Aksaray Deftardarlığını Göreve Davet Ediyoruz

Özel Haber: Armağan ŞEN

Geçtiğimiz haftalarda Aksaray’da hizmet veren bir reklamcı yaşlı zavallı adamı darp eden gözü dönmüş cani Tuna Yıldırım’ın foyasını Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezinden Armağan Şen ortaya çıkarmıştı.

İlimizde zaman zaman konser düzenleyen Yıldırım Medya sahibi Tuna Yıldırım’ın son 2 konserinin iptal olması ve bu konserler öncesinde sponsorlardan ve bilet satışlarından para aldığı bu paraları ise iade etmediği iddia edildi. En son 14 Ocak 2023’te Türk örf ve adetlerine karşı tavır sergileyen Murat Övünç isimli şahsın konserini Kadınlar Matinesinde düzenlemek isteyen Aksaray Yıldırım Medya sahibi Tuna Yıldırım’ın bu organizasyonuna başta Aksaray Milli İrade Platformu Başkanı Kuddusi Bakar olmak üzere Aksaray’da birçok Sivil Toplum Kuruluşu tarafından tepki gösterilmesi üzerine konser iptal edilmişti.

 

Bu konser için öncesinde sponsorlardan ve bilet satışından gelir elde eden Yıldırım Medya işletmecisi Tuna Yıldırım’ın topladığı bu paraları iade etmediği ortaya çıktı. Öte yandan sponsorlar ve iptal edilen konserin bilet paralarını iade etmeyen Tuna Yıldırım’ı mağdur olan birçok kişi internette şikayetvar isimli sitede isim vererek yaşadıkları mağduriyeti dile getirdi.

 

Aksaray Vergi Dairesi Kontrol Etti mi?

Konser gibi organizasyonlar Aksaray Vergi Dairesi kontrol edilirken, iptal edilen konserlerde ise para iadesi olup olmadığı konser düzenleyen kişi ya da kurumların ispatlaması gerekirken, Tuna Yıldırım tarafından organize edilen ama toplumun tepkisi sonrası iptal edilen organizasyonda ise sponsorlar başta olmak üzere 160 Liraya satışa  sunulan bilet paralarının dahi geri iade etmeyen Tuna Yıldırım’ın bu organizasyondan haksız kazanç elde ettiği ortaya çıkarken, Aksaray Vergi Dairesi ise bu haksız kazanca nasıl göz yumuyor?

Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezi olarak Aksaray Defterdarı Kaya Kurşun’a Kamuoyunu aydınlatma adına cevap vermesi üzerine soruyoruz;
1-  14 Ocak 2023’te Türk örf ve adetlerine karşı tavır sergileyen Murat Övünç isimli şahsın Kadınlar Matinesi isimli organizasyonu düzenleyen Yıldırım Medya’ya ve sahibi Tuna Yıldırım hakkında işlem yapıldı mı?

2- Bu organizyon için bilet fiyatını 160 Lira olarak belirleyen organizasyon şirketinin bastırmış olduğu bilet sayısını araştırdınız mı?

3-  Bu organizasyon için satılan biletler için bir işlem yapıldı mı?

4-  Bu organizasyonda haksız kazanç var mı?

5-  Bu işlemler Aksaray Defterdarlığı tarafından yapılmadı ise sebebi nedir?

Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezi olarak Aksaray Defterdarı Kaya Kurşun’a sormuş olduğumuz bu sorulara cevap vermesi halinde sorumlu habercilik görevini yerine getirerek açıklamayı yayınlayacağız.

 

Kamuoyunda Sponsor Firmalara Tepki 

14 Ocak 2023’te Türk örf ve adetlerine karşı tavır sergileyen Murat Övünç isimli şahsın konserini Kadınlar Matinesi isimli organizasyonuna sponsor olan Aksaray’da tanınan firmalara da Aksaray kamuoyu tepki göstermeye devam ediyor. Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezine konu hakkında konuşan vatandaşlar; “Türk örf ve adetlerine karşı tavır sergileyen Murat Övünç isimli şahsın organizayonunu düzenleyen firmayı ve bu firmanın sahibi Tuna Yıldırım’ı şiddetle kınıyoruz. Ancak en büyük kınamayı da bu organizasyona sponsor olan firmaları kınıyoruz. Bu tip organizasyonlara destek olan firmaların amacı toplumun ahlâk ve görgü kurallarına karşı harekette bulunan kişi ya da kişilere sponsor olmak sizlere bir katkı sunmaz” ifadesine yer verdiler.

