Sen Kimsin Resul Karaüzüm

Siyaset arenasına hızla giren ve ilk projesi ile kurulduğu günden bu yana uzun zamandır konuşulan ve ne kadar haklı olduğu açıkça ortaya koyan, 7’den 70’e herkesin aynı dert ile yakındığı “Mülteci” konusunda ‘Sessiz İstilaya Dur De’ sloganı ile muhalefete ve iktidara ayar veren, siyaset arenasına çıktığı ilk proje sonucunda yandaş anketlerde dahi %2,5 ile başlayan, haksızlık karşısında susmayan, inat mı inat, kararlı mı kararlı adımlar ile iktidara yürüyen, özellikle gençlerin dikkatini çeken, Zafer Partisi’nden başkası olamazdı.

İstanbul milletvekili olarak mecliste bulunan, Türkiye’nin en önemli şehirleri arasında yer alan Hatay’a türlü engeller ile girdirilmemeye çalışılsa da bu kararlılığından vazgeçmeyen, çıktığı yolda asla geri adım atmayan, yıllar önce bir konferansında ‘Hatay’ın Suriyeliler tarafından sessiz istilaya uğradığını’ dile getiren, bugün yine aynı düşünce de yer alan ve bunun için 365 gün çözümü bulan Ümit Özdağ’dan bahsediyorum…

Kararlarından ve ilkelerinden taviz vermeyen, mücadeleci tavrı ile engelleri bir bir söken, haklı olduğu durumda gözü kara olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a da Aksaray’da elbette pısırık, iktidardan korkan, tembel bir il başkanı yakışmazdı.

 

20 günde, 1 ay bile değil sadece 20 günde, il teşkilatını kuracaksın, 4 ilçe teşkilatı kuracaksın, il binasını kiralıyorsun, sonra bina sahibi tarafından vazgeçiliyor, başka bir bina tutuyorsun, yine vazgeçiliyor, başka bir bina tutmak istiyorsun ama bina sahibi tarafında 2 gün oyalanıyorsun ve verilmiyor.

Genel başkanın gelecek süsleme yapacaksın ama binan yok… Oturup “Of, Puf demek bize yakışmaz” diyerek hayatta verdiğin mücadeleyi siyasi kariyerinde de sürdüreceksin… En son bir bina buluyorsun ve teşkilat başkanlığını kuruyorsun. Hem de şehrin en iyi yerlerinden bir yerde…

Aksilikler bitiyor mu? Koskoca bir hayır… Teşkilat binasını tamamladı, Genel Başkanını ağırladı alnının akıyla teşkilatıyla birlikte çıktı.

İl kongresi tarihi belirlendi günler öncesinden… Bu seferde hiç hesapta yokken, Hatay Valisi tarafından Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Hatay’a alınmadığı haberleri gündeme oturdu. Düşününsene yandaş anketlerde bile %2,5 gösterilen bir partinin Genel Başkanı hem iktidara hem muhalefete adeta ayar veriyor. Aksaray Kongresi yapılacak mı? Yapılmalı mı? Soruları üzerine il kongresi gerçekleşiyor… Kongrede herkesin aklı Zafer Partililerin deyimi ile “Bozkurt Ümit’te”

 

Kongrede “Atatürk’ün Askeriyim” diye söze başlayan Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm “Varlığım Türk Varlığına Armağan Olsun!!! Derken şaka yapmıyorduk” diyerek iktidara ve muhalefete Alfa hareketi ile cevabını veriyor. Kapak yaparcasına

Gerçekten de şaka yapmadığını gösterdi Resul Karaüzüm. Öyle güzel özetledi ki; il binası açılışını; “Onlar dedi ki; yer bulamaz, Biz dedik ki; buluruz.

Onlar; Para bulamaz dediler. Biz parayı düşünmedik.

Onlar dedi; yer bulsalar, teşkilatlanamazlar. Bizler 4 ilçe ve il teşkilatını kurduk.

Onlar yapamaz dedikleri ne varsa biz yaptık.

Şimdi diyorlar ki; iktidar olamazlar. İşte onu da sandık geldiğinde akşamı İktidar olduğumuzda yapacağız”

sözleri ile KAPAK yapıyor Aksaray Kültür Merkezinden herkese.

