AKP CHP Evet Dedi MHP Red Verdi

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Belediyesi Haziran ayında gerçekleşen meclis toplantısında ilginç anlara şahit oldu. Aksaray’da geçecek olan bir yol için meclis üyeleri tartışırken, CHP üyesi ise AKP’li üyelere destek vererek ‘Evet’ oyunu kullandı.

3 Haziran Cuma Günü gerçekleştirilen Aksaray Belediyesi Meclis toplantısında Aksaray-Nevşehir karayolu üzerinde bulunan otelin karşı tarafında yer alan ‘Ormanlık yolun açılması’ gündeme geldi. Oylamaya sunulan yol için AKP’li üyeler EVET yönünde oy verirken, MHP’li üyeler ise gerekçe göstererek RED oyu verdi. Gözler 2 CHP’li üyeye çevrildi. CHP Aksaray Belediye meclis üyesi Harita ve Kadastro mühendisi Tolga Kara bu karara AKP’li üyeler ile birlikte hareket ederek EVET oyunu veriken, CHP’li bir diğer üyes Bilal Özdemir ise ÇEKİMSER yönünde oy verdi.

Kara’nın İş Aldığı İddiası

MHP’li Meclis üyeleri söz konusu yolun “Kamuya ait 10 metrelik yolun iptal edilerek, 7 metre yaya yoluna çevrilip Parselin Ortasında geçemeyeceği” yönünde karar kılarak haklı olarak kanun maddeleri ile de durumu açıklayarak RED oyu verdi.

Aksaray Belediyesi CHP’li Meclis üyesi Tolga Kara’nın AKP’li meclis üyeleri ile birlikte ‘EVET’ oyu kullanmasının nedeni ise iddialara göre Harita ve Kadastro mühendisi Tolga Kara’nın buradan iş aldığı iddia edildi. CHP’li Meclis üyesinin bu yolda herhangi bir iş yapıp yapmadığı konusunda merak konusu oldu.

SORUYORUZ….

Aksaray Son Dakika haber merkezi olarak kamuoyunu aydınlatma, soru işarati bırakılmaması ve kişileri zan altında bırakmamak için cevaplandırılması üzere CHP’li Aksaray Belediye Meclis üyesi Tolga Kara’ya kamuoyu adına soruyoruz…

1- Söz konusu yol için MHP’li üyeler kanun maddeleri ile durumu açıklayarak RED verirken, AKP’li üyeler ile birlikte neden EVET oyu verdiniz?

2- Söz konusu yolda mesleğinizle alakalı bir çıkar ilişkiniz var mı?

3- Bu EVET oyunu vermenizin ardından Haziran ayı başlarında gündeme gelen CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk’ün istifa kararı almasına neden bu olay mı?

4- CHP’li bir diğer meclis üyesi Bilal Özdemir bu konuda neden ÇEKİMSER oyu verdi?

CHP’li Belediye Meclis üyesi Harita ve Kadastro mühendisi Tolga Kara, CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk ve CHP meclis üyesi Bilal Özdemir konuyla ilgili olarak bir açıklamada bulunur ise Aksaray Son Dakika haber merkezi olarak bu açıklamayı yayınlamayı da kamuoyuna bir borç biliriz.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Karaüzüm: Aksaray Belediyesi’nde Afgan İşçiler Çalışıyor mu?

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?