Meteoroloji Müdürlüğü ve AFAD Kırmızı Kod İle Uyardı

Haber: Armağan ŞEN

Meteoroloji ve AFAD son 15 yılın en kuvvetli kış mevsiminin beklendiğini kış ayları başında uyarmıştı. Mart ayının ilk haftası mevsim normallerinin üzerinde seyir ettiğinde, vatandaşlar tarafından bahar geldi diye rahatlama olsada gece saatlerinde Meteoroloji Müdürlüğü ve AFAD müdürlüğü kırmızı kod ile 3 gün boyunca 37 il için uyarıda bulunuldu. Kırmızı kod ile uyarılan 37 il içerisinde Aksaray’da yer alıyor.

Meteoroloji Müdürlüğünden yapılan kırmızı kod ile uyarıda şu açıklamaya yer verildi;

İç Anadolu’nun doğusunda beklenen yağışların 10.03.2022 Perşembe akşam saatlerinden itibaren Kayseri, Sivas, Niğde, Nevşehir, Aksaray ve Karaman çevrelerinde kuvvetli (10-20 cm) ve yer yer yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Meydana gelmesi muhtemel; ulaşımda aksamalar, tipi, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

AFAD Aksaray İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi;

Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelecek olan soğuk hava nedeniyle, hafta boyunca azalarak bölge genelinde mevsim normallerinin 6 ila 10 derece altına düşeceği tahmin ediliyor. İlimiz genelinde: Yağışların, hafta ortasına kadar aralıklarla yağmur, 09.03.2022 (Çarsamba) günü karla karışık yağmur ve kar şeklinde hafta boyunca aralıklarla etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının 09.03.2022 (Çarsamba) gününden itibaren hissedilir derecede azalarak, mevsim normallerinin 6 ila 10 derece altına düşeceği tahmin ediliyor. Oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olmaları önemle duyurulur.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bir Gün Önce Uyarmıştık

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?