Dostlar Alışverişte Görsün

Her bayramda olduğu gibi siyasi partilerde bayramlaşma renkli görüntülere sahne oldu. Adaylık düşünen aday adayları kendi ekipleri ile birlikte partilerinde bayramlaşma programlarına katıldılar. Sahte gülüşler ve samimiyetsiz konuşmalar, kafalarda tilkiler….

İYİ Parti’de bayramlaşma çıplak gözle izlendiğinde komik anlar ve gülünç durumlar apaçık ortada sırtarmaya başladı. Olası bir seçimde İYİ Partili olan ve kendisine 1’inci sıra Milletvekili adaylığına gören ve tüm hesaplarını bunun üzerine kuran isimler boy gösterdi. Adeta kurban bayramında görücüye çıkan KOÇ’lar gibi.

Dedik ya; samimi olmayan içtenlikler, yalandan etrafa mutluluk gülümsemeleri, kendilerini kasma çabalarına giren aday adaylarını sosyal medya da paylaştıkları fotoğraflar gördükçe kahkaha atmaktan kendimi alamadım. Yalandan kibarlaşarak güzel Türkçemizi katledenler çıkıp mecliste bu yurttaşın vekili olacak öyle mi? Dostlar alışverişte görsün diyerek partilerinin bayramlaşma programında kasım kasım kasılanlar, ortada kesin olarak seçim olmasada kendini birinci sıra adayı görenler, gülümsemenin kendisine yakıştıranlar, ağır ağabeyler, gülüp geçenler, bir de resim vermeyenler…

Hadi isimler üzerinden gidelim…

Aylar öncesinden çalışmaya başlayan, adeta birinci sıra milletvekili adayı kendisi de, ikinci sıra kim olur bilinmez havasında çalışan ve İYİ Parti denildiğinde akla kazınan Orhan Aydın ismini ilk sıraya yazmasaydım, Orhan beye haksızlık yapardım. Günde onlarca ziyarette bulunan, birebir görüşmelere önem veren, Sivil Toplum Kuruluş temsilcilerinden sorunları yerinde not alan, basın emekçilerini ziyaret eden ve şehir hakkında her görüşe değer veren Orhan Aydın bey her ne kadar kendisini birinci sıraya yakıştırsa da, benim düşüncem olası seçimde sıralamaya giremez.

 

Genç, güler yüzlü, kibar adeta bir beyefendi abidesi. Bu cümleler az bile gelse kendine, büyüklerinden aldığı terbiye ve tecrübe ile siyasetin renkli ismi haline bürünen, birazda tecrübe kazanması gereken Osman Yılmaz. Osman Yılmaz ismi ise İYİ Parti milletvekilliğinde en çok konuşulan isimler arasında yer alıyor. Açıkçası gönül ister böyle bir genç beyefendiyi. Beyefendi ünvanına layık olmak şu devirde zor olsa da ne zaman sosyal medya da resmini görsem pozitif enerjisini fotoğraflara yansıtan bu delikanlı gülümseme ile karşıladığım isimler arasında. Olası seçimde kesinlikle İYİ Parti milletvekili adaylık isminde yer bulacağını düşündüğüm isim. Bana göre 4’üncü sırada isminin olması sürpriz olmaz.

 

Her zaman gülümseyi kendine huy edinen, ağır ağabeyliği de bırakmayan bir önceki seçimde 2’inci sırada yer alan Nuri Koçaş isminden başkası olamaz. Ancak İl başkanı Faruk Ağır’ın geçtiğimiz günlerde bir yayında yaptığı açıklama “Ben her adaya eşitim” cümlesi Nuri Koçaş’ı zora sokacağı açıkça ortada. Öyle ki; bir önceki seçimde Nuri Koçaş’ı desteklediğini cümle alemin bildiği Ağır’ın bu kullandığı cümle Ağır’ın samimi bir açıklama yapmadığının göstergesi sonucunda Nuri Koçaş ismini zorlayacak. Teşkilat aslında birçok aday adayı hakkında bilgisinin olması, yine teşkilatın Aksaray’a hakim olması Nuri Koçaş’ı 2’inci sıradan uzaklaştıracağını düşünüyorum. Listede ismi yer alır-almaz bir fikrim olmasa da Koçaş’ın mücadeleci ve teşkilatçı tavrı sürpriz peşinde olsada, listede ismi yer alsa bile birinci sıra olmayacaktır.

 

Soğuk duruşu, yapmacık gülümsemeler içerisinde yer alan (elbette duruşu öyle olabilir) Kurban Bayramında fotoğraflarda gülümsemeye çalışsa da içtenlikle başaramayan, zorla gülümsetilen Davut Menki. Geçtiğimiz seçimlerde “Adayımızsın” denildiği iddia edildikten sonra otobüs bile giydiren, ama listede esamesi okunmayan Davut Menki’nin bu seçimde de isminin listede olmayacağı açık ve net. Çevresinde yer alan sanki her şeyi kendinden başka kimsenin bilmediğini zanneden, mahallesinde muhtar bile seçilemeyen Cumali Kandemir ismi Davut Menki’ye zarar vermeye devam edecek. Davut beye tavsiyem; olur ya, “Adayımızsın, çalış” diyenler olursa inanma; liste kesinleşene kadar. Bir de lütfen fotoğraflarda kasılmayı bırak ki; inan daha çok samimi gelirsiniz.

 

Aksaray’da tanınırlığı %85 gibi bir rakama ulaşan, hatta bu rakımı geçen, sempatikliği ve tatlı dili ile gönüllere taht kuran Ayhan Erel ismini ne yazsak, ne söylesek boş gibi görünür. Sayfalarca yazmaya gerek var mı? Milyonlarca kelime ile sayfa sayfa kitap yazarsınız. Ama Ayhan Erel yazdığınızda tüm sayfalara yazdığınız cümlelere eşit gelir. “Yok efendim teşkilatla arası iyi değil” “Yok efendim şununla arayı açtı” “Yok efendim Genel Başkanla dargın” iddiaları Erel’inde kulağına gitse de gülüp geçiyordur. Çünkü gerçek olmayan ve uyduruk sözlere genel olarak yapılan tepkidir Gülüp Geçmek. Olası seçimde Ayhan Erel ismi yine birinci sırada yer alacağı garanti olan isim.

 

İYİ Partide ikinci sıra ismi ise en az Ayhan Erel ismi gibi garanti olan bir isim var elbette. Ama o beyefendi nedense fotoğraf karelerinde uzak durmaya çalışıyor. Sessiz sedasız çalışmasını yürütse de resim vermekten kaçınıyor. Aslında farklı bir alanda isminden çokça söz ettirilse de 2’inci sıra olmaz denilse de bana göre yeri en garanti ikinci isim o beyefendiden başkası değil. Teşkilatçı çalışması, birlik içerisinde yer alan birkaç konuda uzmanlığı olan bu beyefendi kendisi aday adayı olduğunu pek fazla dillendirmese de yakın çevresi çok iyi biliyor ki aday adayı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Haklıysanız Gazeteciliği Bırakacağım

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?