Aksaray Belediyesi’nden Aylık 40 Milyon Lira Tasarruf Tedbiri

ÖzelHaber: Armağan ŞEN

17 Mayıs 2024 tarihinde Kamuda Tasarruf Tedbirlerine dair Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da ciddi tedbirler alındı. Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu öncülüğünde geçtiğimiz hafta Perşembe günü Aksaray’da bulunan Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri ile yapılan toplantı sonrasında ciddi tasarruf tedbirleri için düğmeye basılırken, Aksaray Belediyesi’de aldığı Tasarruf Tedbirleri kapsamında aylık 40 Milyon Lira tasarruf etmesi hedefleniyor.

 

 

Aksaray Son Dakika Haber Servisinden Armağan Şen’in edindiği bilgilere göre Aksaray Belediyesi tarafından alınan Tasarruf Tedbirleri arasında kalem kalem birçok başlık altında toplandığında Aksaray Belediyesi’nin aylık 40 Milyon Lira tasarruf etmesi hedeflenirken, bu rakamın yıl sonuna denk gelecek şekilde 7 ayda ise 300 Milyon Lira’yı bulması hedefleniyor.

 

 

Aksaray Belediyesi’nden Tasarruf ve Verimlilik Paketi’nde yer alan tedbirler şu şekilde;

Reklam, baskı, ilan, yemek ve öğrenci servisleri (şehir dışı geziler için) tamamen durdurulu.

Yol ve kaldırım işleri duracak. Hali hazırda devam eden işlemler hariç tutulacak.

Hediye olarak alınan her türlü ürün alımı yapılmayacak.

İşçi alımı bir süreliğine ertelendi.

Konser, festival gibi eğlenceler yapılmayacak.

 

 

En Büyük Tasarruf Asfaltta

Belediye’nin asli görevlerinden birisi olan sorumluluk alanlarında bulunan yollara asfalt atma da Tasarruf Tedbirleri Kapsamına alınarak çok çok aciliyet olmadığı sürece yeni asfalt ve kaldırım yapılmayacağı açıklanırken mevcut devam eden yerlerinden bir an önce sonlanmsı sağlanacak.

Matematiksel olarak örnek verilecek olunursa 500 Metre bir alana atılan asfaltın alt yapısı, asfaltın işlenmesi, asfalt atılması, girdi fiyatları eklendiğinde 10 ile 15 Milyon Lira maaliyeti olduğu hesaplanmakta. Oysa birçoğumuz altı üstü bir asfalt diyerek küçümsediğimiz bu hizmetten ciddi anlamda tasarruf edilmesi bekleniyor.

 

 

Belediye Hizmet İçin Zaruri İhtiyaçlara Yönelecek

Tasarruf Tedbirleri kapsamında Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer öncülüğünde alınan kararlar neticesinde 3 yıl sürecek olan tedbirler nedeniyle zaruri ihtiyaçlar dışında lüks olarak tabir edilen harcamalara kesinlikle izin verilmeyeceği gibi, reklam, baskı, ilan gibi görseller de tamamen durdurulacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yaldır’dan Turan’a Meclis Kürsüsünden Tam Destek

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?