Oturduğun Yerden Basın Açıklaması İle Değil Yanlış Olanı İspatla

Haber: Armağan ŞEN

Önceki gün Aksaray’ın Güzelyurt ilçesine bağlı Selime Beldesinde meydana gelen Selime Belediyesi AKP’li Belediye Başkanı Levent Çevik’in kardeşi Metin Çevik ile yeğeni Mahmut Kavlak ve Belediye Başkanının yakınları Yakup Solak’ı darp etmesi haberi gündemdeki yerini korurken, konuyla alakalı olarak Güzelyurt Kaymakamlığı tarafından basın açıklaması yapıldı.

Güzelyurt Kaymakamı Nurullah Cemil Erciyas tarafında yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“11 Temmuz 2022 tarihinde Selime Beldesinde meydana gelen olayla ilgili yerel basında yer alan iddialarla, kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesini engellemek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
112 hattına yapılan ihbar üzerine ekipler olay yerine intikal etmiş, Y.S.’nin yaralı olması nedeniyle ambulans talep edilmiş ve ilk müdahalesi yapılarak Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine ambulans ile sevki yapılmış olup gerekli tedavisi takip edilmiştir.
Tedavinin tamamlanmasının ardından Jandarma personelince olaya karışan şahısların, Cumhuriyet Savcısının talimatı ile, müşteki/şüpheli olarak beyanları alınmıştır.
Tarafların beyanları alınarak ifade tutanaklarına aktarılmış ayrıca avukat talep edip etmedikleri sorulmuş, avukat istemediklerini de beyan ettikleri tutanaklar ifade sahipleri tarafından imzalanmıştır. Meydana gelen adli olayla ilgili olarak tüm işlemler İlçe Jandarma Komutanlığında takip edilmiş, Cumhuriyet Savcısının talimatı ile hareket edilmiştir.
İşlemlerin bitmesinin ardından güvenli bir şekilde bölgeden ayrılmalarını teminen Jandarma Ekibi vatandaşlarımıza refakat etmiştir.
Olayla ilgili olarak yapılan adli soruşturma devam etmektedir.

4- Mahmut Kavlak isimli şahıs Selime Belediyesi AKP’li Belediye başkanı Levent Çevik’in yeğeni değil mi?

5- Videoda yer alan ve Mağdur vatandaşa yönelik “Senin karşında Belediye Başkanı var” diyen kişi

Selime Belediyesi AKP’li Belediye başkanı Levent Çevik değil mi?

6- Selime Belediye Başkanı Levent Çevik AKP’li değil mi?

7- Yaptığınız yazılı açıklamada mağdurun jandarma ekibi ile refakat edildiğini iddia ettiniz. Doğru Jandarma ekip otosu içerisinde 1 sivil, 1 bayan olmak üzere 4 yada 5 jandarma mensubu ile Selime çıkışında bulunan Petrol istasyonuna kadar getirildi. Sonrasında mağdur vatandaşın aracı, mağdurun yakınlarının oluşturduğu 2 araç ve Zafer Partili yöneticilerin oluşturduğu 2 araç toplamda 5 araç o petrol istasyonundan sonra güvenlik tedbiri yoktu…Olası bir tehlike o petrol istasyonundan sonra olmayacak mıydı?

8- Olay anında Mağdur vatandaşa yönelik “Senin karşında Belediye Başkanı var” diyen kişi

Selime Belediyesi AKP’li Belediye başkanı Levent Çevik ifadesi alındı mı?
9- Selime Belediyesi AKP’li Belediye başkanı Levent Çevik’in İfadesi alındıysa şüpheli mi müşteki mi? Hangi konumda alındı?
10 -Selime Belediyesi AKP’li Belediye başkanı Levent Çevik’in ifadesi alındı ise nerede bekledi?
11- İlk başta sormamız gereken soruyu en son soruyoruz; Aksaray Son Dakika haber merkezi tarafından yayınlanan haberde bir tek yanlış cümle gösterin söz veriyoruz bu mesleği bırakacağız… Neresinde yanlış ya da yalan var…

0 4 1 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AKP’li Başkanın Kardeşleri Ve Yeğenleri Vatandaşı Eşinin Yanından Darp Etti

HIZLI YORUM YAP

0 4 1 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?