AFAD Başkanlığından Önemli Açıklama

Haber: Armağan ŞEN 

6 Şubat Pazarcık Kahramanmaraş ve Elbistan Kahramanmaraş depremlerinin ardından bugünde 20:04’te merkez üssü Defne Hatay 6,4 şiddetinde ve 20:07’de ise merkez üssü Samandağ Hatay 5.7 şiddetinde meydana gelen deprem başta Aksaray, Niğde, Kırşehir, Kayseri’de de hissedildi.

AFAD Başkanlığından verilen bilgilere göre 20:04’te Defne Hatay merkezli 6,4 şiddetinde ve 20:07’de ise Samandağ Hatay 5,7 şiddetinde meydana gelen deprem birçok ilde hissedildi. Aksaray’da da Depremin hissedilmesi sonucunda birçok vatandaş evlerini terk ederek güvenli alanlara ulaştılar.

 

Hatay için AFAD başkanlığında yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi ” Vatandaşlarımızın, deniz seviyesinde 50 cm’e kadar yükselme riskine karşı tedbir amacıyla sahil şeridinden uzak durmaları önem arz etmektedir.

Deprem bölgesindeki vatandaşların haberleşme olarak mümkün mertebe İnternet üzerinden yapılması, deprem bölgesinde binalara girilmemesi, trafikte ise ana harterlerin boş bırakılması, mümkün mertebe araçlar ile trafiğe çıkılmamasına dikkat etmeli”

Mersin Valiliği de AFAD’ın uyarısı gibi “Mersin’de yaşayan vatandaşların deniz seviyesinde 50 cm’e kadar yükselme riskine karşı tedbir amacıyla sahil şeridinden uzak durmaları önem arz etmektedir” uyarısına yer verdi.

Kahramanmaraş Valiliği tarafından yapılan açıklama da;” Kahramanmaraş merkez ve ilçelerinde yeni deprem sonucunda yıkılan herhangi bir bina olmadığı”ifade edildi.

Öte yandan Adana Valisi Süleyman Elban yatptığı açıklamada; “Adana’daki herhangi bir yıkılan bir bina olmadığı, Seyhan ilçesinde 2 binanın yıkıldığı haberlerin gerçeği yansıtmadığını” bildirdi.

Daha önceki depremde hasar alan İskenderun Devlet Hastanesi önlem amaçlı olarak tahliye ediliyor.

 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde; ”

 

Hatay’da meydana gelen 6,4 ve 5,8 büyüklüklerindeki depremlerde devletimiz, AFAD başta olmak üzere tüm kurumlarıyla koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.Depremin sebep olduğu hasar ile ilgili çalışmalar büyük bir titizlikle sürdürülmektedir.Vatandaşlarımızdan manipülatif içeriklere karşı duyarlı olmalarını, sadece resmi kaynakları takip etmelerini rica ediyoruz. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı”

 

Aksaray Valiliği Önemli Açıklamalarda Bulundu

Aksaray Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre; “AFAD Başkanlığından verilen bilgilere göre 20:04’te Defne Hatay merkezli 6,4 şiddetinde ve 20:07’de ise Samandağ Hatay 5,7 şiddetinde meydana gelen deprem birçok ilde hissedildi. Aksaray’da da Depremin hissedilmesi sonucunda birçok vatandaş evlerini terk ettiğini ve güvenli alanlara gittiklerine dair haberler geldi.

112 acil Hattımıza şuana kadar bizlere Aksaray içerinde yıkılan bir bina ihbarı olmadığı bilgisi verildi. Halkımızın paniğe neden olmaması ve güvenliği öncelik tutmalı.

Evlerinde hasar oluşan yada yıkılan ev var ise 112 acil ihbar Hattımıza ulaşmalarını önemle rica ederiz” ifadelerine yer verildi.

 

Depremin Aksaray da da hissedilmesi vatandaşları paniğe sevk etti. Birçok vatandaş araçları ile güvenli bölgeye kaçarken, araçları olmayan vatandaşlar ise dışarıya güvenli yerlere çıktılar. Yağmur yağışı ve soğuk hava nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı.

 

Adana ve Hatay’a Ambulans Sesleri Yükseldi

Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezine ulaşan ilk bilgilere göre 20:04’te merkez üssü Defne Hatay 6,4 şiddetinde ve 20:07’de ise merkez üssü Samandağ Hatay 5.7 şiddetinde meydana gelen deprem sonrasında ambulans ve polis sirenlerinin yükseldiği öğrenildi.

Hatay başta olmak üzere deprem bölgesinde ağır hasarlı binaların yıkıma neden olduğu bilgisi geldi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray Valiliğinden Önemli Açıklama

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?