AKP’ye Bir Darbede O İlçeden

ÖzelHaber: Armağan ŞEN 
Sultanhanı AK’ den 3. Kez aday olan Fahri Solak adeta hayal kırıklığı yarattı. AKP’ye yakın kaynaklar özellikle son döneminde, vatandaşlarla arasına mesafe koyan, özel işleri nedeniyle mesaiye vakit ayıramayan Fahri Solak’ın tekrar aday gösterilmesi Sultanhanı Halkında karşılık bulmadı.

 

Bilindiği gibi Fahri Solak ve İş İnsanı Nurettin Yumuşak, AKP Sultanhanı Belediye Başkan aday adaylığı için mücadele etmiş ve uzun süren bekleyişten sonra son gün Fahri Solak AKP adayı olarak ilan edilmişti. Nurettin Yumuşak’ın aday olmasını bekleyen AKP seçmeni hayal kırıklığı yaşamış ve pek çok AKP’li seçmen Milliyetçi Hareket Partisi Başkan adayı Fiyay Şanlı’yı destekleme kararı aldı.

 

Sultanhanı yerel kaynaklarından aldığımız bilgilere göre; açmış olduğu seçim ofisi ilgi görmeyen Fahri Solak, geçen haftasonu yapmayı planladığı balkon konuşmasını da ilgisizlikten gerçekleştiremedi. Bu kan kaybının önüne geçmeyi bir türlü başaramayan Başkan Solak’ın yeni seçim stratejisi, Sultanhanı AKP teşkilatında da adeta karışıklığın habercisi gibi.

 

“Her Önüne Gelene Belediye Azası Sözü”

Vatandaşlardan beklenen desteği alamayan Fahri Solak’ın her önüne gelene “Belediye azası” sözü verdiği Sultanhanı’nda konuşuluyor. Toplam 11 azası olan Sultanhanı Belediyesi için Fahri Solak’ın 20 den fazla kişiye söz verdiği dilden dile dolaşıyor. Aza listeleri yazılırken, AKP teşkilatında kaosun,küskünlüklerin ve ayrılıkların yaşanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Zira kendisine Aza sözü verilen vatandaşların bu meseleyi gurur meselesi haline getirdiği ve geri adım atmayacaklarını yakın çevrelerine ifade ettikleri iddialar arasında yer alıyor.

 

Bilindiği üzere Sultanhanı’nda AKP’nin yanı sıra CHP ve MHP belediye başkan adayları da yarışıyor. Ancak aylar öncesinden Parti teşkilatının ve Milletvekili Ramazan Kaşlı’nın desteğini alan Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Fiyay Şanlı’nın Sultanhanı’nda yarışı açık ara önde götürdüğü kamuoyu çalışmalar arasında da dikkat çekiyor.

Haber kaynaklarımıza gelen bilgilere göre Fahri Solak’ın azalık sözü verdiği kişilerin,yakın çevresine “aza listelerinde” ön sıralar söz verildiğini asla geri adım atmayacaklarını söyledikleri ifade ediliyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Temel’den sonra Sultanhanı’nın ileri gelenlerinden Nurettin Yumuşak ve yüzlerce AKP’li seçmeni MHP ‘ye kaptıran Fahri Solak’ın 3 yada 4 belediye azası ancak çıkarabileceği yorumları yapılıyor.

Sultanhanı’ndan yaşanan bu durum sonucunda 31 Mart yerel seçimlerinde AKP’yi Selime’den sonra Sultanhanı’nda da bir sürpriz beklediği çık gözlemleniyor.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (5)
 • Adem solak
  2 ay önce
  0 0

  En son böyle haber çıktığında 6825 seçmeni olan ilçede 6 partinin içinde 4226 oy aldı en yakın rakibine 2800 oy fark attı fahri solak

 • Hanlı
  2 ay önce
  0 0

  Sultanhanı’nda yaşamasam inanacaktım az daha 😂

 • Hakan dinç
  2 ay önce
  0 0

  Yanliş haber almiş siniz siz

 • Sultanhanlı
  2 ay önce
  1 0

  Sayın Aksaraysondakika haber sitesi editörü.Haberi okurken Fiyay Şanlı konuşuyor sandım :)Bu haberi yapmak için bilgileri MHP belediye başkan adayı Fiyay Şanlı’dan almadınız umarım 🙂 Ciddiyet seviyesi daha yüksek haberler yapmanızı temenni eder çalışma hayatınızda başarılar dilerim 🙂

 • Sultanhanlı
  2 ay önce
  0 0

  Sayın editör neden yorumumu kaldırma gereği duydunuz ki acaba rahatsız mı oldunuz 🙂

Sıradaki haber:

Bağımsız Aday Kasal’dan ASD’ye Ziyaret

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?