenlerinden gelen “Su Projesi Seçime Yetişecek” derken “Su Projesi SeçimeYetişmeyecek” diyerek halkımıza doğru bilgiler verdim. Ve seçim bitti ama su projesi bitmedi. Sözler havada kaldı, manşetler yalan oldu.

Yazgı’nın başarısız olmasında en büyük pay elbette ekibi idi. Bu başarısız ekibin başını çeken ise Özel Kalem Müdürü ‘Bahtiyar Bakar’dan başkası olamazdı. Seçim bitti, Yazgı gitti. Devir teslim töreninde attığımız manşet çok anlamlıydı anlayana; “Aksaray’ın Yazgı’sı Resmen Değişti”

Bizler bu başlığı atarken, hakikaten Aksaray’ın Yazgı’sının değişeceğini ve gerçekten Gönül Belediyeciliği gelecek diye umut ediyorduk.

Sandıktan çıkan karar sonucunda “Gönül Belediyeciliği” galip geldi. 

Gerçekten “Gönül Belediyeciliği mi?” seçimler biteli 3 aylık sürezarfına bakarsak ortada bir “Gönül Belediyeciliği de yok” “Aksaray’ın da Yazgısı Değişmeyecek gibi”

Haluk Şahin Yazgı’nın başarısız olması ve birçok olumsuz haberlerin dışarıya sızmasında en büyük etken olarak siyasi kulislerdekonuşulan konular Özel Kalem Müdürü Bahtiyar Bakar’ı işaret ediyordu.

Göreve geldikten sonra Dinçer’e yakın birçok isim Özel Kalem Müdürünü değiştirmesi konusunda telkinde bulunsa da Dinçer deyim yerindeyse “Dediğim Dedik, Çaldığım Düdük” diyerek Özel Kalem Müdürü Bahtiyar Bakar’ı hâlâ görevinde tutuyor.

Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Bahtiyar Bakar’ın,Belediye çalışanları hakkında yanlış bilgiler vererek Belediye Başkanı Dinçer’i yanlış yönlendirdiği belediye çalışanları arasında konuşulsa da sanırım Dinçer bu konuşmalara kulak asmıyor.

Evren Dinçer’in, Haluk Şahin Yazgı’ya benzer bir diğer hatası da Başkan Vekilliği tercihi. Yazgı’nın döneminde Süleyman Canbulut Başkan vekilliğini yürüttüğünde meclis üyeleri arasında yaşanan gerginlik Süleyman Canbulut’u egale etmişti. Aksaray Belediyesi Meclisi yapılan sonDenetleme komisyonunda Süleyman Canbulut’a AKP’li meclis üyelerinin çoğunluk olduğu mecliste yer verilmemişti.

Geçtiğimiz aylarda MHP Meclis üyesi Muhterem Gür tarafından meclise verilen “TC” önergesinde de meclisi yöneten Başkanvekili Cem Elibol’un acemiliği ya da bilgisizliği adına ne derseniz AKP’li meclis üyeleri tarafından reddedilmiş, bu durum ulusal kanallarda da haber olmuştu. Evren Dinçer ve ekibi mecliste ilk golünü yerken, Dinçer tarafından Arefe gecesi “TC” ibaresieklenerek Aksaraylılara Bayram Sürprizi yapıldı.

Bu konu konuşulmasada Evren Dinçer’in yaptığı bu hareket iseDinçer’in AKP’li üyelere attığı gol olarak Muhalefet meclis üyeleri 3 ayda 2 –0 öne geçti.

AKP’li Belediye Başkanı Dinçer; eğer Özel Kalem Müdürü Bahtiyar Bakar ile devam kararı alır ise 5 yıl sonunda AKP başka bir isim ileyola çıkar… Bakalım önümüzdeki günler nelere gebe…


2019-07-02 06:44:50

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sıra Hangimizde

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?