Basın İlan Kurumundan Rezilce Program

Haber: Armağan ŞEN

Cumhurbaşkanlığı Basın İlan Kurumu Konya Şube müdürlüğü tarafından Aksaray’da düzenlenen “Yalan Haber ve Dezenformasyonla Mücadele” eğitim programı adeta fiyasko zincirlerine bağlanarak rezilce program oldu.

Programa Aksaray’daki basın emekçileri ile kamu kurum ve kuruluşlarının basın bürosunda çalışanlar katıldı. Programın sertifika törenine Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mesut Onat ve Basın İlan Kurumu Konya Bölge Müdürü Ali Aktaş ve Kamu kurum müdürleri katıldı.

Cihat Zafer Demirel tarafından verilen eğitim semineri baştan aşağı fiyasko zencirlerinde tam bir rezalet yaşandı. Basın emekçileri ‘Yalan Haber ve Dezenformasyon” hakkında hukuksal bilgiler ve sosyal medya ile alakalı oluşabilecek hukuksal sorun ve bilgiler beklerken 3-5 süslü kelime ve videolar ile karşılaşmaları hayal kırıklığına neden oldu.

Saat 09:00’da başlaması gereken program katılımcı Cihat Zafer Demirel’in geç katılımı nedeniyle 1 saat uzadı. Eğitim seminerinde soru dahi sorulmazken birçok basın emekçisi bu programın neden yapıldığı konusunda kendi kendilerine sormakla yetindiler. Haftalar öncesinden eğitim seminerine katılacak olan kişiler Cumhurbaşkanlığı Basın İlan Kurumu Konya Şube müdürlüğüne bildirilmesine rağmen birçok basın emekçisinin isminin yazılmaması yada imla hataları nedeniyle Sertifika töreninde de kriz yaşandı.

Vali’ye Gazeteci Olmayanlara Sertifika Verdirdiler

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu tarafından verilen göstermelik sertifika töreninde Cumhurbaşkanlığı Basın İlan Kurumu Konya Şube müdürlüğü tarafından belirlenen 8 kişiye sertifika verilirken, podyuma çıkan ve sertifika alan 8 kişiden 1’sinin ise basınla alakasının olmadığı bir fabrikada işçi olarak çalıştığı öğrenildi. Öte yandan yine podyuma davet edilen 8 kişiden bir diğeri ise sigortasız çalıştırılarak ve göstermelik olarak basın mensubu olduğu iddia edilerek sertifikası verildi.

Eğitimci Demirel’in Samanyolu TV’de Program Yaptığı Özgeçmişinde Yer Aldı

Öte yandan eğitim programında konuşmacı olarak katılan Cihat Zafer Demirel’in Kocaeli Okuyor internet haber sitesinde özgeçmişi yayınlanarak 15 Temmuz Darbe Girişimi öncesinde kapatılan ve FETÖ Silahlı Terör Örgütü’nün para kasalarından birisi olan Samanyolu Televizyonu’nda 1995 – 1997 yılları arasında “Telve” adlı televizyon programını hazırlayıp sunduğu belirtildi. Demirel’in geçtiğimiz dönem AKP’nin Sakarya ilinde milletvekili aday adayı olduğu da dikkatlerden kaçmadı.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Beceriksiz AKP’liler Bu Ayıp Size Yeter

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?