Dolandırıcılık mı Yapıyorsunuz Yalancılar

ÖzelHaber: Armağan ŞEN

16 Mart 2023 tarihinde Armağan Şen tarafından yayınladığımız “Özdemir ve Koçaş İddiaları Açıklayın” başlıklı özel haberin üzerinden 8 ay geçmesine rağmen AKP’li Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir ve ATSO Başkanı Ahmet Koçaş bir tek açıklama yapamazken, konuyla ilgili Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezinden Armağan Şen yeni bilgilere ulaştı.

Sözde ATSO tarafından kurulan kooperatif tarafından Ortaköy Kırşehir yolunun iç kesminde yapılacak olan 36 dükkan için AKP’li Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir tarafından ruhsat verdiği iddia edilirken, bir başka yatırımcı tarafından Ortaköy-Kırşehir yolu üzerinde 42 dükkan için ruhsat vermemesi akıllara birçok soru işaretini de getirdi.

ATSO logosunun dahi kullanılamayacağı kooperatifin başında bulunan Rafet Altınpınar tarafından Ortaköy Kırşehir yolunun iç kesminde yapılacak olan 36 dükkan için Ortaköy’ün AKP’li Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir ruhsat verirken, yatırımcı Hasan Demir tarafından yapılacak konum itibariyle diğer yere oranlka daha iyi bir yer olan ve 42 dükkan için yatırımcı Demir’i AKP’li Özdemir’in muhattap almadığı öğrenildi.

 

ATSO Logosunu Kullanılmasına Kim İzin Veriyor?

Kooperatifin başında bulunan Rafet Altınpınar tarafından yönetilen ATSO logosunun dahi kullanılamayacağı ve ATSO kurumsal yapısına uygun olmamasına rağmen isminin ve logosunun kullanıldığı inşaatta ATSO logosonun kullanılmasına kim tarafından neden izin verildiği ise merak konusu oldu.

Rafet Altınpınar yönetimindeki Kooperatifin üstlendiği  36 dükkan için temel yok iken taksitlerin alınması önümüzdeki dönemlerde iştirakçıların zarara uğraması ihtimaller arasında yer alıyor.

 

AKP’li Özdemir Ortaköy Halkının Çıkarlarını Düşün…

Yatırımcı Hasan Demir tarafından yapılacak olan 42 dükkanın her birinin satışı 1 Milyon 200 bin civarında belirlenirken, AKP’li Belediye Başkanı Özdemir ortaköy halkının çıkarlarını düşünmeden ATSO’nun adını kullanılarak kurulan kooperatif tarafından 36 dükkanın 2 milyon lira’dan satışına ruhsat vermesi birçok soru işaretini de getirmekte. Bir tarafta 1 Milyon 200 Bin Lira satışı olması beklenen 42 dükkan için yatırımcıyı muhattap almayan AKP’li Özdemir’in sözde ATSO’nun kurumsal adı kullanarak yapılacak olan ve sosyal medyadan 36 adet dükkanın lansman  toplantısı geçtiğimiz aylarda gerçekleşti.

AKP’li Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir’in talimatları ile Ortaköy halkına Mart ayında 2 Milyon Lira’dan satışa ancak Ağustos ayında ise 5 Milyonu aşkın rakamda satışa sunulan olan dükkanların kanalizasyon gibi alt yapı işlemleri yapılmaya başlanırken, 1 Milyon 200 Bin Lira’dan satışa sunulacak olan yerin ruhsatı ve alt yapı işlemleri AKP’li Özdemir tarafından ilgilenmemesi Belediye Başkanı’nın halkının çıkarını düşünmediğini açıkça göz önüne koymakta.

 

AKP’li Özdemir’e ve ATSO Başkanı Koçaş’a Soruyoruz….

Aksaray Son Dakika Haber Merkezi olarak Ortaköy AKP’li Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir’e ve ATSO Başkanı Ahmet Koçaş’a cevap vermesi üzerine soruyoruz. Cevap vermesi halinde yapacağı açıklamayı yayınlayacağımızı belirtiyoruz.

1- Kooperatif tarafından Ortaköy – Kırşehir yolunun 3 kilometre iç kesminde bulunan yere ruhsat verirken, yatırımcı tarafından yapılacak olan ana yol üzerindeki yere neden ruhsat vermiyorsunuz?

2- Ruhsat verdiğiniz iddia edilen 36 dükkan için halkın cebinden 2 Milyon Lira çıkarken, ruhsat vermediğiniz 42 dükkan için halkın cebinden 1 Milyon 200 Bin lira çıkacak… Burada halkı düşünmüyorsanız, neyi düşünüyorsunuz?

3- ATSO Başkanı Ahmet Koçaş’a ve ATSO Meclisine soruyoruz; bu kooperatif tarafından yapılan dükkanlar resmi olarak ATSO’ya mı ait? Yoksa 4-5 kişi tarafından kurulan bir kooperatif mi?

4- ATSO’nun kurumsal kimliğinde ve ATSO tüzüğünde bu kooperatif üzerinde iş ve işlem yapabilir mi?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AKP’li Belediye’nin Otopark Görevlisi Alkollü Kadın İle Ne Yaptı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?