a

Gaffar Okan’ın Kemiklerini Sızlatıyorsun Dinçer

20 yıl önce tarihler 24 Ocak 2001’i gösterdiğinde Diyarbakır polis haber merkezi tarafından seslendirilen anons ile Türkiye’nin yüreğine acı bir hançer saplandı. Diyarbakır ve Diyarbakırspor başta olmak üzere Türkiye ağladı.

1997 yılında Emniyet Telsizinden geçen “3310 Merkez Diyarbakır Halkına Zulmedeni Yakarım” diye başlayan anons 4 yıl sonra 24 Ocak 2001’de “Merkez’den tüm ekiplerimize, Sayın 3310 Ali Gaffar Okan ile birlikte Sabri Kün, Atilla Durmuş, Mehmet Sepetçi, Mehmet Kapalı ve Selahattin Baysoy şehit olmuşlardır”anonsu ile son buldu.

""

Kara 24 Ocak’ta televizyonlarda geçen son dakika haberi ilebir grup kahpe terör örgüt üyesi tarafından yapılan kalleşçe saldırı sonrasında 6 gözü korku nedir bilmeyen, tek sevdası Türkiye olan 6 yiğit, 6 adam, 6 polis şehit oldu.

Her yıl 24 Ocak tarihinde başta Diyarbakır olmak üzere tüm yurtta gözü pek yiğit adam Gaffar Okan anma törenleri yapılırken şehit haberinin alındığı o dönemde Aksaray Merkezde AKP’li Belediye Başkanı Nevzat Palta tarafından yapılan “Şehit Polis Gaffar Okan Parkı” ise adeta kaderine terk edilmiş durumda. Parkın isminin bakımsızlıktan silinmeye yüz tutması, bazı kendini bilmez asalaklar tarafından parkın girişinde yer alan anıta isimler yazılması kamuoyunun da tepkisine neden oluyor.

""

20 yıl önce şehadet haberi verilen Emniyet Müdürü Gaffar Okan’ın adının verildiği park kendi kaderine terk edilirken, Aksaray Son Dakika haber merkezi olarak Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e çağrımızdır; “Şehit Polis Gaffar Okan Parkı kaderine terk edilmesin. Biran önce eksikler giderilsin.”

Aksaray Son Dakika haber merkezi olarak 24 Ocak 1993 yılında kahpe kafatasçı terör örgütü tarafından suikaste uğrayan Aydın Gazeteci, keskin kalem Uğur Mumcu’yu, 2001 yılında kahpe terör örgütü tarafından suikate uğrayan gözü pek yiğit adam Gaffar Okan ve Silah arkadaşlarına, 2007 yılında aramızdan ayrılan Türk siyasetinin unutulmaz isimlerinden bir dönem Dışişleri Bakanlığı yapan İsmail Cem İpekçi’ye Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve sevenlerine başsağlığı dileriz. 

HABERİMİZN GÖRÜNTÜSÜ HABERİMİZ YOUTUBE KANALIMIZDA YAYINDA. YOUTUBE’de YER ALAN AKSARAY SONDAKİKA KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN

Haber: Armağan ŞEN –AKSARAY SON DAKİKA

2021-01-24 17:37:50

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MHP O Beldede Teşkilatını Kurdu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi