Hodri Meydan Beyler

Uzun bir yazı ele aldım. Ama inanın okudukça hak verecek, hak verdikçe okumaya devam edeceksiniz. Aslında birçok şeyi de yazmadığım oldu…

Vatandaşın CHP’ye olan güvensizliğini yıllardır sorgulardım. Neden güvenmiyor? 50 yılı aşkındır iktidarda olmayan bir partiye neden bu kadar tepki var? Soruları gelirdi aklıma. Ve gerçekleri biraz uzaktan izleyince vatandaşların güvenmemede haklılık payları yüksek oranda çıkmaya başladı.

İki yüzlü siyaset yürüten siyasetçilerin olduğu bir yerde halk tabiî ki sana güvenmez. Söylemlerin güzelde bir de eylemlere dökebilsen…

Buyrun beyler Hodri Meydan…

 

Tarih 16 Şubat 2020 / Pazar

Yer: Aksaray Kültür Merkezi

Konu: CHP Aksaray İl Kongresi

16 Şubat 2020 takvim yapraklarından sıradan bir gün olurken, CHP’nin Aksaray’daki iki yüzlü siyasetinin ilk temeli atılmaya başlandı. Kültür merkezinde gerçekleşen kongrede tek aday Ali Abbas Ertürk olmuştu. Kongre seçimleri öncesinde söz alan Ali Abbas Ertürk yaptığı konuşma ile CHP’lilere umut olmuş konuşması çoğu zaman yarıda kesilerek ayakta alkışlanmıştı. Delegeye ve partililere verdiği vaatlerden birisi “Disiplin Kurulunu çalıştıracağıma Namus Şeref sözü veriyorum” demişti.

Tarih 21 Ekim 2021 / Perşembe

Yer: Aksaray

Konu: CHP’li Belediye Başkanının Mastürbasyon Videosu

16 Şubat 2020’de Aksaray Kültür Merkezinde Delegeye ve partililere seslenerek “Disiplin Kurulunu çalıştıracağıma Namus Şeref sözü veriyorum” demesinin ardından tam tamına 1 yıl 8 Ay 5 gün sonra yani bir başka hesapla 613 gün sonra bu verdiği sözü ile hesaplaşma zamanı geldi.  Tarihler 21 Ekim 2021’i gösterirken Aksaray gündeminde birçok siyasetçinin ve ismin mastürbasyon videoları yayınlanmaya başladı. Bu videolardan biriside CHP’li Belediye Başkanı Tahsin Çelik’in videosu idi. Kongre günü verdiği Namus-Şeref sözünü unutan CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk; parti içerisindeki iddialara göre disiplin kurulunu tehdit ederek; “Tahsin Çelik’i disipline sevk edilmesi halinde bende istifa ederim” diyerek adeta Çelik’e zırh olmuştu.

O tarihlerde videoların yayınlanmasının ardından CHP Aksaray İl Disiplin Kurul üyesi Muhsin Tekinışık “Mastürbasyon Videosu yayınlanan CHP’li Belediye başkanı Çelik’in disipline sevk edilmesi gerektiğini”  savunsada bu savunması sadece birkaç gün sürdü. Ve ardından o da sus-pus oldu. Burada yazıyı kısa keseceğim ama devamında yine Muhsin Tekinışık isminden ayrıca bahsedeceğim…

 Tarih 1 Haziran 2022 / Çarşamba

Yer: Bolu Belediyesi Meclis Salonu

Konu: CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Yersiz Şakasına Karşı Linç Girişimi

1 Haziran 2022 de Bolu Belediyesi Meclis salonunda CHP’li Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın AKP’li Kadın meclis üyesine yaptığı soğuk espri sonrasında AKP’li medya ve Aktroller tarafından CHP’li Özcan hedef haline getirilmişti. AKtrollerin tren vagonuna binen isim ise CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk’te vardı. Şahsına ait sosyal medyadan yaptığı açıklama ile partili belediye başkanı Özcan’ı suçlamaktan kaçınmadı. Adeta ahlâk dersi verircesine.

Sanki 2021 Ekim ayında mastürbasyon videosunu savunan kendisi değilmiş gibi. Çıkıp ahlâk çığırtkanlığı yapması ise he komik hem düşündürücü idi.

CHP Genel merkezi Tanju Özcan’ın bu soğuk esprisi nedeniyle Disiplin’e sevk ederken, telefon ekranında bilmem neresini çıkarıp zevki sefaya dalan, ergenlerin bile yapmaktan çekindiği kameralı mastürbasyon videosu yayınlanan Tahsin Çelik’i görmediler.

Tarih 3 Kasım 2002 / Pazar

Yer: Türkiye

Konu: AKP’nin İktidara Gelmesi

2002 Kasım seçimlerinin ardından ilk kurulduğunda tek başına iktidara gelen ve ne yazık ki; beceriksiz, güvensiz, ikili muhalefet yüzünden hâlâ günümüzde yakamızdan düşmeyen AKP’nin yönetimi tartışılmaya başlandı.

