Neden Olmasın Bu İsimler

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan teftiş sonrasında Kızılay Aksaray şubesi Başkanı Yusuf Öztürk dahil yönetimi görevden alınmış ve şimdilik ise teftiş yapılan müfettiş tarafından hem teftiş devam ediyor hemde Kızılay Aksaray şubesi idare ediliyor.

Kızılay Aksaray şubesinde yaşanan olumsuz olaylar sonrasında Kızılay Genel Merkezi tarafından görevden alınan Yusuf Öztürk başkanlığında ki yönetimin yerine yeni bir isim atanması beklenirken, bu ismin kim olacağı ise günlerdir merak konusu olmaya devam ediyor. Kızılay Aksaray şubesinde talihsizlik aslında bu dönemde yaşanmıyor. Şöyle biraz zamanda geri yolculuk yapmak gerekirse Kızılay Aksaray Şubesinin dönemin Başkanı Ali Öztürk ismine gelelim.

Kızılay Aksaray Şube başkanı olan Ali Öztürk daha sonra Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası başkanı seçilmesinin ardından o dönemde yüzbinlerce lira borç alarak Türkiye’den kaçtığı konuşulmuştu. Bu iddialar ve olaylar unutulmadan soyisim benzerliği mi yoksa akrabalık var mı bilmem ama yönetimden alınan eski başkanında soyismi Öztürk olması dikkat çeken bir küçük ayrıntı.

Diğer bir ayrıntı ise Ali Öztürk Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası başkanı olması. Bu Ali Öztürk’ün oturduğu koltuktan pek ‘Hayır’ gelmemiş görünüyor. Ali Öztürk’ün oturduğu Kızılay koltuğunda oturan başkan görevden alınırken, yine Ali Öztürk’ün oturduğu bir başka koltuk olan ATSO başkanlık koltuğu ise önümüzdeki aylarda seçime gidiyor.

ATSO başkanlık seçiminde mevcut başkan Cüneyt Göktaş, daha önceki başkan Ahmet Koçaş ile ilk defa bu başkanlık için aday olan Fatih Batı isimleri yarışacak gibi görünüyor, 4. Bir aday çıkmaz ise… ATSO seçimleri hakkında burada bir virgül bırakarak bir sonraki yazımda daha detaylı bu başkanlık seçimine elbette değineceğim.

Kızılay başkanlık koltuğuna kim gelir bilinmez ama benim düşüncemden 2’si kadın 4 isimden birisinin geleceği yönünde. Hatta bu isimlerden birisine çokda şaşıracaksınız. Sıralamayı rastgele yazıyorum…

Kızılay Genel Merkezi, Aksaray şubesinin sarsılan imajını yeniden kurtarmak için çok çaba gösterse de elbette bir çok isim üzerinde duruyor.

‘Aksaray’ın parlayan yıldızı’ sloganı ile yola çıkan ve enerji dolu, genç, çalışkan kısacası özelliklerini saysam bu yazıyı bitiremeyeceğim TOKİ Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Emre Ağaçdelen. Gönüllülük, çalışkanlık, hizmet onun ismi ile eş anlamlı desem abartmış olmam. Genç muhtara neden yakışmasın o koltuk. Kim bilir TOKİ Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Emre Ağaçdelen Kızılay Aksaray Şube başkanı olur belki de önümüzdeki günlerde.

Bir diğer isim ise Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray İl yönetiminde bulunan Filiz Erdemir. Yaptığı doğru ve isabetli yardım kampanyaları, araştırarak yardımların yerine gitmesini kendisine görev bilen Filiz Erdemir ismi de Kızılay Aksaray Şube başkanlık ismi için ön plana çıkıyor. Kızılay Genel merkezi buraya bir kadın eli değmeli ve burası temizlenmeli der ise Filiz Erdemir’i o koltuğa getirtir. En önemli dezavantajı ise ne yazık ki Siyaset. Eğer burada da siyaset menfaati düşünülür ise Filiz Erdemir’in CHP Aksaray İl yönetiminde olması Erdemir’i koltuktan uzaklaştırır.

Kızılay Genel merkezi buraya bir kadın eli değmeli ve burası temizlenmeli düşüncesinde yer alır ve aynı zamanda Kızılay’ın işleyişini de tanıyan tecrübeli isim olsun derse Ayşen Benlioğlu’ndan başkası olamaz. Yusuf Öztürk yönetiminde yer alan gönüllü çalışması ile birçok yardım alan vatandaşın gönlünde taht kuran Ayşen Benlioğlu’nun Kızılay Aksaray Şube başkanlığı koltuğuna yakın bir isim olsa da, tıpkı Filiz Erdemir’de olduğu gibi siyaset girerse devreye Ayşen Benlioğlu’nu da koltuktan uzaklaşır.

Geldik 4’üncü isme. Bu ismi bilerek en son yazdım. Çünkü bu ismi duyunca gerçekten şaşıracak, belki de inanmayacak gözlerinizi ovuşturup “gerçek mi bu?” diyerek sesli düşüneceksiniz. Belki de benden beklenmedik bir isim. Fazla heyecanlandırmadan, lafı da uzatmadan 4’üncü isme geçelim.

Hazır mısınız “Yok Artık” demeye.

Geçtiğimiz yıllarda hakkında birçok olumsuz haber yaptığım ve defalarca ağır sözlerle eleştirdiğim “Holigan” “Kural Tanımaz köfteci” diyerek haberlerim de yer verdiğim Aksaray’ın tanınan esnafı Murat Yariz.

Yaptığı kişisel yardımların yanı sıra ortak yapılan yardımlar ile doğru isimler ve gerçek ihtiyaç sahiplerini bulan, yardımın hedefe ulaşması için gerekirse işinden ödün veren, zamanını ayıran, toplum içinde yardımseverliği de ön plana çıkan Murat Yariz ismi de Kızılay Aksaray Şube başkanlığı koltuğuna yakın bir isim.

Bu 4 isimden biri Kızılay Aksaray Şube başkanı olmaması için bir sebep yok. Ama bakalım Kızılay Genel Merkezi nasıl bir karar verecek. Önümüzdeki günlerde belli olacak yeni başkanın ismi Aksaray kamuoyunda merak konusu olmaya bir süre daha devam edecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kim Bu Sigortacılar

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?