Mansur Yavaş Aksaray’da

Haber: Armağan ŞEN

14 Mayıs Genel seçimlerine geri sayım başlarken seçim çalışmaları da son düzlükte hızlandı. Aksaray’ın siyasilerden ilk konuğu Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yardımcılarından ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Aksaray’dan iktidarı eleştirdi.

 

Aksaray’da Siyasi partiler arasında ilk mitingi Millet itifakı adına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 15 Temmuz Milli İrade meydanında seçmenlere seslendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yardımcı adayı Mansur Yavaş Aksaray’da Ankara Büyükşehir Belediye seçimlerinden bahsederek, bir önceki Belediye Başkanı Melih Gökçek’i eleştirdi. Yavaş yaptığı konuşmada; “Ben Melih Gökçek haklında 100 tane dosya verdim. Bütün bu dosyalar 14 Mayıs’ı bekliyor. Belediye seçimleri öncesinde işçileri korkutarak, bunlar gelirse işten çıkartırlar, derken hiçbir kimse onlara inanmadı.

 

Şimdi ise ahlakı ile çalışan hiçbir işçiyi çıkarmayacağıma Şerefim üzerine yemin ettim. Hiçbir işçiyi zorla hiçbir mitinge götürmüyoruz. Ankara için alınterlerini akıtıyorlar. Rakibim televizyonlarda seçim öncesi dedi ki; işçiler daha ilk ayda maaş alamayacak dediler. Bizler ise bütün ihaleleri şeffaf şekilde yapıldı. Yapılan işler sonrasında pankartlar asarak nereye ne kadar harcandı hepsini şeffaf şekilde yazdık. Benim seçimim öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçük bir ilçenin belediye başkanı Ankara’yı nasıl yönetir derken, bizler hem kâr ettik, hem sosyal yardımları ise eşit şekilde kredi kartı şekilde kart dağıtarak Dünyanın her yerinde geçerli o kartı kullanıyor. Bir elin verdiğini diğer el görmüyor” dedi.

 

“Biz PKK’yada Hüdapar’a da Karşıyız”

Yavaş; “Biz PKK’ya da karşıyız, Hüda-Par‘a da karşıyız. Kandil silah bırakmadıkça, o İHA’lar, o SİHA’lar onların tepelerine bomba gibi yağmaya devam edecek. Anadolu gemisi 72 yılında yapılan tershanede üretildi. Hiçbir dönemde bunlar siyasi malzeme yapılmazken, bunlar Anadolu Gemisini seçim otobüsü gibi gezdiriyor. Her kim gelirse gelsin, İHA’lar, SİHA’lar daha da geliştirilerek devam edecek. Ülkenin büyümesi için herşey yapılacak, Milli Mücadelede hükümetin yaptığı ne kadar olumlular varsa onlar devam edecek. Dolayısıyla 2 yüzlü politika olmaz. Biz açıkça PKK’ya karşı olduğumuzu söylerken, onlar Hüda-Par’ı listelerine aldılar.

 

“Bunlar Mevsimlik Muhafazakar ve Mevsimlik Milliyetçiler” 

Yavaş; “Bakanın birisi diyor ki; 15 Mayıs’ta alnı secdeye değenler ile mi devam edeceksiniz, yoksa şampanya patlatanlarla mı? Bunlar mevsimlik muhafazakar ve mevsimlik milliyetçiler. Çünkü; Sayın Cumhurbaşkanı demişti ‘Ben her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldım’ diyendi.

Ben Ankara Büyükşerhir Belediyesi’ni kazandıktan sonra Parti Genel Merkezimizde konuştuğumuzda biz seçimi kazandık, savaş değil, diyerek parti rozetimi çıkardıktan sonra sabah namazını Hacı Bayram Cami’nde kıldıktan sonra ‘Haydi Bismillah’ diyerek görevimize başladık.

Ama aynı bakan; bir başka bakana devletin uçağında kocaman şampanya devirerek gözleri büyüyene hiçbir şey demedi. Bunlar Bakara, Makara diyenlere ağzını açmadı” ifadesine yer verdi.

 

“6 Parti Biraraya Gelerek Uzlaştı”

Yavaş; “6’sı bir araya gelmez derlerken, 6 farklı düşünce bir araya gelerek, güçlendirilmiş parlementer sistemi istiyoruz. Bunlar tek adam rejimini getirirken, o zaman; Türkiye uçacak, dolar düşecek demişlerdi. Ama yaşayıp görüyoruz.

Bu hükümet ne dese artık tutmaz. Pandemi döneminde 40 bin öğrenciye Belediye olarak 10’ar GB internet verdik. 18 köye internet bağlattık. Ama bu hükümet bugün seçim sonrası 10’ar GB internet vereceğini söylüyor.

Bizim gençlerimiz hükümeti eleştirirken, onların dayıları çıkıp çıkar şu telefonunu diyor. Ama o dayılar bilmiyor ki; bizim gençlerimiz herşeyin en güzeline layık. Ağzını açan gençlere hemen fırça atıyor. Bun gençlerimiz bizlere akıl verme durumuna geldiler” şeklinde konuştu.

“Kasaplar Terörist İlan Edildi”

Yavaş; “Doktorlarımız yurtdışına gitmek istediğinde ‘nankörsünüz’ diyorlar.  Soğan pahalı diyenlere ‘Soğan Kafalı’ Sebze Pahalı diyenlere ‘Terörist’ diyorlar. Şimdi de Kasapları terörist ilan ettiler. Allah aşkına herkesi Terörist ilan ettiniz. 85 Milyonu kimse bölemeyecek. Buna kimsenin güçleri yetmez. 2 ayda 2 tane hazine bakanı değişti. Şuanda Millet İttifakında dünyaca bilinen en iyi ekonomistler var. Bu kadro ile Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu 1’inci turda seçtikten sonra herşeye çözüm bulacağız.

15 Mayıs sabahında 85 Milyonla birlikte yöneteceğiz. Birleşe birleşe kazanacağız” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yavaş’ın Aksaray Mitingi Öncesinde Renkli Görüntüler Çıktı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?