Aksaraylı Öğretim Üyesi Toprak’ın Kitabı Yayınlandı

ÖzelHaber: Armağan ŞEN

İlimizin tanınan avukatlarından Ali Rıza Toprak ve emekli öğretmen Saliha Toprak’ın kızı, Mustafa Kemal Üniversitesi Dr. Öğretim üyesi Özden Toprak’ın kaleme aldığı “Televizyon ve Sosyal Medyada Güncel Kavramlar” kitabı yayınlandı.

 

Eğitim Yayınevinde basılan kitap, sinema ve medya sektörüne ilgi duyan herkes için bir kaynak niteliği taşıyor. Yazar, Öğretim Üyesi Toprak, “sinema, televizyon ve görüntü üretimine dair tüm sanat dallarında, sahne sanatlarında her an değişen teknoloji, gelişen teknik aygıtlar, alışkanlıkların değişmesi, sosyal medyanın hayatımızın en önemli parçalarından biri haline dönüşmesi yeni kavramların ortaya çıkmasın ve bazı geleneksel kavramların güncellenmesi gerekliliğini doğurmuştur. Televizyon ve Sosyal Medyada Güncel Kavramlar adlı bu eser, öğrencilerime, meslektaşlarıma, sektör çalışanlarına, araştırmacılara ve sinema televizyon okurlarına kaynak teşkil etmesi ümidiyle hazırlanmış bir eserdir” dedi.

 

Özden Toprak Kimdir?

Hatay’da altı yıldır Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. 2014 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne yardımcı doçent olarak atandıktan sonra 2017 Aralık ayında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne atandı. Rektörlük Basın Yayın Halkla İlişkiler Koordinatörü olarak üç buçuk yıl görev yaptı. Atandığı yıldan itibaren Sinema Anabilim Dalı Başkanı ve Erasmus Koordinatörüdür. Hatay’da öğrencileri ile sayısız kısa film çalışması yaptı. Çukurova Üniversitesi ile ortak Hatay ili din, yemek, tarih ve doğa temalı belgesel çalışmaları yürüttü. Altınözü Belediyesi ile fotoğraf maratonu ve yarışması düzenlendi. Şu anda aktif olarak üniversite radyosunun koordinatörü olarak da görev yapmaktadır. Lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalı, doktora/sanatta yeterlilik çalışmasını Beykent Üniversitesinde Sinema Televizyon Bölümünde gerçekleştirmiştir. Medya sektöründe uzun yıllar spiker ve yapımcı olarak ulusal tanınmış televizyon ve radyo kanallarında, ulusal gazetelerde görev yapmıştır.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray Belediyesi Bir Tarihi Konağı Daha Koruma Altına Alıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?