Memleket Komedisi

14 Mayıs Genel Seçimlerine takvim işlerken, 19 Nisan Çarşamba günü itibariyle siyasi partilerin YSK’ya verdikleri aday listesi kesin olarak kabul edildi. Aksaray’da Memleket Partisi 1. Sıra adayı Murat Kavallı parti genel merkezi tarafından kovalanarak listeden atıldı. Genel merkez tarafından partinin hem 1. Sıra adaylığından hemde partiden kovalanan Kavallı iddialara göre soluğu memleketi Sivas’a aldı.

 

Kavallı sosyal medya hesabından duyurduğu kısa adaylıktan alınma yazısını çarpıtarak ADAYLIKTAN ÇEKİLDİĞİNİ ifade etti. Oysa KOVALANDIĞINI cesaret ederek yazamadı. Korkak Murat Kavallı kelime oyunları ile ‘Atılmadım, istifa ettim’ diyen tembel çalışan gibi kelimeler kurmasına kahkaha atarak güldüm. Neyse giden gitsin, gittiği yerde mutlu olsun. Biz önümüze bakalım yeni komediler ile….

 

Memleket Partisi Aksaray İl başkanlığı istifasından son anda dönen Oktay Künt tarafından organize edilmeye çalışılan iftar yemeği ile adaylar tanıtım programı düzenlendi. Basın emekçileride davetliydi programa ve programa 7 ayrı kurumu temsil eden 12 basın emekçisi katıldı. İftar yapıldı yemek yenilirken, şahsım bizzat il başkanı Künt’e ve milletvekili adaylarına “yemek sonrası açıklama olacak mı?” sorusunu sormam üzerine evet cevabını aldım. Bu cevap üzerine yemek sonrası haliyle çay, sigara molası sonrasında tekrar masaya döndüğümde, 4 ayrı basın kurumundan 6 basın emekçisi kalmıştı.

 

İl başkanı Oktay Künt, Memleket Partisi 2. Sıra adayı Tunca Tuncer basın emekçilerinin olduğu masada iftar açtılar ve tekrar aynı yere oturdular. Biz basın emekçileri olarak İl başkanı ve milletvekili adaylarından açıklama beklerken, açıklama olmayacağı ve soru cevap şeklinde sohbet edileceğini İl başkanı Oktay Künt ifade etmesinin ardından, kısa süreli başlayan sohbette Memleket Partisi 4. Sıra adayı Vildan Yüksel hanımefendinin annesinin yoğun bakımda olduğu için programa katılmadığını ifade ettiler. Buradan Vildan hanımın kıymetli annesine geçmiş olsun dilerimi iletmeden geçemeyeceğim. Rabbim acil şifalar nasip etsin.

 

Bu kısa bilgilendirme konuşmasının ardından o programda bulunma amacım basın mensubu olarak davet edilmem üzerine elbette soruda soracağım. Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk 1 Kasım 1925’de TBMM’de söylediği ; “Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.” bu sözden güç alarak Memleket Partisi Aksaray İl Başkanı Oktay Künt’e ve 2. Sıra adayı Tunca Tuncer’e sorular yöneltmek istedim.

 

İlk soru Oktay Künt’e sorarak; “1. Sıra adayı Murat Kavallı neden görevden alındı” soruma cevaben kendisinin bir bilgisi olmadığını ifade etmesi üzerine tekrar ben; “1. Sıra adayı olarak tanıttığınız Kavallı’nın neden alındığını bilmeyecek iseniz neden İl başkanısınız. Halktan neyi saklıyorsunuz?” dedim ve cevapsız kaldı.

Oktay Künt; Murat Kavallı gerçeğini neden halktan gizliyorsınuz? Neden gerçek bilgileri söylemekten korkuyorsunuz…. 

 

Ukala Tunca Tuncer… 

“Daha sonra sol karşıma oturan yıllardır İstanbul’da kalan aday adaylık sürecinde sadece 1 kere Aksaray İl binasına gelerek kendine tanıtan daha sonra adaylık sürecine kadar partiye gelmeyen” Tunca Tuncer’e oldu. Tırnak işareti içerisindeki sözler Murat Kavallı ile yaptığım görüşmede söylemişti.

