Bilgisiz Güleç Koltukta Oturmak Çözüm Değil

Özel Haber: Armağan ŞEN

Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de salgın gribal enfeksiyona bulaşan kişi sayısı hızla yükselirken, özellikle öğrencilerin hastalıktan adeta kırılması yaşanırken, Çocuk Acil bölümüne gelen hasta sayısı verilere göre %150 artarken, başta Aksaray Valiliği olmak üzere Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü konu hakkında önlem almaması vatandaşı çileden çıkarıyor.

Son 2 haftadır ilimizde artan enfeksiyon salgın neticesinde özellikle okul çağındaki çocukların yoğun olarak hastanelere başvurması, yurt genelinde uzmanların sıklıkla telafuz ettiği mevsimsel gribal enfeksiyon neticesinde hasta sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor. Özellikle karın ağrısı, halsizlik, iştahsızlık belirtisi ile ön planda yer alan salgında Aksaray İl Sağlık müdürü bilgisiz Abdullah Güleç yönetiminin bir önlem ve bilgilendirme yapmaması vatandaşı daha da düşündürüyor.

 

Okullar 1 Hafta Tatil Edilsin

Daha çok okul yaşındaki çocuklarda görülen salgın kısa zaman da hızla artarken, hiçbir kurumun buna önlem almaması vatandaşın da sabrını tüketti. Başta Aksaray İl Sağlık müdürü bilgisiz Abdullah Güleç yönetiminin bir bilgilendirme ve açıklamama yapmaması tepki karşılanırken, vatandaşlar ise Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’ya çağrıda bulunarak; “Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de salgın nedeniyle olağanüstü bir durum yaşanıyor. Vali Aydoğdu’dan isteğimiz bu duruma önlem için okulların 1 hafta tatil edilmesi. Ne Aksaray Sağlık Müdürlüğü ne den herhangi yetkili bir kurum bilgilendirme yapmaması bizleri daha çok tedirgin ediyor. Bu duruma biran önce önlem alınmalı” dediler.

Dersler 5-6 Öğrenci İle Geçiyor

Vatandaşlardan gelen şikayetler sonucunda Aksaray Son Dakika (ASD) haber servisi olarak yaptığımız arşatırmalarda başta ilkokullar olmak üzere bir sınıfta onlarca öğrenci derslere katılamadığı, derslerin ise bazı dersliklerde 5-6 öğrenci ile ders yapıldığı dikkatlerden kaçmadı. Aksaray genelinde yüzlerce öğrenci hastalık nedeniyle evlerinde yada hastanelerde tedavilerini sürdürüyor.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aydoğdu Fiyatları Kontrol Et

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?