Gözünü Emekçiye mi Diktin

Özel Haber: Armağan ŞEN

19 Kasım’da gerçekleşen Aksaray Ticaret Sanayi Odası Komite adaylık seçiminin ardından 24 Kasım’da gerçekleşen ATSO Başkanlık seçimi sonrası şaşalı görüntüler ile “Er Meydanı Burası” diyerek diğer STK başkanlarını hedef alan Ahmet Koçaş ve yönetimi ilk icratın göreve geldikten 1 ay sonra gerçekleştirdi.

 

Yandaşını İşe Aldı, Emekçileri İşten Çıkardı

Tartışmalı seçim sonrasında gösterişten uzak durmayarak onbinlerce lira ATSO’nun parasını harcayarak başkanlık gösterisi yapan Ahmet Koçaş ve ekibi göreve gelmesinin ardından ilk icraatı 2 işçiyi işten çıkarmak oldu. ATSO başkanlık koltuğuna oturan Ahmet Koçaş ATSO’da bir önceki başkan döneminde işe alınan 2 temizlik görevlisini çıkarttı. Ekonominin zor olduğu bu dönemde 2 emekçiye gözünü diken Ahmet Koçaş, çıkardıkları emekçilerin yerine iddialara göre Koçhisar’lı 2 kişiyi işe aldı. Zorlu ekononmi döneminde temizlik işçilerini çıkaran Koçaş’ın adeta kadrolaşmaya gittiğinin bariz göstergesinin ilk sinyalini de verdi.

 

Üye Aidatlarına Yüzde Yüz Zam Yaptı

Aksaray Ticaret Sanayi Odası başkanlık koltuğuna oturan  Ahmet Koçaş 2 temizlik işçisini çıkararak, yandaşlarını işe girdirdiği iddiası tepki ile karşılanırken, Koçaş ve yönetimi ATSO üyelerini üzecek bir karar daha aldı. Üye aidatlarına Yüzde Yüz zam yapan Koçaş ve yönetimine ATSO üyelerinden de tepkiler gün geçtikçe çığ gibi büyüyor.

 

Soruyoruz!!!

Kamuoyunu aydınlatma adına Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezi olarak ATSO Başkanı Ahmet Koçaş’a cevap vermesi üzerine soruyoruz;

1- ATSO’da bir önceki dönem tarafından alınan 2 temizlik işçisini işten çıkarma sebebiniz nedir?

2- Çıkarılan 2 işçinin yerine 2 işçi aldınız mı? Aldıysanız bu işe alınan kişilere daha önce söz mü verdiniz?

3- İşe alındığı iddia edilen 2 işçiye daha önce Söz vermediyseniz hangi kritere göre aldınız?

4- Bir önceki dönemde alınan diğer işçileri de işten çıkaracak mısınız?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gemici’den 2023 Yılı Mesajı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?