Aksaray Posta Gazetesine Ceza Gelecek mi

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray’da resmi ilan alan ya da ilan almak için müracaat eden yerel gazeteler Basın İlan Kurumu Konya Şube Müdürlüğü tarafından 28-30 Kasım tarihlerinde denetlenme gerçekleştirildi.

Basın İlan Kurumu Konya Şube Müdürlüğü tarafından görevli 1 denetmen, 1 mali denetmen, 2 yerel gazete çalışanı olmak üzere 4 kişilik ekip tarafından gazetelerde yer alan reklamlar, haberler, resmi ilanlar, çalışanlar, matbaası olan gazetelerin matbaa bölümleri gibi birçok alan yerel gazeteler gerçekleştirilen denetimlerde kusurlu bulunan noktalar için süreler verildi.

 

Aksaray’da yayın yapan Aksaray Posta Gazetesinde gerçekleştirilen denetimde ise Dağıtım ve Faturalandırma hususunda eksik bulundu. Faturalandırma eksiği bulunan Aksaray Posta Gazetesine Vergi Kanunları nedeniyle süre tanınmayacağı açık ortada iken ceza kesilip kesmeyeceği konusunda Basın İlan Kurumu Konya Şube Müdürlüğü son sözü söyleyecek.

 

Kadrosu Göstermelik Tamam Ama Gerçektede Öyle mi?

Basın İlan Kurumu Konya Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen denetimlerde ise en çok dikkat edilen husus ise kadro konusu. Gazete künyesinde İmtiyaz sahibi dışında 3 tane de fikir işçisi yani 3+1 kişi bulunmakta. Aksaray Posta Gazetesi künyesinde Muhabir Kadrosunda Bekir Tosun ismi yer alırken, Muhabir Bekir Tosun’un sağlık sorunları yaşadığı Aksaray basın camiası tarafından da bilinmekte. Bekir Tosun sağlık problemleri nedeniyle fiili olarak haberlere gidemezken Aksaray Posta Gazetesi ise künye de Muhabir olarak Bekir Tosun’u göstermelik olarak göstererek Basın İlanlarında haksız yere kazanç elde etmektedir. Ancak bu durumu Basın İlan Kurumu Konya Şube Müdürlüğü ekiplerinin bilip bilmediği ise merak konusudur.

Öte yandan ilimizde yayın yapan gazetelerden 2’si hariç diğer Resmi ilan alan gazeteler aylık 30 Bin Lira ile 40 Bin Lira arasında Resmi İlan parası almakta.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yazıklar Olsun Senin Gibi Köşe Yazarına

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?