Muhtarlar hizmet için birbirleri ile yarıştı

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray’ı etkisi altına alan kar, tipi ve soğuk hava da mahalle sakinlerine hizmet götürmek için adeta birbirleri ile yarışan mahalle muhtarları gece geç saatlerden sabahın erken saatlerine kadar mahallerinde biriken karları temizlemek için yoğun çaba harcadılar.

Tüm yurt genelinde olduğu gibi ilimizi hafta sonundan bu yana etkisi altına alan ve son 15 yılın en çok kar yağışı nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması için mahalle muhtarları kar küremek için birbirleri ile yarıştılar. Kepçelere binen mahalle muhtarları mahallelerinde kar temizlemedik sokak bırakmadılar. Geçtiğimiz yıllarda belediye tarafından merkez mahalleler öncelikle temizlenirken, merkezden uzak mahalleler ise unutuluyordu.

Aksaray Belediyesi’nin doğru bir hareket yaparak Mahalle muhtarları ile işbirliğinde temizlik yapması sonucunda bütün mahallelere eşit şekilde hizmet giderek, gece yağan kar sonrasında gündüz bütün yollar açık oldu. Hâl böyle olunca vatandaşta mahalle muhtarlarından ve Aksaray Belediyesinden memnun olduklarını dile getirdi.

“Halkın Kahramanı ‘Kar’ı Delen’ Vali Aydoğdu” 

Cumartesi gününden itibaren ilimizi etkisi altına alan kar yağışı öncesinde Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ve tüm birim amirleri tarafından oluşturulan ‘Kriz Masası’ ile kısa sürede yollara müdahale edilirken, misafir olarak Aksaray’dan geçen yurttaşlar ise soğuğa rağmen güler yüzünü eksik etmeden sıcak çorbasından yatacak yerine kadar A’sından Z’sine en ince ayrıntısına kadar uygulanan planlar ile vatandaşlar Aksaray’dan gülümseyerek ayrılırken, Aksaray’a ve Aksaraylılara teşekkür etmeyi de unutmadılar.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu başta olmak üzere İl Özel İdare Genel Sekreteri Yüksel Çelik ve ekibi, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu ve ekibi, Jandarma ekipleri, Karayolları Müdürlüğü ekipleri, AFAD İl Müdürü Cezmi Türkmen ve ekibi, Umke ve 112 acil sağlık ekipleri neredeyse hiç uyumadan 7/24 esasında 72 saat boyunca çalışmaların başında yer alırken, zaman zaman yolda yaşanan aksaklıklara rağmen, adeta yollarda oluşan kar birikintilerini ‘Kar’ı Delerek’ yolda mahsur kalan vatandaşlara ulaştılar.

Kapalı kalan köy yolları 48 saat gibi kısa bir zaman diliminde tamamen trafiğe açılırken, yeni doğan bebeği ve anneyi hastaneden evlerine sağlıklı şekilde kavuşturmanın mutluluğunu yaşarken, yaşlılara hizmeti borç bilen jandarma ekipleri ise ‘Birlikte Güçlüyüz’ mesajını da verdiler. Polis ekipleri yolda çevirme yaparken, üşüyen bir çocuğa eldiven vermesi ise ‘Devlet Baba’ sıcaklığını hissettirmeyi ihmal etmezken, üşüyen bir yaşlıya kendi montunu veren İl Özel İdare emekçisi ise ayakta alkışlandı.

Helal Olsun Dinçer

Bu yıl son 15 yılın hiç görülmemiş kar yağışına şahit olan Aksaray’da kar yağışı başlamasının ardından birçok vatandaş belediye nasıl hizmet verecek diye düşünürken Aksaray Belediye Başkanı Dinçer ve ekibi kar ile mücadelede doğru bir tercih yaparak görevi biraz da muhtarlara atması sonrasında Aksaray genelinde bütün mahaller eşit şekilde hizmet alarak mahallelerde temizlenmedik sokak kalmayınca vatandaş başta Aksaray Belediye Başkanı Dinçer’e ve ekibine, gecesini gündüzünü mahallelerine hizmet götürmek için birbirleri ile yarışan muhtarlara teşekkür ettiler. Muhtarlar ile organize olarak gece gündüz çalışan Aksaray Belediyesi  vatandaşların takdirini topladı.

 

0 0 0 0 0 1

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray Emniyet Ekiplerinden Son Dakika Uyarısı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 1

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?