 

Dedüblüman Paylaşımı Gerçeği Ortaya Çıkardı

İlimizde birkaç konser düzenleyerek adını duyuran Yıldırım Medya Sahibi Tuna Yıldırım’ın organize ettiği son 2 konser peşpeşe iptal edilirken, bu konserler için birçok sponsor firmadan ve birçok kişiye bilet sattığı ortaya çıkarken bu paraları da iade etmediği iddia edildi. Türk Örf ve adetlerinde karşılığı olmayan Murat Övünç konserinin yanısıra gençler tarafından sevilen Dedublüman konseri de iptal edildi.

Deduplüman grubu kendilerine ait instagram sayfalarından yayınladıkları duyuru ile; “Aksaray’da gerçekleşmesi planlanan konserimiz organizatör Tuna Yıldırım’ın sorumluluklarını yerine getirmemesi sebebiyle iptal edilmiştir. Kendisi bizi de sizler kadar mağdur etmiştir. İleride çalışacak sanatçı dostlarımıza ve siz dinleyecilerimizin mağdur olmaması için ilgili kişiyle çalışmamanız tavsiyemizdir. Oluşan mağduriyet için kendi adımıza özür dileriz. Satın aldığınız biletleri, satın aldığınız noktalara iade edebilirsiniz. En yakın zamanda görüşebilmek dileğiyle” konserin iptal edildiğini duyurmuşlardı.

 

Aksaray Vergi Dairesi Kontrol Etti mi?

Konser gibi organizasyonlar Aksaray Vergi Dairesi kontrol edilirken, iptal edilen konserlerde ise para iadesi olup olmadığı konser düzenleyen kişi ya da kurumların ispatlaması gerekirken, Tuna Yıldırım tarafından organize edilen ama sanatçı tarafından gerekçe gösterilerek iptal edilen organizasyonda ise sponsorlar başta olmak üzere  satışa  sunulan bilet paralarının dahi geri iade etmeyen Tuna Yıldırım’ın bu organizasyondan haksız kazanç elde ettiği ortaya çıkarken, Aksaray Vergi Dairesi ise bu haksız kazanca nasıl göz yumuyor?

 

Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezi olarak Aksaray Defterdarı Kaya Kurşun’a Kamuoyunu aydınlatma adına cevap vermesi üzerine soruyoruz;
1-  Dedüblüman isimli organizasyonu düzenleyen Yıldırım Medya’ya ve sahibi Tuna Yıldırım hakkında işlem yapıldı mı?

2- Bu organizyon için bilet fiyatını organizasyon şirketinin ne kadar olarak belirlendiği biliniyor mu?

3- Bu organizasyon için kaç adet bilet bastırıldığını araştırdınız mı?

4-  Bu organizasyon için satılan biletler için bir işlem yapıldı mı?

5-  Bu organizasyonda haksız kazanç var mı?

6-  Bu işlemler Aksaray Defterdarlığı tarafından yapılmadı ise sebebi nedir?

Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezi olarak Aksaray Defterdarı Kaya Kurşun’a sormuş olduğumuz bu sorulara cevap vermesi halinde sorumlu habercilik görevini yerine getirerek açıklamayı yayınlayacağız.

 

Bilet İadesine Giden Vatandaşa İftira

Deduplüman grubu konserinin organizetörü Yıldırım Medya sahibi Tuna Yıldırım’ın sorumluluklarını yerine getirmemesi sonucunda konserin iptal edildiğinin duyrulmasının ardından bir vatandaş bilet parasını almak için Yıldırım Medya’ya gittiğinde iftiraya uğradığını dile getirdi.

İnternette Şikayetimvar isimli bir sayfada mağduriyetini dile getiren Mustafa isimli şahıs şu ifadelere yer verdi; “Aksaray Yıldırım medyadan dedublüman konser bileti aldık malum arkadaş sanatçıyı getiremedi. dedublüman kendi sayfasında da paylaşım yaptı bu arkadaşla çalışmayın diye 1 ay oyaladı beni daha sonra ofisine gittiğimde benim onun ofisindeki 10bin lirayı çaldığımı söyleyip benden şikayetçi oldu.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yıldırım Medya’nın Gerçek Yüzünü ASD Ortaya Çıkarıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?