230 Milyon Lira Halkın Parası Fazladan Harcandı

ÖzelHaber: Armağan ŞEN

Aksaray Belediye başkanlık koltuğuna oturduğundan bu yana hoyratça harcamalar yapan AKP’li Evren Dinçer’in yeni Belediye Binası içinde halkın parasını hesapsız ve kitapsız şekilde harcaması tepkilere neden oldu.

 

Aksaray Belediyesi’nin yeni yeri için inşaat çalışmaları devam ettiği sırada, inşaat çalışmasını üstlenen müteahit firma; ülke genelinde yaşanan gizli ekonomik kriz, döviz kurlarında ciddi anlamda yaşanan artış olması ve girdi maaliyetlerinin olağan dışı yükselmesi nedeniyle işi yetiştiremeyeceğini, maaliyetlerinden dolayı zarar ettiğini Belediye yetkililerine iletti.

İddialara göre yüklenici firma ile Aksaray Belediyesi arasında yapılan protokolde 120 Milyon Liraya maaliyet edilen ihalede yüklenici firma; ülke genelinde dövizin ciddi anlamda artış göstermesi ve buna bağlı olarak %300’leri aşan artan girdi maaliyetleri nedeniyle işi bırakırken, yüklenici firma sahibi hayatını kaybetmesi sonucunda sözleşme fesih nedenine girdi.

 

120 Milyon Lira’dan 350 Milyon Liraya İhaleye Çıktı

Aksaray Terminali yakınlarında Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası civarında olan yeni Aksaray Belediye binası inşaatın ilk ihaleyi alan firma ile Aksaray Belediyesi arasında gerçekleşen ihalede Fiyat Farksız şartı sunulmuştu. Bu şart nedeniyle artan maaliyet fiyatları sonucunda 120 Milyon Liraya yapılacak ve teslim edilecek olan bina teslim edilemezken, firma sahibinin hayatını kaybetmesi sonucunda sözleşme fesih nedeni oldu.

Bina inşaatı Aksaray Belediyesi tarafından tekrar bir kaç defa yine Fiyat Farksız Anahtar Telim şeklinde çıkan ihalede alan olmayınca bu sefer Aksaray Belediyesi ihalede geri adım atarak Fiyat Farksız şartını kaldırmak zorunda kaldı.

 

120 Milyon Liraya yapılamayan ve o dönem yarım kalan bina inşaatı 350 Milyon Liraya yapılmaya başlandı. AKP’li Aksaray Belediye Başkan Evren Dinçer’in iş bilmezliği sonucunda ilk ihalede yapılan Fiyat Farksız şartı konması nedeniyle halka hizmet için gönderilen paradan 230 Milyon Lira daha fazla harcandı.

Öte yandan 2023 yılının başında çıkan ve alınan ihale sonucunda 400 gün içerisinde binanın teslim edilmesi bekleniyor.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yazıklar Olsun Sana Dinçer

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?