Merkez İlçe Başkanı Olsan Ne Yazar

Çarşamba günü Aksaray Belediyesi tarafından yapılan ve AKP Genel Başkan yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz’ın katılımı ile açılışı gerçekleştirilen Hoca Ahmet Yesevi Kitap Konağı’nda gerçekleşen törende yaşanan olaylar AKP’lilerin ne kadar şımarık olduğunu ve kendilerini adeta üstün güç görerek; kendilerini bir halt oldum zanneden zavalıların ve beceriksiz heriflerin doluştuğu, meziyetsiz ve terbiyesizlerin koltuk kaptığı, açılışlarda boy gösterdiği bir parti haline geliyor.

 

AK Parti’li dostlarımında, muhalefetinde dediği gibi; “AK Parti’yi içindeki AKP’liler bitirecek” sözünün anlam bulduğu o açılışa bir göz atalım. Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’i çalışmalarında gördüğüm eksiklik ya da yanlışlarda her zaman eleştiririm ve bu durumda da yanlışlara anında müdahale ederek mağduriyetleri gidermesi nedeniyle Sn Dinçer’e teşekkürü buradan borç bilirim.

Öyle ki; siyasetçi, bürokrat yada idareci isen eleştiriye açık olacaksın. İşte geldik, işte gidiyoruz. 5 yıl sonunda karneler önlerine konulacak, ve aldıkları notlara göre mevcut belediye başkanları ya sınıfı geçip halktan bir oy isteyecek, ya da yerlerini bir başka arkadaşlarına bırakacak. Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’de Mart seçimlerine 7 ay kala yaptığı ve yapacakları ile 5 yılını tamamlayacak. Partisi izin verirse bir daha aday olacak, izin vermezse hayatına kaldığı yerden devam edecek. (Tabii ki; Allah izin verirse. Rabbim ailesi ve sevdikleri ile birlikte mutlu, sağlıklı yarınlar nasip etsin kendisine)

Aksaray Belediyesi AKP’li Belediye Başkanı Dinçer’i eleştirdiğim gibi, hakkını vermeyi de biliriz elbette. Hafızalarınızı zorlarsanız, 19 Ocak 2020 tarihinde TFF 3. Lig 1. Grupta mücadele eden temsilcimiz 68 Aksaray Belediyespor Pazar günü Serik Belediyespor’u 1-0 mağlup etmesinin ardından rakip taraftarlar tarafından takım heyetine ve taraftarımıza saldırmış, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ise sahaya inerek yaralı bir taraftarın başından ayrılmayarak yaralı taraftarla ilgilenmesi vatandaşların takdirini topladığını belirten ve 20 Ocak 2020 günü şahsım tarafından yazılan “Helal Olsun Dinçer” başlıklı haber ile de yaptığı bu davranışın takdire şeyan hareket olduğu, o harekette reklam değil İnsanlık koktuğu ve Her defasında takımın yanındayız mesajı veren siyasetçilere ise Dinçer’in bu hareketi örnek olsun demiştik.

 

Evren Dinçer’i elbette günlerce yalayan, yağlayan, deyim yerindeyse paspası olmasakda genel de eleştirdik. Dinçer’in bu eleştirilerimize yanlışlara zamanında müdahale ettiği ve gerekli tedbirleri aldığını konusunda yukarıda teşekkür ettim. Bir teşekkür de her ne kadar ağır dille eleştirsemde beyefendimiz sağolsun bir kez olsun kötü konuşmaması, tipik çocuksu siyasetçiler gibi tavır alarak basın arasında ayrım yapması da o’da onun tavır şeklidir dedik.

