Kısıtlama Öncesi Alışveriş Yoğunluğu Yaşandı

Sokağa çıkma yasağı öncesi vatandaşlar fırınlara ve marketlere akın etti Sağlık Bakanlığınca açıklanan tabloya göre ‘çok yüksek riskli’ il olarak kırmızı kategoride bulunan Aksaray’da, pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında işyerlerinin kapalı olması nedeniyle dün ilimizde kısıtlama öncesi market fırın ve manavlarda alışveriş hareketliliği yaşandı.
""
Covid 19 tedbirleri kapsamında yarın Türkiye’de bir ilk yaşanarak ve Aksaray’da pazar günü fırınlar, alışveriş merkezleri, marketler ve bakkalların da  dahil  olduğu istisnasız sokağa çıkma yasağı uygulanma öncesi Cumartesi günü adeta alışveriş çılgınlığı yaşandı.
Saat 21’de başlayan kısıtlama ve pazar günü sokağa çıkma yasağı öncesi vatandaşlar temel ihtiyaçlarını karşılamak için erken saatlerden  itibaren kısıtlamanın uygulanacağı 21.00’e kadarki zaman diliminde marketlere ve fırınlara akın etti.
""
TOKİ Cumhuriyet mahallesinde hizmet veren Fırın Aksaray Yetkilisi Osman Yalçın  "Vatandaşlarımızın ekmek ihtiyacını karşılamak için bugün kapasitemizi artırdık. Çok şükür vatandaşlarımızı mağdur etmedik inşallah en kısa zamanda normal günlerimize döneriz" açıklamasında bulundu.
 Fırıncılar vatandaşın mağduriyetini gidermek için kapasitelerini iki katına çıkartarak çalışırken alışveriş merkezlerinde, marketlerde vatandaşların rahat alışveriş yapılabilmesi için  tedbirler arttırıldı. Vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için tam kapasite çalışıldığı bildirildi. Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2021-03-07 15:13:41

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aktürk’ten Yılbaşı Mesajı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?