2002’nin ardından ana muhalefetliğe razı olan CHP ile iktidarı başkasına vermek istemeyen AKP arasında görünmeyen ama bakıldığında teorik olarak aynı düşünce hakim oluyor. CHP Ana muhalefette kalsın, AKP iktidar olsun…

20 yıldır iktidar olan ve inşallah ilk yapılacak seçimde iktidardan düşerde kurtuluruz dediğimiz AKP’nin döneminde özellikle hafızalarda kalan Pandemi sürecinde CHP’li belediyelerin çalıştırılmadığını, AKP’li iktidarın yanlı olduğunu savunan bir ana muhalefet yani bir CHP…

Aynı konu üzerinden devam edersek, bir tarafta muhalefete hizmet vermeyen, muhalefetin verdiği hizmeti engelleyen AKP ve bu engellemelere ise “Her yurttaşın eşit hizmet alması” görüşünü savunan CHP. Oysa CHP Genel Merkez yönetimi Yeşiltepe Belediye Başkanı CHP’li Tahsin Çelik’in yaptıklarından bir haberdi.

Nedir Tahsin Çelik’in yaptığı?

Aksaray Son Dakika haber merkezi tarafından 21 Şubat 2022’de yayınlanan özel haberimizde CHP’li Belediye Başkanı Tahsin Çelik’in ve CHP’li belediye meclis üyelerinin evlerinin önü kilitli parke taş ile döşenirken, seçimde CHP’ye oy vermeyen AKP’li seçmenin evinin önü ise çamurdu.

CHP Genel Merkezi AKP’nin eşit hizmet vermediğini savunurken, aynı şekilde CHP’li Tahsin Çelik’te AKP’li seçmene hizmet etmemişti.

 

Tarih 2020 Mart ya da Nisan

Yer: CHP Aksaray İl Başkanlığı

Konu: Emekçileri İşten Çıkardı

İl kongresinde İl Başkanı seçilen Ali Abbas Ertürk “Emekten yana olacağım. Hiçbir emekçinin hakkını gasp ettirmeyeceğim. Namus Şeref Sözü Veriyorum” demişti.

Bu sözünden çok fazla geçmeden partinin çaycısını ve sekreterini işten çıkaran Ali Abbas Ertürk, 1 Mayıs 2020’de meydana 1 Mayıs Emek Bayramında Emekçilere nara atmıştı.

Çok değil tarihler 20 Haziran 2022’yi gösterdiğinde yine Ali Abbas Ertürk adeta Yeşilçam filmlerinin Esas Oğlanı gibi Organize Sanayide bir fabrikada işten çıkarılan işçilerin hakkını savunuyordu. Sanki partisinde görevli olan çaycı ile sekreter emekçileri çıkaran kendi değil gibi…

 

Tarih 21 Ekim 2021 / Perşembe – 19 Haziran 2022/ Pazar

Yer: Aksaray

Konu: CHP’li Disiplin Kurul Üyelerinin birbirlerine metiyeleri

Yazımın ilk satırlarında Muhsin Tekinışık isminden bahsetmiş ve bir virgül koymuştum yazıya. İşte noktanın geldiği yer burası.

Tarihler 21 Ekim 2021’i gösterirken CHP’li Belediye Başkanı Tahsin Çelik’in mastürbasyon videosu diğer siyasetçiler gibi konuşulmuş ve CHP Aksaray İl Disiplin Kurul üyesi Muhsin Tekinışık “Mastürbasyon Videosu yayınlanan CHP’li Belediye başkanı Çelik’in disipline sevk edilmesi gerektiğini”  savunsa da bu savunması sadece birkaç gün sürdü.

Ve ardından o da sus-pus oldu. Adeta süt dökmüş kedi misali susan Muhsin Tekinışık neden sustuğu ise bir başka merak konusu olmuştu.

Bir diğer Disiplin Kurul üyesi Hacı Ahmet Doygun’du. Hacı Ahmet Doygun ile Muhsin Tekinışık her ne kadar Tahsin Çelik’in disipline sevk edilmesini isteselerde, Hacı Ahmet Doygun bu isteğini sadece yakın çevresi ile paylaşıyordu.

Tarihler 7 Haziran akşamını gösterdiğinde CHP WhatsApp yazışma grubundan il başkanı Ertürk istifa ettiğini belirtmiş ama bu sözünden dönerek görevine devam etme kararı aldı.

