Ülke Ateş Çemberinde, MHP’li Başkan Eğlence Peşine Düştü

ÖzelHaber: Armağan ŞEN

17 Mayıs 2024 tarihinde Kamuda Tasarruf Tedbirlerine dair Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da ciddi tedbirler alındı. Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu öncülüğünde geçtiğimiz haftalarda Perşembe günü Aksaray’da bulunan Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri ile yapılan toplantı sonrasında ciddi tasarruf tedbirleri için düğmeye basılırken, Aksaray Belediyesi’de aldığı Tasarruf Tedbirleri kapsamında aylık 40 Milyon Lira tasarruf etmesi hedefleniyor.

 

 

Öte yandan İktidarın ittifak ortağı MHP’de bu tasarrufa tam destek verirken, Aksaray’da MHP’li Helvadere Belediye Başkanı ise tasarrufu unutarak adeta çalıgı çengi ile eğlence verdi. 17.Hasandağı şenlikleri adı altında eğelence programı düzenleyen MHP’li Helvadere Belediye Başkanı Arif Bellikli’nin Pazar günü gerçekleşen şenliğe Belediye kasasından ne kadar para  harcadığı ise şimdiden merak konusu oldu.

 

Ülkedeki tasarruf tedbirlerini umursamayan deyim yerindeyse çalgı çengi ile eğlence veren MHP’li Helvadere Belediye başkanı Arif Bellikli tarafından Pazar günü düzenlenen 17’inci hasandağı şenliklerine Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, MHP Milletvekili Ramazan Kaşlı, MHP İl Başkanı Burhanettin Karataş Belde belediye başkanları ve Hasandağı eteklerinde bulunan köylüler katıldı. Yüzbinlerce liranın çöpe atıldığı ve binlerce kişinin katıldığı şenlikte vatandaşlar gönüllerince eğlendi.

 

 

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu’da şenlikte yaptığı konuşmada; Belediye Başkanı Arif Bellikli’yi kutlayara; “Gerçekten büyük bir kalabalık Vali olarak gerçekten büyük heyecan duyuyorum. Böyle heyecanlara, böyle şenliklere gerçekten ihtiyaç var. Stresimizi atacağımız heyecanımızı atacağımız bu tip eğlencelere ihtiyacımız var. Helvaderelileri kutluyorum emeği geçen herkesi taktir ediyor kutluyorum. Bu geleneği yaşatmak gerçekten zor bir şey emek ister beceri ister. Evet 17 kez bu güzelliği muhafaza etmiş bu şenliği halk dört gözle bekliyor” dedi.

Helvadere Belediye Başkanı Arif Bellikli bu yıl 17. sini düzenlediğimiz şenliğimiz halkımızın gönüllerince eğlenmesi ve hıdrellezi kutlamak adına her yıl geleneksel olarak yapıyoruz. Ben buradan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum bu coşku bu heyecan görülmeye değer dedi.

MHP Milletvekili Ramazan Kaşlı; “Biz daha önce Bozkurt düzlüğünde Hasandağı şenliklerimizi kutluyorduk. Sağ solsun Helavadere Belediye Başkanımız bunu geleneksel hale getirdi her yıl geleneksel olarak bu Hıdrellez şenliklerimizi kutluyoruz. Ben buradan Belediye başkanımız Arif Bellikli kutluyorum” ifadesine yer verdi.

 

Soruyoruz!!!

Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezi Olarak kamuoyunu aydınlatma adına MHP’li Helvadere Belediye başkanı Arif Bellikli’ye Soruyoruz;

1- Ülke ekonomide ateş hattında iken, ve ülke olarak tasarruf tedbirleri uygulanırken, siz deyim yerindeyse çalgılı-çengili eğlence için Belediye kasasında halkın parasından ne kadar harcadınız?

2- Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan “Tasarruf Tedbirleri Kararlarını” umursamıyor, takmıyor musunuz?

3- Ülke ekonomide ateş çemberinden geçerken, yaptığınız eğlenceden gönlünüz rahat mı?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ihlara Beledesindeki Atatürk Büstü Vicdanları Sızlattı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?