Atso Seçimlerinde Dengeler Değişiyor

Haber: Armağan ŞEN

19 Kasım Cumartesi günü gerçekleşen Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri sonrasında 1’inci Komite sandığına Mavi Liste tarafından yapılan itiraz sonucunda YSK Hakimi kararını bugün açıklayacaktı.

Yandaş Basın Resmi Olmayan sonuçlarla Algı Operasyonu yaparak yalan yanlış bilgiler ile haber yaparak Kırmızı Listenin kazandığı iddiasında  bulunmuştu.

Mavi Liste tarafından yapılan itiraz sonucunda ATSO tüzüğünün 20’inci Maddesinde yer alan fırkalara göre 2 oy iptal edildi.

Yine aynı seçimde 4’üncü ve 8’inci Komitelere de itiraz edilmesi nedeniyle sonuç olarak 1’inci, 4’üncü ve 8’inci Komite sandıkları 13:30’da yeniden sayılarak yapılan sayım sonrasında Resmi sonuçların açıklanması bekleniyor.

1.Komitede Renkler Değişti…

Mavi Liste lideri Fatih ;Batı’nın itirazı sonrasında YSK Hakimi tarafından yeniden sayılan 1. Komite sandığında sonuçlar Fatih Batı ve Murat Eskil Mavi Listeden, Ahmet Koçaş ise Kırmızı listeden (Resmi Olmayan Sonuçlara Göre) seçimi kazandı. Bu sonuca Kırmızı Liste den Ahmet Koçaş itiraz etti.

Yüksek Seçim Kurulu Hakimi itirazlar değerlendirmek ve kesin sonucu açıklamak için 22.11.2022 Salı günü 09:00 da açıklayacağını duyurdu.

 

Ayrıntılar Geldikçe Yayınlanacak….

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hastane de Yaşanan Sıra Sorunları İçin Çözümler Artırıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?