Bölükbaş’ın Müdürlük Yaptığı Gazetenin Kadrosu Tam mı?

Bölükbaş’ın Müdürlük Yaptığı Gazetenin Kadrosu Tam mı?

Perşembe günü Liseli kız öğrenciye Cinsel İstismar iddiası ile gözaltına alınan ve Cuma günü tutuklanan DHA Aksaray Muhabiri ve Aksaray Posta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hasan Bölükbaş’ın tutuklu yargılanmasının ardından Aksaray Posta Gazetesinin Cumartesi günkü sayısında Yazı İşleri Müdürü olarak gazete künyesinde ismi yer aldı.

""

05 Ekim 2018 Cuma günü saat 17:10 sularında Küçük yaşta çocuğa Cinsel İstismar İddiası ile çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklu yargılanmasına karar verilmesinin ardından cezaevine gönderilen DHA Aksaray Muhabiri ve Aksaray Posta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hasan Bölükbaş’ın ismi Aksaray Posta Gazetesi künyesinde yazı işleri müdürü olarak çıkarılmadığı ve 4137 sayılı baskılı 06 Ekim 2018 Cumartesi tarihli gazetede hâlâ Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptığı belgelendi.

Yıllık 180 Bin Lira Devletten Gelir Sağlanıyor…

İlimizde yayın yapan yerel görsel gazetelerden 1 gazete haricinde bütün gazeteler devlet tarafından Basın ve Yayın ilan parası olarak yıllık 180 Bin Lira alan gazeteler yer alıyor.

Cinsel İstismar İddiası ile tutuklu yargılanmasına karar verilen Hasan Bölükbaş’ın görev aldığı gazete de Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptığı Aksaray Posta Gazetesi de devlet tarafından yıllık 180 Bin Lira Basın İlan desteği almakta.

SORUYORUZ!!!

Sorumlu Gazetecilik görevini ilke edinen Ajans AHA olarak yetkili mercilere ve basın camiası ile Cinsel İstismar İddiası ile tutuklu yargılanan Hasan Bölükbaş’ın Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptığı Aksaray Posta Gazetesine soruyoruz?

1- Tutuklu olarak yargılanan basın mensubunun Yazı İşleri Müdürlüğü görevine devam edilebilir mi? Edilemez ise gerekli kanuni cezai işlem uygulanacak mı?

2- Küçük yaşta çocuğa Cinsel İstismar İddiası ile tutuklu yargılanan Hasan Bölükbaş’ın Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptığı gazetenin Basın İlan Kurumunda İlan alması için Basın İlan Kanunundan yer alan madde gereği yeterli kadroya sahip mi?

3- Aksaray Posta Gazetesi künyesinde yer alan ve çalıştığı iddia edilen 3 isim aktif olarak görev yapmakta mı?

4- Basın İlan Kurumu tarafından İlan desteği alan Aksaray Posta Gazetesi hakkında gerekli inceleme yapılacak mı?

Özel Haber: Armağan ŞEN – Ajans AHA

2018-10-07 15:30:06

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ASPİM, Mağdur Çocuğa Ulaştı mı?

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?