Bağımsız Aday Kasal Sert Çıkış Yaptı

Haber: Armağan ŞEN 

Aksaray Belediye Başkanlığına Bağımsız aday olarak seçimlere giren Serdar Kasal Belediye başkanı seçilmesi durumunda yapacağı ilk icraatını açıkladı.

 

Bağımsız aday Serdar Kasal, Aksaray Belediye Başkanı olması halinde ilk icraatının mültecilerle ilgili olduğunu ifade ederek; “Aksaray Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğum anda yapacağım ilk icraat bu olacaktır. Uzun lafın kısası net olarak söylüyorum Aksaray’dan mülteciler Gİ DE CEK…” dedi.

 

Açıklamasına devam eden Bağımsız Aday Serdar Kasal şu ifadelere yer verdi; “Zehir tacirlerine hareket imkanı tanımayan Aksaray İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele ekiplerine ve Aksaray İl Jandarma Komutanlığ’ına bağlı kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele veren kolluk kuvvetlerimize kolaylıklar ve başarılar dilerim. Uzun vadede sığınmacılar burada kalmaya devam ettikleri takdirde azınlık grupları oluşturma ihtimalerini artırmamak için, önümüzdeki yıllar içerisinde azaltılmaya gidilmesi gerekiyor.

 

Bize hiç bir faydası olmayan, istihdamlarına ihtiyaç duyulmayan bir toplumun bizim topraklarımızda olmaması gerekiyor.
Bu nedenle ilimiz sınırları içerisinde bulunan mültecilere Aksaray Belediyesi olarak her türlü yaptırımları uygulayacağız. Buna emsal olarak Bolu Belediyesi’nin mültecilere uyguladığı su faturasından, evlenmelerine kadar gereken her türlü maddi yaptırımların yanı sıra mevcut işyeri ruhsatları bulunan işletmelerin ruhsatları iptal edilerek ilimizde bu mültecilerin ticaret yapmalarını engelleyeceğiz.

 

4658 sayılı yasa kapsamında oturma izni almış olanları kapsıyor. Cenevre Sözleşmesine göre mülteci veya göçmen statüsünde olanları ve Birleşmiş Milletlerin geçici koruma altındaki sığınmacı sınıfını kapsamıyor.

 

Bu yasadanda yola çıkarak ilimizde bulunan mültecilerin gitmeleri için elimizden gelen her türlü çaba ve gayret içerisinde olacağız.

 

Kısacası 31 Mart akşamı vatandaşlarımızın teveccühleriyle oy pusulasında bulunan bağımsız aday Serdal Kasal’a verecekleri oy ile seçimi kazanmam sonucunda Aksaray Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğum anda yapacağım ilk icraat bu olacaktır. Uzun lafın kısası net olarak söylüyorum Aksaray’dan mülteciler Gİ DE CEK…”

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

CHP Aksaray Belediye Başkan Adayına Destek Artıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?