Aksaray’ın Hakkını Gasp Ettiniz

Bir Varmış Bir Yokmuş diyerek başlamak istedim mağduriyet masalına. 
Evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir ülkenin ortasında bir şehir varmış… Bu şehrin adına da iyilerin yurdu anlamına gelen ŞEHRİ SÜLEHA denilerek ismi AKSARAY olmuş… 
Gel zaman git zaman derken günler ayları, aylar yılları kovalamış durmuş. Tarihler 2009’u gösterdiğinde dönemin belediye başkanı tarafından tellallara  ( Basın Mensuplarına) akçeler dağıtarak bunun adını da Reklam ve Tanıtım olarak belirterek şehrin merkezinde yer alan bir bölüm hakkında haber yapılması istenmiş. Rivayet O’dur ki; tellallar başlamış yazmaya “Tinercilerin Mekanı Oldu” “Sahipsizlikten yok oluyor” gibi manşetler atmaya. Hergün gerçekleri yazmaktan korkan tellallar bas bas bağırmaya başlamış. Birisi çıkmış burayı alışveriş merkezi, iş merkezi gibi bir şeyler yapalım diyerek birçok görüşmeler sonucunda 2010 yılında temeli atılmış. Şehrin göbeğinde İkiz kuleler yükselmiş durmuş. Aradan zaman geçmiş bu alışveriş merkezi yapılmış, 300’ü geçkin hak sahibinin bulunduğu bir yerin adı önce EFOR olmuş.
  
Aradan zaman geçmiş yanlış yönetimler ile yönetimler değişmiş adı NORA olmuş… Şimdi hikayemizin asıl bölümü bundan sonra başlıyor.
NORA olarak değiştirilen alışveriş merkezinde birçok hatalar zinciri bir bir gelmeye başladı. Güvenlik zaafiyeti sonucunda bir genç elinde bıçak ile en son kata çıkarak “O KIZ BURAYA GELECEK TERÖRÜ ESTİRDİĞİNİ” haber olarak siz okuyucularımıza sunarken, halen hafızalarda yerini korumakta.
NORA’nın yönetim kurul başkanı şahsın Belediye Görevlisine saldırarak darp ettiği yine hafızalar da yer alıyor.
Yine iddialara göre de Aksaray Belediyesi’nin bazı kaçak yerlere göz yumduğu da söylentiler göğe yükseldi.  
Nora’da adeta “YURT’TAN SESLER KOROSU” son aylarda “MAĞDURUZ DA MAĞDURUZ” türküsü yüksek sesle dillenmeye başlıyor.
Mevcut Nora Alışveriş Merkezi devlet erkanına, kamuoyuna mağdur edebiyatı yaparak Devlete ait ve bu milletin hizmetine verilmek için ayrılan 4 Bin küsür metrekare alanı yıllardır haksız ve hukuksuz bir şekilde kimselere sorma ihtiyacı duymadan otopark olarak işletirken yine devletin bir bürokratının fark etmesi üzerine son birkaç yıldır bedel ödeyerek otopark olarak işletmeye devam ediyor.
Nora Alışveriş Merkezi’nde bulunan mevcut yönetimin devlete ait arazileri kendi mülkü gibi gösterip, kafe, otopark ilaveten kural tanımaz bir tavırla alışveriş merkezinin önündeki alanları işgal ederek büfe vb kaçak yapıları dikerek kiraya verip haksız gelir elde ettiği ortada iken,
mevcut  yönetimin İŞKUR İl Müdürlüğüne, yani devlete ait 4 bin metrekarelik alana bakanlık projesi olan, kendi arazisine, Aksaray halkına hizmet binası yapmasını engellemeye çalışmasının altında yatan gerçekleri elbette devletimiz yetkilileri yakından takip etmektedir.
 
İŞKUR kendi arazisine hizmet binası yapma kararının öncesi ve sonrası da dahil olmak üzere ilk günden beri mevcut Nora Yönetimi ile görüşme halinde olup ilimizin bazı  milletvekillerince, önceki ve mevcut Valinin de bilgisi dahilinde defalarca çözüm odaklı görüşmeler yapıldığını Aksaray kamuoyu bilmese de Nora Yönetimi bilmektedir. 
Hatta Nora Alışveriş Merkezi mevcut yönetimi, bir milletvekilinin de yardımlarıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına gidip birkaç kez üst düzey görüşmeler yapmıştır. Görüşmeler sonunda Bakanlık dahil, İlimiz İŞKUR Müdürü, Vali, Belediye Başkanı, Nora Alışveriş Merkezi’ne bir çok öneri getirmiş, ama Nora Alışveriş Merkezi yönetimi önlerine konulan hiçbir seçeneğe sıcak bakmamıştır. Kabul etmediklerini bizler biliyoruz.
  
Aksaray’a geldiği günden buyana İlimizin en başarılı bürokratlarından İŞKUR Müdürü üzerinden yapılan yıpratma ve kamuoyunu yanlış yönledirme çalışmalarının altında yatan gerçeği emlakçılar daha iyi bilirler. 
Değeri yaklaşık  17-18 Milyon TL civarındaki 4 Bin metrekarelik devlete ait arazinin haraç mezat alınma ya da devredilme çabasıdır. Öyle ki; Nora Alışveriş Merkezi’ne Devlete ait arazileri karşılığı  İŞKUR’a  hizmet binası yapılması ya da değerinden ücretinin çoklu ortak olan Nora maliklerince alınması teklifi dahil bir çok seçenek sunulduğu bilinmektedir.
 
Mevcut Nora Yönetimi Devlete ait arazi ile ilgili onca seçenek ve çalışma yokmuş gibi davranıp başta Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı olmak üzere ilimiz idarecilerini sanki hiç görüşme yapmamış gibi suçlamaya, basını ve kamuoyunu yanlış yönlendirmek adına gazeteci ve TV programlarında eksik yanlış bilgi vermektedir. 
Bu yetmiyormuş gibi Aksaray’ın esnafı, yatırımcısı, gözde mekanı iş istihdam adı altında mağdur edebiyatı yapmaya çalışıyor.  
Son bir yıldır ülkemizde yaşanan Covid 19 salgını ile işleri olmayan esnaftan Nora Yönetimi ortak aidat giderleri altında paralarını toplamaya devam etmektedir. Hatta yine devlete ait olan bir kafeden fahiş rakamlar talep ederek, işleri olmayan kafe sahibine bir çok alanda mobbing uyguladığı haberlerimizde yer vermiştik. 
Nora’da yaşanan sıkıntıları haber olarak yayınlamamızın ardından mevcut Nora Yönetiminin T.M.O’ya ait olan bin 200 küsür metrekarelik alanı haksız yere kiraya verdiği tespit edilmiş, yine haksız bir şekilde alınan yapı kayıt belgeleri iptal edilmişti. 
 
Kimse Nora alışveriş merkezinin oradaki mülk sahiplerinin haklarını savunuyoruz diye ortaya çıkmasın Aksaray kamuoyunu yanlış yönlendirmesin. 
Nora Alışveriş merkezinde yaşananların sadece kamuoyuna ve basına yansıyan bölümlerini paylaştım ve bundan daha fazlasını devletimizin yetkilileri bilmektedir.
 
Kimse mağdur edebiyatı yapıp, timsah göz yaşları, döküp devletin kurumlarını yıpratmasın. 

2021-03-31 15:05:20

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Neden Eleştiriyorsunuz AKP Kongresini

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?