Vali Kaydı Belediye Oynadı

Özel Haber: Armağan ŞEN 

Geçtiğimiz haftadan itibaren Aksaray başta olmak üzere tüm yurdu etkisi altına alan kar ve soğuk hava olumsuzlukların ardından gülümseten olayları da beraberinde getirdi.

15 yılda bir yaşanan yoğun kar yağışının ilk dönemlerinde yollarda mahsur kalan misafirlere Aksaray Valiliği yetişirken, tüm birimleri harekete geçirerek misafir vatandaşların konaklamalarından kahvaltılarına kadar karşılayarak sıcak gülümseme ile Aksaray’dan ayrıldılar.

Aksaray Belediye Başkanı Dinçer ve ekibi akıllı bir çalışma ile krizi yönetmeyi başararak kısa sürede Aksaray’da yol açılmayan mahalleler bir kenara ara sokaklar dahi kardan temizlendi. AKP’li belediyeciliğin 4’üncü dönemi 3’üncü başkanı olan Dinçer Kar ile mücadelede başarılı çıktı. Bazı çatlak sesler çıksada Dinçer ve ekibi kar ile mücadelede alınlarının akı ile çıkmasını başardı.

Kar yağışında yaşanan olumsuzlukların yanında 2 gündür ilimizde yaşanan hissedilir derece de sıcaklıkların artması kar ve olumsuz hava koşulu kendini eğlenceye verdi.

Vali Kaydı, Belediye Oynadı

Halk ile iç içe olmaktan ayrı bir haz alan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun fikir babalığını yaptığı ‘1. Toki Kış Olimpiyatları’ düzenlenirken, olimpiyatın en sevindirici yanı Vali Aydoğdu’nun dağıttığı tatlıyı bile gölgede bırakan güzellik geleceğimiz gençleri, bugünün çocuklarının yüzündeki sonsuz neşe idi. Dün Aksaray Merkez Cumhuriyet Mahallesi TOKİ mevkiinde düzenlenen ‘1. Toki Kış Olimpiyatlarında’ Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu karda kaymak yerine kaydırmayı tercih etti.

Aksaray Valiliğinin düzenlediği ve hafızalardan uzun süre silinmeyecek ‘Kayma’ Partisinin ardından Aksaray Belediyesi Zabıta ekipleri ise oynamayı tercih etti. Kar’ın güzelliğini yaşayan Aksaraylılar sevdikleri ile kar topu savaşı yaparken, Aksaray Belediyesi Zabıta ekipleri ise engelli bir yurttaş ile kar topu oynadı. Zabıta ekiplerinin bu güzel oyunu tüm Aksaray’ın da takdirini topladı.

Eeeee… ne diyelim. Kardan sonra kaymak, kar topu oynamak işin güzelliğidir. Neşeniz bol olsun Aksaray

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Vali Aydoğdu açıkladı Tarım Müdürü Saklav’ı arama çalışmaları devam ediyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?