AKP Adayı Başka Partiden Transfer mi

ÖzelHaber: Armağan ŞEN

30 Mart yerel seçimler öncesinde AKP’de Aksaray Belediye Başkanlık koltuğuna 3 isim aday adaylığını açıklarken, geçtiğimiz hafta AKP Genel merkezinde sürpriz bir gelişme yaşandı.

 

30 Mart yerel seçim takvimi uygulanmaya başlarken, siyasi partilerde ise aday adaylık süreci devam ediyor. Aksaray Belediye Başkanlık koltuğu için AKP’den 3 isim aday adaylığını açıklarken, öte yandan İl Başkanı Hamza Aktürk’te kamuoyu tarafından aday gösterilmesi beklenirken Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezi ilginç bir detaya ulaştı.

 

Geçtiğimiz hafta AKP Genel merkezinde sürpriz bir gelişme yaşandı. AKP kulislerine yansıyan iddialara göre AKP TBMM Grup Başkan vekili Aksaray’da daha önce bir başka siyasi partide görev almış, milletvekilliği yapmış o isim ile görüşme talebinde bulunduğu o ismin ise göüşme talebini olumlu yanıtladığı öğrenildi. İkili arasında görüşmenin ne zaman gerçekleşeceği merak konusu olurken, ne konuşulacağı ise daha çok merak edilen konu oldu. Yine ikili arasında görüşme talebinin yerel seçim öncesi olması olası AKP Aksaray Belediye Başkan adaylığı için olacağı yorumları da yapıldı.

 

Ne Aktürk Nede Dinçer…

Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezinden Armağan Şen’in AKP kulislerinden edindiği bilgilere göre Revizyon Değişimi elinde patlayan ve babasına ait binanın inşaatının yankılarının yüksek sesle dile getirilmesi ve Aksaray Belediyesi sitesinin geçtiğimiz aylarda hacklenmesi snucunda mevcut AKP’li Belediye Başkanı Evren Dinçer’in AKP tarafından üzeri çizildiği ve artık zaman saydığı bekleniyor.

Öte yandan İl Başkanı Hamza Aktürk’ün Belediye başkanlık koltuğu için yeşillendiği yakın çevresi tarafından bilinirken, Milletvekili Hüseyin Altınsoy’un da desteklediği açıkça biliniyor.

AKP Genel Merkezi ise bu ikileme son vermek için 3’üncü bir ismi aday göstereceği ve bu ismin ise aday adayı olan isimlerden olmayacağı net olarak atı çiziliyor. Ya bir başka partide görev yapan o ismi ya da hiç ismi geçmeyen süpriz isme yer vermesi bekleniyor.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yücel Belediye Meclis Üye Adaylığını Açıkladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?