Kapağın sesi o kadar gür ki; duydu başını kuma gömenler.

 

Karaüzüm’ün bu sözlerini dinleyince karar verdim rehberinin kim olduğunu… Aslında sözleri bile benziyordu kimin izinden gittiğinin

“Ordu yok! dediler; “Kurulur” dedi.

“Para yok! dediler; “Bulunur” dedi.

“Düşman çok! Dediler; “Yenilir!” dedi ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’tü elbette.

 

Atatürk Nerede?

Resul Karaüzüm ile 2 defa canlı yayın programı yaptım. İlk program Zafer Partisi il başkanlığında gerçekleşti. Masaya konulacak su’dan, oturulacak sandalyeden önce yaptığı ilk hareket beni mest etti. Oturacağımız masanın arkasına ilk işi Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü koymak oldu.

İkinci program ise Nenesa Otel’de gerçekleştirdiğimiz “Ters Köşe” programının ilk konuğuydu. Programa geldi ve canlı yayın olacak odaya girdi. Herkese “Merhaba” derken etrafa baktı ve “Atatürk Nerede?” sorusunu yöneltti.

Eeeee… Sırtını yasladığın, gönlünde yatan sevgiliyi her yerde görmek elbette hepimizin en büyük isteğidir. Atatürk nerede? Sorusuna şimdi cevap bulmuştur umarım Resul Karaüzüm…

Aksaray’ın Sorunlarını Açık Biliyor…

“Ters Köşe” programında sorulara içtenlikle cevap veren Resul Karaüzüm, soruların ne olduğunu bile bilmiyordu ki; şahsımın yaptığı hiçbir programda konuklarımla asla sorularımı paylaşmayı bırak tüyo dahi vermem. Hatta birileri gibi soruları konukla birlikte hazırlamam

 

Sorulara cevap veren Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm; Aksaray Üniversitesi Rektörü Yusuf Şahin, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer hakkında yaptığı açıklamalar ve özellikle kameralar karşısına dönerek söyledikleri ispatlı delilli.

 

Siyasi rakiplerine ise “Biz sizleri çok iyi tanıyoruz” cevabında ise alfa göstergesinin zirvesinde, “Zirvedeyim sesiniz duyulmuyor” dercesine.

 

Devletin Makam koltuğunun ağırlığını taşıyamayacak kadar aciz, görevini bilmeyecek kadar bilgisiz  Ortaköy’ün meziyetsiz Kaymakamı Ahmet Karatepe’ye de net bir sözle ifade ediyor; “Sayın Kaymakam Gazetecilere dava açana kadar Yıldırımlar Köyünde ne oluyor, onu araştır” diyerek görev hatırlatmasında bulunuyor.

 

Afgan işçi çalıştırılan Aksaray Belediyesinde yaptığı açıklama sonrasında Aksaray Belediyesi yalakalığına bürünen, kendilerine gazeteci süsü vermeye çalışan Abdülkadir Ay ile Ayşe Alp isimli 2 meziyetsizden birisi olan Abdülkadir Ay’a açıkça cevabı yapıştırıyor Alfa hareketi ile…

 

Dün Selime Beldesinde bir avuç eşkiya tarafından eşinin önünde saldırıya uğrayan Yakup Solak isimli vatandaşın olayını duyar duymaz haksızlığa karşı duyarsız kalmıyor. Mağdur vatandaşa ulaşan Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm; il teşkilatını ve yönetimindeki avukatı ile mağdur vatandaşa destek için gecenin bir yarısı Güzelyurt ilçesine gidiyor… Mağdur vatandaş ile Güzelyurt ilçesinden evine kadar eşlik ediyor, vatandaşa avukatlık hizmetinin Zafer Partisi tarafından verileceğini ifade ediyor. Tüm bunların yanında “Umay ve Alper Tunga’nın babaları” Resul Karaüzüm mağdur vatandaşın kızı küçük Betül’ü de sakinleştirmeyi babalık şefkati ile yaklaşıyor.

Görünen o ki; daha çok sorulacak Sen Kimsin Resul Karaüzüm

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dostlar Alışverişte Görsün

HIZLI YORUM YAP

1 1 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?