 

Aksaray’a kültürel anlamda birçok kazanımlar elde edilirken, kabul edelim her belediye başkanı gibi Dinçer’de taş üstüne taş koymaya çalıştı. Başarılı yada başarısız bu konu önce partisinin sonra aday konulursa vatandaşın takdirine. Şimdi yazıyı okuyan sizler ‘Allah Allah Armağan niye Dinçer’i bu kadar yağladı, yaladı’ diye düşünebilirsiniz. Ancak bu bir yağlama ya da yalama yazısı değil, aksine veda yazısıdır.

 

Siyasi haberleri aylar öncesinden bilgi verdiğimizle biliniriz. İYİ Parti Milletvekili Turan Yaldır’ın adaylığını, Sercan Belgemen’in il başkanı olacağını aylar öncesinden, İrfan Çıtak’ın MHP Merkez İlçe Başkanı olacağını günler öncesinden, Burhanettin Karataş’ın MHP İl Başkanı olacağını aylar öncesinden yazmıştık. Aslında bu haberleri yazarken de sloganımız hep belliydi; “FAL BAKMIYORUZ, HABERCİLİK YAPIYORUZ” diye… Bu çıtayı biraz yükseltelim istedik.

 

AKP içerisinde kaynayan kazan öyle görünüyor ki; Evren Dinçer’î önümüzdeki dönemde Belediye Başkan adayı olarak göremeyeceğiz. Parti içerisindeki çatışmaları duymayan kalmamıştır. Varsa da bvu yazı sonrası bilgi sahibi olur. Milletvekilleri ile arası açık, parti teşkilatı ile arası bozuk bir de işkur Müdürlüğüne soyunarak demeçlerinde gerçeği görmekten sakınan ve kafasını kuma gömen İl Başkanı Hamza Aktürk’ün isminin belediye başkan adayı olarak söylenmesi, Dinçer’in Mart seçimleri öncesinde adaylık sürecinde Aksaray Belediye Başkanlığına veda etmesi bekleniyor.

 

Merkez İlçe Başkanı Olsan Ne Yazar

Çarşamba günü Aksaray Belediyesi tarafından yapılan ve AKP Genel Başkan yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz’ın katılımı ile açılışı gerçekleştirilen Hoca Ahmet Yesevi Kitap Konağı’nda gerçekleşen törende yaşanan olaylar AKP’lilerin ne kadar şımarık olduğunu ve kendilerini adeta üstün güç görerek; kendilerini bir halt oldum zanneden zavalıların ve beceriksiz heriflerin doluştuğu, meziyetsiz ve terbiyesizlerin koltuk kaptığı, açılışlarda boy gösterdiği bir parti haline geldiğini dile getirmiştim.

 

İşte o olayın özetini TOKİ Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Emre Ağaçdelen Video ile yaptığı paylaşımda şu ifadeye yer veriyor; “Aksaray Cumhuriyet Mahallesinde Aksaray Belediye Başkanımız Sn Dr. Evren Dinçer bey Himayelerinde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya YILMAZ bey ve Davetlilerin Katılımlarıyla Kitap Konağı Açılışı Oldu. Aksaray AK Parti Aksaray İl Başkanlığı Merkez İlçe Başkanı Muammer GÜR bey bana Yaklaşıyor ve Dediği cümle şu.

‘SENİN PROTOKOLDE YERİN ve SIRAN YOK ÇEKİL ORDAN İL BŞK Vekili geçeçek’ Dedi. Bende ‘Karşımda yüzlerce Mahalle Sakinim Olmasına Rağmen ve Kıymetli Basının karşısında taşkınlık olmasın diye ve Mahalleme, Şahsıma ve Aileme Yakışmayacak bir harekette bulunmamak adına ayrıca PROTOKOL Hastalığım olmamasına istinaden efendice sağa çekildim. Karar Sizin Halkım,Mahallem ve Aksaray’ım. Ben 20.000 nüfuslu bir Mahallenin Muhtarıyım. Ben Halkın Temayülünden Geçerek 2019 da Alnımın Akıyla Muhtar Seçildim ve T.C MÜHRÜM var. Doğru YOLDAN ayrılmayacağıma ANT İÇERİM.’

