Haber: Armağan ŞEN 

Aksaray Merkez ve Gülağaç ilçelerinde farklı tarihlerde meydana gelen faili meçhul “Evden Hırsızlık, Kişilere Ait Mala Zarar Verme ve Bağ, Bahçe ve Tarladan Hırsızlık” olaylarına yönelik Aksaray Jandarma Dedektifleri (JASAT) ekiplerince operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda çok sayıda hırsızlık malzeme ele geçirildi.

Alınan bilgilere göre Aksaray Jandarma İstahbarat Şube Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar sonrasında Jandarma Dedektifleri (JASAT) ekipleri tarafından operasyon düğmesine basıldı. Eş zamanlı gerçekleştirilen operasyon saniye saniye kameralar ile kayda girildi. S.K., Y.S. ve M.İ. isimli şahısların evlerinde yapılan arama sonrasında saklanmış hırsızlık malı olduğu tespit edilen; 2 adet Matkap, 1 adet Slikon Tabanca, 125 metre Kablo, 8 adet Çoğaltıcı Priz, 1 adet Boya Tabancası, 1 adet Kıyma Makinesi, 5 adet Motorlu El Testeresi, 1 adet Hilti, 1 adet Traş Makinesi, 1 adet Cırcırlı Anahtar, 1 adet Pense, 4 adet Eğe ,2 adet El Feneri, 4 adet Sprial Taşı, 1 adet Panç Takımı, 1 adet Bahçe Makası, 4 adet İskarpile, 4 adet Musluk Başlığı, 2 Adet LCD Televizyon, 2 adet Kol Saati, 100 metre Bakır Kablo, 2 adet Akü, 7 adet Şarjlı Maktap, 1 adet Matkap Taşıma Çantası, 17 adet Matkap Ucu, 2 adet Elektrik Süpürgesi, 5 kilogram eritilmiş bakır, 1 adet Elektronik Kumpas, 1 adet Jenaratör ele geçirildi.

Operasyon sonucunda; Faili Meçhul kapsamında olan Aksaray İl Jandarma Bölgesinde 1 Bağ, Bahçe ve Tarladan Hırsızlık, 9 Evden Hırsızlık, 1 Mala Zarar Verme olayı; Nevşehir İl Jandarma bölgesinde 1 Evden Hırsızlık ve 1 Konut Dokunulmazlığı İhlal olayı olmak üzere toplam 13 olay aydınlatıldı.

Gözaltına alınan 3 hırsızlık şüphelisi ifadesi alınmak üzere Aksaray İl Jandarma Komutanlığına götürüldü. Olayla ilgili tahkikat devam ediyor.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zehir Zıkkım Olsun Aldığınız Paralar

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?