 

Aksaray’ın Milletvekili Adayı olarak listeye konulan Memleket Partisi 2’inci sıra adayı Tunca Tuncer’e sorduğum soru ise “Aksaray’da kaç mahalle var” gibi basit bir soru yönelttim.

 

“Bilmemek ayıp değil Öğrenmemek ayıp” düsturunda uzak Tunca Tuncer bey cevap veremedi. Laf salatası yapmaya devam ettiği sırada “Tunca bey soru çok açık ve net. Aksaray’ın kaç mahallesi var” demem üzerine cevap olarak siz biliyor musunuz? Diye yöneltmesi kendi acizliğini ortaya koydu. Bende “evet biliyorum Aksaray Valiliği protokol listesinde 48 mahallesi var” dedim.

Bunun üzerine kendini beğenmiş, cahil Tunca Tuncer, “Sorularınızı yazılı olarak alırsak bizlerde bu sorulara cevap veririz” demesi üzerine korkaklığını ve cahilliğini ortaya koydu. Bende bu söz üzerine “o zaman sizde bizleri davet ederken, şu sorular sorulabilir, şu sorular yazılı alınır deseydiniz, bizde buraya kadar yorulmazdık. Sizler siyasetçisiniz, ben size çok basit bir soru yönelttim” demem üzerine bu sefer de Tunca Tuncer’in eşi hanımefendi bana yönelik olarak “Üslubunuz hiç hoş değil” demesi üzerine “Hanımefendi üslubumda bir hakaret, iftira yok. Ayrıca siz üslupdan bahsediyorsunuz, ama benim tarzım budur. Ayrıca siz kimsiniz?” sorusu üzerine Tunca Tuncer eşi olduğunu ifade etmesi üzerine “Hanımefendi milletvekili adayı siz değil eşiniz aday” demem üzerine Aksaray’ın sözde Milletvekili adayı Ukala Tunca Tuncer “Aynı zamanda danışmanım” demesi üzerine “Pardon vekil adayı mı seçime giriyor, yoksa danışman mı?” diyerek sorularıma cevap alamayacağım için teşekkür ederek masadan kalkarak program alanından çıktım.

Sandığa Giderken Bir Daha Düşün

Parti genel merkezleri tarafından atanan hatta halka dayatılan adayların seçim bölgelerini ne kadar bildiği açıkça gözler önüne seriliyor. Ne kadar cahil, ukala, kraldan çok kral danışmanların pardon kraliçe danışmanların olduğu ortaya çıktıkça bizede komedi çıkıyor.

 

14 Mayıs’ta sandık konulacak ve millet iradesi yansıyacak. İşte oy kullanırken sandığa giderken oyunuzu kim yada kimlere vereceğinizin açık net örneği. Daha Milletin Vekili olarak 2. Sıradan aday olan bir kişinin seçim bölgesinde merkezde kaç mahallesi olduğunu bilmeyen, sağlığında, cenazenizde, düğününüzde yanınızda olmayacak olan, Siz bir daha hiç görmeyecek olan, basın emekçisinin kolay bir  sorusu üzerine cahilliğini kabullenmek yerine ukalalık yapmak isteyen bir Milletin Vekil adayı Olaki es kaza (Mümkün değilde) Aksaray’da alacakları oy bile 5 bini geçmeyen bir partinin adayı yarın vekil seçilse ne yapar? Senin derdinle dertlenmeyen, Belediye Arsaları mevkiinde bıraksak merkeze gelmek için en az 10 kişi sormadan gelemeyen, Laleli mahallesini tanımayan, Pınar mahallesi neresi dense Fatih mahallesine giden, Hassas mahallesi desek Çiftlik mahallesine gidebilecek kapasitesi olan bir adayın Partisi sizce sizin sorununuzu ne kadar anlar?

 

Not: Memleket Partisi Aksaray teşkilatının gerçek yüzünü Ramazan Bayram’ının 3’üncü günü tüm çıplaklığı ile yazacağı m. (Tabiki sözüm sağlığa)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray Milletvekili Aday Listeleri

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?