Babanızı Kutladınız mı?

Hafatsonu Pazar günü Sosyal Medyada malumunuz herkes babası ile resim çekinip adeta nispet olsun diye paylaşımda bulundu.

Babaları vefat edenler ise ya mazide kalan birlikte çekindikleri fotoğrafları paylaştılar ya da mezar taşında selfi yaparak sevgilerini sosyal medya da dile getirdiler.

Birçok kurum, kuruluş sosyal medyada “Babalar Gününü” ‘Babalar gibi’ yayınladıkları mesajla günü kutladılar.

Kimileri yıllardır “küs” oldukları babalarına giderek ellerinden öpüp, sarılarak “Babalar Gününü” Kutladı.

Kimileri ise mutlu aile rolüne girerek gülümsemek zorunda kalıp fotoğraflar ve iki süslü kelime ile “Babalar Gününü” kutladı.

Babaları hayatta olmayan çocuklar ise “Onlara” hem annelik, hem babalık yapan “Koca Yürekli Annelerinin” Babalar gününü kutladı.

Bazı çocuklarda kendilerine yakın hissettikleri “Abilerine – Amcalarına – Dayılarına”hediye alarak Pazar Günü olan “Babalar Gününü” savuşturdular.

Kimileri süslü – pahalı hediyeler alırken, kimileri ise bütçelerine göre içinde ukte kalan hediyeyi alamayarak “elimde boş gitmeyim” diyerek uygun fiyatlı hediyeler alındı.

Hediyeler alındı, verildi, öpüldü, sarılındı, hatıra fotoğrafları çekinildi, mezar taşları ile selfiler çekinildi, toprağına bir tas su döküldü, içinde gömüldü,aklına bile gelmedi…..

Uzar uzar gider ve Pazar Günü “Babalar Günü” kutlandı, bitti.

Öyle herkesin “Babalar Gününü Kutlayarak” değilde, topluma mesaj verircesine “Ne KENDİ ÇOCUĞUNA, Nede BAŞKASININ ÇOCUĞUNA IRZ DÜŞMANLIĞI YAPMAYAN, TACİZE, TECAVÜZE, CİNSEL İSTİSMARA KARŞI OLAN, ADAM GİBİ ADAMLARIN BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN” dedik….

Herkesin babası kendine göre ilk Kahraman… Kızlar için BABALAR SÜPER KAHRAMAN, Erkekler için BABALAR Örnek alınan İLK ADAM….

Sahi ya merak ediyorum;

ÇOCUK İSTİSMARINDAN CEZA ALAN ŞEREFSİZİN, ÇOCUĞU DA O İSTİSMARCI’NIN “BABALAR GÜNÜNÜ KUTLAYIP ELİNDEN ÖPTÜ MÜ?”

Yada;

TECAVÜZDEN CEZA ALAN NAMUSSUZUN, ÇOCUĞU DA O TECAVÜZCÜ’NÜN “BABALAR GÜNÜ KUTLAYIP ELİNDEN ÖPTÜ MÜ?”

Veya;

TACİZDEN CEZA ALAN ALÇAĞIN; ÇOCUĞU DA O TACİZCİNİN ““BABALAR GÜNÜ KUTLAYIP ELİNDEN ÖPTÜ MÜ?”

ÇOCUK İSTİSMARINDAN CEZA ALAN ŞEREFSİZ (PARANTEZ İÇERİSİNDE DİYORUM; BABA); ÇOCUĞUNU ÖPERKEN “O İSTİSMAR ETTİĞİ ÇOCUK” GELDİ Mİ AKLINA?”

TECAVÜZDEN CEZA ALAN NAMUSSUZ (PARANTEZ İÇERİSİNDE DİYORUM; BABA) ÇOCUĞUNA SARILIRKEN “O TECAVÜZ ETTİĞİ KADIN-HAYVAN” GELDİ Mİ AKLINA?”

TACİZDEN CEZA ALAN ALÇAK (PARANTEZ İÇERİSİNDE DİYORUM; BABA) ÇOCUĞUNUN SAÇINI OKŞARKEN “O TACİZ ETTİĞİ KADIN” GELDİ Mİ AKLINA?”

Bu Vesile ile geçte olsa 

BAŞTA BANA ADAMLIĞI ÖĞRETEN BABAM OLMAK ÜZERE; 

ADAM GİBİ ADAM OLAN, 

Evlatlarına ADAMLIĞI AŞILAYAN

O YÜCE ADAMLARIN BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN….


2019-06-17 18:43:14

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanlık Makamı mı?

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?