Yazıklar Olsun Senin Gibi Başkana

Özel Haber: Armağan ŞEN

Skandallar zinciri bitmeyen Kızılay Aksaray şubesinde bir skandal daha ortaya çıktı. Kızılay Aksaray Şube Başkanı Yusuf Öztürk öyle bir skandala imza attı ki; ‘Yazıklar Olsun’ dedirten cinsten.

Geçtiğimiz yıllarda pandeminin yayılmasında büyük rol oynayan beceriksiz başkan Yusuf Öztürk başkanlığında Kızılay yardım görüntüleri hâlâ akıllardaki yerini korurken, bu skandallar zincirine geçtiğimiz haftalarda yönetimde bulunan 5 kişinin istifası günlerce konuşulmuştu.

Tüzel kişiliğe sahip, özel hukuk hükümlerine tâbi, kâr amacı gütmeyen, yardım ve hizmetleri karşılıksız olan ve kamu yararına çalışan bir gönüllü sosyal hizmet kuruluşu olan Kızılay Aksaray Şubesi Beceriksiz Başkanı Yusuf Öztürk yine bir skandala daha imza attı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında hazırlanan program öncesi Kızılay Aksaray Şubesi saatler öncesinden çalışmalarına başlarken Kızılay Aksaray Şube başkanı Yusuf Öztürk resmi plakalı Kızılay aracı kullanırken, araç içerisinde 2 bayan kızılay görevlisi ile 4 Ekim 2018 tarihinde lise öğrencisine cinsel istismar suçundan gözaltında alınan, 5 Ekim 2018 tarihinde tutuklu yargılanan ve görülen mahkeme sonucunda Küçük Çocuğa Cinsel İstismar Suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan eski gazeteci Hasan Bölükbaşı’da yer aldı.

Aksaray Valiliği tarafından düzenlenen 15 Temmuz Milli İrade gününde Kızılay Aksaray Şubesi de bu programda gönüllü olarak görev aldı. Küçük Çocuğa Cinsel İstismar Suçundan sabıkası bulunan eski gazeteci Hasan Bölükbaş’da adeta Kızılay gönüllü görevlisi gibi çalışmada yer aldı.

Soruyoruz!!!

Kamuoyunu aydınlatma adına Kızılay Aksaray Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk’e ve Kızılay Şubesi Genel Merkezine Aksaray Son Dakika Haber Merkezi olarak cevap verilmesi üzerine soruyoruz. Verilecek cevap kamuoyunda soru işaretlerini de aydınlatacaktır…

1- Küçük Çocuğa Cinsel İstismar Suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan bir kişi gönüllü olarak yer alabilir mi?

2- İddialara göre Hasan Bölükbaş isimli şahsın geçtiğimiz aylarda yardıma muhtaç kadınlara 500 lira alışveriş çeki dağıttığı ve çeklerin tekrardan 200 Lira ile 300 lirasını tehdit ederek aldığı konuşulmakta. Bu iddialar doğru mu?

3- Bu konu ile ilgili mağdur kadınlardan sözlü şikayet geldi mi? Geldi ise ne yapıldı?

4- Kızılay gibi kurumsal bir kurumda Yüz Kızartıcı suçtan Küçük Çocuğa Cinsel İstismar Suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan bir kişi gönüllü olarak nasıl yer alıyor? Bu durumdan Kızılay Genel Merkezinin haberi var mı? Kızılay Genel Merkezi’nin haberi var ise bu duruma göz mü yumuyor?

5 – Kızılay Aksaray Şube Başkanı Yusuf Öztürk’ün en son Kültürpark içerisinde bir kafede gerçekleşen genel kurulda, kurul üyeleri boş zarf attığı iddia ediliyor. Bu durum doğru mu?

0 0 0 0 1 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hamza Aydoğdu’dan Kurban Bayramı Mesajı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 1 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?