Çekil Git Kalabalık Yapma

14 Mayıs seçimlerine geri sayım başladı. Adaylar başta olmak üzere siyasiler hergün her dakika bir yerlerde çalışma yaparak seçmenin OY’larına talip olmaya çalışıyor. Sandık kurulacak ve söz milletin olacak.

Birde siyaset içerisinde samimi olmayanlar var ki; işte o koltuk dolduranlar, korkaklar yüzünden aynı siyasi partide mücadele etmek zorunda kalan diğer siyasilere daha çok yük düşmekte.

 

Aksaray’da İYİ Parti ile CHP birleşerek tek logo altında seçime gitme kararı aldı. Bu karara eminim ki; CHP siyasileri bin pişman. Öyle ki; İYİ Parti’li yöneticilerin vasıfsız ve içtensiz çalışmaları en çokda CHP’li siyasileri yormakta. Düşününsene bir düğün olacak, kız tarafı da erkek tarafıda gücü yettiğinde bu düğünü yapmak için çabalıyor. Ama İYİ Parti ile CHP arasındaki düğüne baktığımızda hep taşın altına elini hatta gövdesini koyan CHP oluyor. İYİ Parti İl Yönetimi 60 kişi, Merkez ilçe yönetimi 60 kişi olmak üzere 120 kişiden oluşmakta. Ama seçim çalışmalarına bakıyoruz ki; İYİ Parti İl Başkanı Cumali Asal, Merkez İlçe Başkanı Osman Yılmaz ve 2 günde bir değişen aynı yüzler var.

Yönetimine söz geçiremeyen İYİ Parti Aksaray il başkanı Cumali Asal’ın yaptığı gaflar ise buradan Ankara’ya yol olur. Bugün AKP’nin iktidarının gideceği düşünüldüğünde iktidara yakın olan 6’lı masanın bir ayağı topal ilerliyor. Ya kendinizi toparlayın ya da çekilin meydanlardan kalabalık yapmayın. Ayak altında dolaşmayın.

 

İYİ Parti aday adayı İlksen Harmancı’nın parti binasında gerçekleşecek olan açıklamasında “Ak Partimizin Yönetim Kurulu üyeleri” diye hitap eden İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Cumali Asal’ın bu gaflarından birkaç örnek vereyim.

İYİ Parti Aksaray İl Başkanlık adaylığını açıklayan Cumali Asal bu açıklamasında ise “AK Partimizin iktidarında” sözlerine yer vermişti.

İYİ Parti Milletvekili aday listesi açıklandığında CHP’nin İYİ Parti’yi ziyaretinde kameralar karşısında “Önderimiz Kılıçdaroğlu” sözü hâlâ konuşuluyor. Pardon; Cumali Asal partinizin lideri Meral Akşener değil mi? Yoksa biz mi yanlış biliyoruz. Gerçi o günkü gerçekleşen ziyarette 2 kelimeyi bir araya getirip konuşamamıştın. O’da ayrı bir düşündürücü konu da…

İl başkanlık koltuğuna geleli 3 ay gibi siyasette uzun sürede daha Genel Başkanına gidipde görüşemedin. Genel Başkanın Meral Akşener TV ekranlarında, miting alanlarında AKP’yi “liyakatsız” sözleri ile eleştirirken, kendi Liyakatsız İl Başkanı Cumali Asal’ı görmüyor belli ki…

 

Seçim sürecine girildiğinden bu yana bir kere olsun TV programına çıkamaya cesareti olmayan, radyo programına dahi çıkma cesaretinde bulunamayan, basın açıklamalarında Gazetecilerin sorularından korkan cesaretsiz, özgüvensiz Liyakatsız il başkanı Cumali Asal’ın aday adaylık sürecini de yönetemediği gözler önünde. Sadece bunlar değil, seçimler öncesinde hiçbir hazırlığı bulunmayan ama sırf o koltuğu doldurmak için bulunan, konuşmaktan aciz Veteriner olan Asal’ın acaba mesleki hastalık mı yaşıyor?

 

3’üncü Sırayı Kim Yaptı?

İYİ Parti ile CHP’nin ortak gittiği seçimde Aksaray’da bulunmayacak fırsat ellerinde olurken, özellikle AKP’nin adaylık listesini Kemal Kılıçdaroğlu yapsa böyle bir liste hazırlayamazdı. Ama görünüyor ki; İYİ Parti’nin liyakatsız il başkanı Cumali Asal’ın beceriksizliğine bir de 3’üncü sıra adayı Naciye Akkuş Türk’ün konuşmaktan bir haber ikna gücü olmaması; köyde kalan bir seçmene “Benimde sizin gibi köylü hastalarım var” diyerek onları adeta küçümseyen, aday adaylık sürecinde güneş gözlüğü ile esnaf ziyaretlerinde fotoğraf veren bu hanımefendi’yi hangi akıl 3’üncü sıraya koydu anlam vermek güç olsa gerek.

 

Turan Yaldır’ın kesin seçileceği gözüyle bakılması, İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Cumali Asal’a bir de 3’üncü sıra adayı Naciye Akkuş Türk’ün beceriksizliğide eklenince CHP yükü yüklenmek zorunda kalıyor. Ali Abbas Ertürk’ü Ankara’ya vekil olarak göndermek isteyen CHP harıl harıl çalışırken, bir yandan da İYİ Parti’nin iki beceriksizi ve vasıfsızı ile uğraşması CHP’nin sırtına yüklenen yükü 4 katına çıkarıyor.

Bu çalışmalar bu şekilde devam ederse, CHP hayal kırıklığına uğramaması işten bile değil. İYİ Parti Aksaray İl başkanı Cumali Asal ve 3’üncü sıra adayı Naciye Akkuş Türk bir an önce kendilerini toparlayarak seçim çalışmalarına ciddi anlamda katkı verin. Yada çekilin aradan gölge yapmayın…

Tünelden önce son çıkışta benden uyarması…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Memleket Komedisi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?