Koçaş Grubu 3’e mi Bölünüyor

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray’ın ekonomi kamuoyu 19 Kasım’da gerçekleşecek olan ATSO seçimlerine odaklanırken, 3 aday ile gidilecek olan seçimde adaylar ise üye ziyaretlerini sonlara yaklaşırken bir yandan da projelerini açıklamaya başladı.

Bir önceki başkan Ahmet Koçaş, mevcut başkan Cüneyt Göktaş ile genç işadamı Fatih Batı ATSO seçimlerinde yarışacak 3 isim yer alıyor. Geçtiğimiz hafta yayınladığımız Ahmet Koçaş ile Fatih Tekin’in yeniden birleşerek seçimlere birlikte girerken “Koltuk ayırdı koltuk birleştirdi”  başlıklı haberimizde gündeme getirmiştik.

Seçimlere artık son 1 ay kala adayların yoğun çalışmaları devam ederken, bir yandan da birlikte hareket eden gruplar içerisinde de birbirlerine adeta deyim yerindeyse kazık atma ayak oyunları senaryoları da yüksek sesle konuşulmaya başlandı.

Önceki seçimde Ahmet Koçaş ile birlikte hareket eden Fatih Tekin komite seçimleri sonrasında başkanlık kavgasına girmiş ve her 2’si de başkanlık koltuğunu kaybederek Cüneyt Göktaş başkan olmuştu. Bu seçimde de Koçaş grubunda gizli oyunlar başladı.

AKP’li Belediye Başkanı Evren Dinçer’in sınıf arkadaşı olan yerel seçimlerde Dinçer’e ciddi destek veren Ahmet Kulak ATSO komite seçimlerinde Ahmet Koçaş’ın grubundan girerken, komiteden Kulak’ın seçilmesinin ardından AKP’li Dinçer’in Ahmet Kulak’ı ATSO seçimlerinde başkan adayı olarak çıkaracağı kulislerde yüksek sesle konuşuluyor.

Ahmet Kulak; komite seçimleri sonrasında ATSO başkanlık seçimine çıkması her an olasılık var iken geçen seçimin intikamı ve koltuk sevdalısı Fatih Tekin’de Koçaş’a bir sürpriz yapma peşinde olduğu kulislerde konuşulan en büyük iddia olarak yer almakta. Gerek Kulak ve gerekse Tekin şuan için sessiz sedasız Koçaş ile hareket etselerde Komite seçimleri sonrasında bu 2 isimde adaylıklarını açıklaması bekleniyor.

Koçhisar Grubu Koçaş’a Tepkili

Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen’in edindiği bilgilere göre ekonominin zirvesi ATSO seçimleri öncesinde bir grup oluşturan Koçhisar grubu ise Ahmet Koçaş’ın Fatih Tekin ile birlikte hareket etmesine tepkili. Tepkilerinin sebebi ise bir önceki seçimde koltuk derdine düşen ikilinin seçimi kaybetmesi sonrasında birbirlerine kullandıkları ağır sözler sonrasında bir araya gelmeleri Koçhisar grubunun kabul etmeyeceği bir durumun sinyalini veriyor.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Koltuk Ayırdı Tekrar Koltuk mu Birleştirdi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?