 

Şimdi AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın seslendiği gibi ‘EYYY!… AKP Aksaray Merkez İlçe Başkanı Muammer GÜR sen kimsin? Şahsın olarak Hangi seçime girme cesaretinde bulundun? Şahsın olarak hangi mahalleliyi arkana alabilirsin? Arkandan 10 kişi bile gitmezken senin, yerel seçimlerde başarı sağlayarak bir Muhtarı üslupsuz, barbar tavrınla kendini bir halt zannetmenle eline ne geçti? Asıl sen ve senin gibi artistlerin yeri yok ne protokolde ne AKP’de ne toplumda. Sen kendini ne zannediyorsun Zavallı Adam. İzle o görüntüleri de kendi zavallığına, meziyetsizliğine, zavallı insanlığına otur acı.

 

EYYYY!… Muammer Gür bak senin partinin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan; 31 Mart 2013’te attığı twette ve yaptığı konuşmada “Biz bu millete efendi değil, hizmetkar olmaya geldik. Herkes bizi sevmek zorunda değil ama biz 76 milyonun tamamının hükümetiyiz.” cümlesini kullanmıştı. Senin bu yaptığın hareket ile Partinin Genel Başkanı Erdoğan’ın söylemleri birbirine örtüşüyor mu? Partinin genel başkanı Erdoğan bu yaptığın hareketi görse sana madalya mı takar? Yoksa o muhtarın ceketinden tuttuğu gibi senin de kulağından tutarak parti kapısının dışına mı atar?

Önümüzde Mart seçimleri var hatırlatmak isterim sana Muammer Gür. İşte o seçimler öncesi bir muhtardan dahi oy istersen seni karakterinle başbaşa bırakıyorum. Unutma bu yediğin hurmalar Mart seçiminde seni ve partini tırmalar, kaşır. Sen ve senin gibi şimarıkların yüzüne Mart seçimlerinde partiniz büyük yara alarak oy kaybına uğrayacaksınız.

Çok ama çoooooookkkk zavallı ve şımarıksın Muammer Gür… Aaaaa pardon pardon senin avukat olduğunu unutarak seni ağır sözlerle eleştirdim. Hadi şimdi al bu yazının çıktısını da git şikayetçi ol… Beceriksiz Merkez İlçe Başkanı Meziyetsiz herif Muammer Gür…

 

Ne diyelim Zevzek, Abur Cubur Adam, gibi türküler ile gönlümüze taht kurarak bu dünyadan göçen Rahmet dileyerek sözü üstad Mahzuni’ye verelim:

 

Bir elinde kadeh var nerden gelirsin canım
İçip de ağlamayı derman bilirsin canım
Dünya fani bahçedir bir gün ölürsün canım
Adam olamadın gittin zevzek
Beni bilemedin gittin zevzek

 

Yürü be yürü insan değilsin
Kendini bilmeyen canım eli ne bilsin
Halk“ı hak“ı ne bilsin

 

Hele bak şu aynaya yüzün yüze benzer mi
Ta sabahtan uyumuş gözün göze benzer mi
Vay o boyun devrilsin özün bize benzer mi
Adam olamadın gitti zevzek
Beni bilemedin gitti zevzek

 

Yürü be yürü insan değilsin
Kendini bilmeyen canım eli ne bilsin
Halk“ı Hakk“ı Ne Bilsin

 

Mahzuni bu halinle nereye vardın canım
Sen bu ele gelmeden nerde yatardın canım
Belinde barabellom kimi kurtardın canım
Adam olamadın gitti zevzek
Beni bilemedin gitti zevzek

 

Yürü be yürü insan değilsin
Kendini bilmeyen canım eli ne bilsin
Halk“ı Hakk“ı Ne Bilsin

 

AŞIK MAHZUNİ ŞERİF

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kulak Verin Bu Deliye

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?