Aksaray’da sağlıkta yengeye kıyak atama

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray’da sağlıkta yaşanan onlarca olumsuzluklara rağmen yetkililerin hiçbir şey yapmaması vatandaşın canını sıkarken, Aksaray’da sağlıkta bir skandal daha ortaya çıktı.

Acil hastalara serum bulunmakta zorluk çekilen, tavanı çöken, reklam uğruna hayır yaptıklarını iddia edenlere bir de kıyak atama eklendi. Covid sürecinde Aksaray’da sağlık anlamında ciddi bir şekilde yönetilemediğinden geçtiğimiz yıl Türkiye’de bir ilk olarak ve sadece Aksaray’da bir gün boyunca sokağa çıkma yasağı ilan edildiği hafızalardaki yerini korurken, sağlıkta Aksaray adeta çöküş yaşarken, bir de bunlara ‘yengeye kıyak atama’ skandalı ortaya çıktı. Hemşirelerin etek boyuna kadar karıştığı iddia edilen Aksaray İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ’ın kardeşinin eşine mevki atlattı.

Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen’in edindiği bilgilere göre Aksaray İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ’ın kardeşi Emin Yeşildağ’ın eşi Seval Yeşildağ İş Sağlığı Güvenliğinde hemşire olarak görev yaparken Ocak ayının sonlarında ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhemşire koordinatörü bir başka deyişle Başhemşire yardımcısı olarak atandı.  ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan bu atama sonucunda ise ortak kanı; ‘Angara’da dayın varsa herşey olur’ düşüncesi hakim oldu.

0 0 0 0 0 1

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • Memnune turna
    2 yıl önce
    0 0

    Merhaba armağan bey,sağlık çalışanı olarak en hakeden insanın doğru yerde olduğunu hatta daha üst makamlarda bile olması gerektiğini belirtmek isterim.en liyakatli atama olduğunuda ekleyim yoruma.keske bu kadar acımasızca eleştirmeseydiniz.biraz araştırıp yazsaydınız.

Sıradaki haber:

Milli Eğitim Müdürlüğü Açıklama Yaptı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 1

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?