Şen’e Atılan İftara Çamuru Tutmadı

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Son Dakika İnternet haber sitesi imtiyaz sahibi gazeteci Armağan Şen’e yapılan iftira ve hakaret eden şahıs ceza aldı.

2021 yılı Ekim ayının sonlarında mastürbasyon videoları çıkan Yeşiltepe Belediye Başkanı Tahsin Çelik’in bu videolarını habercilik cesareti ile tek yayınlayan Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen’e yaptığı haber nedeniyle hakaret ve iftira atan Tahsin Çelik’in kardeşi Nuh Çelik Aksaray Adliyesinde görülen davada 56 gün Adli Para Cezası ile cezalandırıldı.

 

Aksaray 2’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen Basit Yargılama Usulü ile yapılan yargılama kararında Nuh Çelik tarafından gazeteci Armağan Şen’e yönelik  “yalan haber yapmak için dört yavşaktan para alma işinin gereğini yap, terbiyesizlik yapma istersen” ve “tacizden kaç kez göz altına alındığını da adliye önünde ağladığını da yayınla ahlaksız adam” hakaret ve iftira sözleri neticesinde ceza alırken, hükmün açıklanması geri bırakıldı. Ayrıca Mahkeme kararı ile Nuh Çelik’e CMK 231/8. maddesi uyarınca takdiren herhangi bir yükümlülüğe tabi tutulmaksızınve uzman kişi görevlendirilmesizin 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına, Denetim süresi içerisinde kasıtlı bir suç işlememesi halindeCMK 231/10 maddesi uyarınca açıklanması geri bırakılan hükmün ortadan kaldırılarakdavanın düşmesi kararı verileceği, denetim süresi içerisinde kasıtlı bir suç işlemesi halinde CMK 231/11 maddesi gereği Mahkememizce hükmün açıklanarak mahkumiyet hükmü kurulacağı kararı verildi.

 

Neler Olmuştu

2021 Yılı Ekim ayında Aksaray’da aralarında Yeşiltepe Belediye Başkanı Tahsin Çelik’in de olduğu belde belediye başkanlarının ve bazı kişilerin telefonda görüntülü mastürbasyon videoları ortaya çıkmıştı. Aksaray Son Dakika İnternet Haber Merkezinden Armağan Şen ise bu durumu haberleştirerek yayınlamıştı. CHP Aksaray Dönemin İl Başkanı Ali Abbas Ertürk ise o dönem yaptığı basın açıklamasında mastürbasyon videosu bulunan CHP’li Yeşiltepe Belediye Başkanına sahip çıkarak ‘Montaj’ savunmasında bulunmuştu. Bu açıklamaya ise Aksaray Son Dakika haber merkezi çağrılmayarak CHP tarafından sansür uygulanmıştı. Gazeteci Armağan Şen Sansür olayına tepki göstererek sosyal medya hesabından yazı paylaşmıştı. Bu yazının altına ise mastürbasyon videoları ile tanınan CHP’li Belediye başkanı Tahsin Çelik’in kardeşi Nuh Çelik Armağan Şen’e iftira ve hakarette bulunmuştu.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’ın Sevilen Dj’i Talat Gençlik Konserinde Yine Sahnedeydi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?