Bu istifa olayı konuşulurken, CHP Disiplin Kurul üyesi Hacı Ahmet Doygun ise cadı avına başlamıştı. Tarihler 10 Haziran’ı gösterdiğinde bir gazeteci ile Kurtuluştaki evinde görüşme yaparak “Armağan’ın bu WhatsApp yazışmalarını nasıl ele geçirdiğini öğrenmek için” İl Yönetiminde bulunan eşi Yasemin Doygun ve o gazeteci bir plan yaparlardı.

Tarih 11 Haziran 2022’yi gösterdiğinde o gazeteci, Armağan Şen ile buluşur sözde Armağan Şen sarhoş olur ve o gazeteci de ses kaydı alırdı. Oysa bilmiyorlardı ki; Armağan Şen sarhoş olduğunda değil konuşmak tek bir kelime bile etmezdi.  Doygun ailesi merakla Kılıçaslan parkında bir kamelyada oturup gece vakti o sözde kaydı dinlemişlerdi. Ava giderken avlandığının farkında bile değillerdi. Hatta bu gazeteciye 10 Bin lira para da teklif edilmişti… Ama paranın satın alamayacağı dostluğu unutmuşlardı…,

Yine CHP’li Doygun bir taraftan Armağan Şen’in haber kaynağını arşatırırken, diğer taraftan ise parti üyelerine adeta gözaltına almış haddi aşarak herkesin WhatsApp ekran görüntülerini istemişti…

Yeri gelmişken açıkça söyleyeyim ve siyasi kariyeriniz için sizi uyarayım… O gazetecinin kılına zarar gelir, en ufacık bir sitemde bulunursunuz, Cuma ve Cumartesi günü yaşanan tüm konuşmaları harfi harfine kamuoyu ile paylaşırım. Mesela sizin iddialarınıza göre Armağan Şen’in 27 Ekim 2021’de haksız yere gözaltına alınmasında en büyük payın kim olduğunu yazmamı ister misiniz?

 

Bu olayların ardından tarihler 18 Haziran’ı gösterdiğinde Armağan Şen “CHP’de Köstebek Tartışması” başlıklı bir haber daha yayınlayarak tüm her şeyi kamuoyu ile paylaşıyordu.

Bu haberden hemen 1 gün sonra yani 19 Haziran’da CHP Disiplin Kurul üyesi Hacı Ahmet Doygun facebook sosyal medya hesabından yaptığı sübliminal mesaj yayınlayarak ”İki yüzlü insanlar tavşana kaç tazıya tut der. Hem ekran görüntüsünü almamı iste hemde ne zaman dedim diye yaygara yap.” Yazısını paylaştı.

Bu yazının altına yine CHP’nin bir diğer disiplin kurul üyesi Muhsin Tekinışık komedi şeklinde yorum yaparak; “Dostum daima dik duracaksın dik duracağını da bildiğim için arkadaşımsın” cümlesini kurarken Hacı Ahmet Doygun ise cevaben; “şahitsin abi daima dik durdum.” Derken Muhsin Tekinışık ise “o konuda şahitim” diyerek kendilerini tatmin etmişlerdi.

 

Sahi beyler; Şu 21 Ekim’de ortaya çıkan partinizin Belediye Başkanının bilmem neresini gösterdiği olayda da dik durabilseydiniz ya başkanınızın elindeki gibi. Ama sizler dik durmak yerine eskilli bir vatandaşın “Ben öyle şiyi sevmem” dediği videoda gösterdiği gibi durdunuz…

Peki bir de bu duruma hiç ses çıkarmayan İl yönetiminde tecrübeli bir isim vardı. CHP’nin bir dönem Merkez İlçe başkanlığını yapan Ünal Er…Sahi beyler sizler ne yaptınız bu partinin ilerlemesi, disiplinin çalıştırması ve iktidara gelmesi için…

 

Tarih: 28 Mayıs-30 Ağustos 2013 – 3 Haziran 2022

Yer: Gezi Parkı Eylemleri – Aksaray

Konu: Ağaçlar

28 Mayıs – 30 Ağustos 2013 tarihlerinde yaşanan Ağaçlar için direniş ve direniş simgesi olan Gezi Parkı eylemlerinde ön sıralarda yer alan CHP’liler ağaçların kesilmemesi doğanın zarar görmemesi için yer almışlardı. Yüzlerce yaralı birçok ölü, onlarca kamu mallarının tahribi, milyon liralarca zarar…Gezi parkı eylemlerinin sonunda ise eylem rayından çıkarak terörün sahnesini yer almıştı…

Yeşilliği doğayı seven, her fırsatta AKP’nin 5’li müteahhit çetesini eleştiren CHP, Aksaray Belediye Meclis üyesi CHP’li Tolga Kara’nın AKP’li üyeler ile Orman yolunun açılmasında ise zıt düşmüşlerdi. Hayırdır beyler yeşillik sevginiz kendi çıkarınıza göre mi?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ADD CHP’nin Arka Bahçesi mi

HIZLI YORUM YAP

0 2 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?