Özel Haber: Armağan ŞEN

2018 yılında temeli atılan ve al acele ile 2019 yılında hizmete açılan, açıldıktan sonra günümüze kadar skandallar ile ismi anılan Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yeni skandal görüntüler ortaya çıktı.

29 Ekim 2019 tarihinde hizmete açılan ve teslim edildikten sonra hastane binası yapımında kullanılan malzemelerin dayanıksız, mermerlerinin defolu olduğu ortaya çıkmıştı. En başta konum olarak sıkıntılı bir yere yapılan Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin hizmete açıldıktan sonra tavanı çöktüğünü geçtiğimiz yıllarda yaptığımız haberler ile dile getirmiştik.

İlimiz başta olmak üzere tüm yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışının ardından karların erimesi ile birlikte Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasında yeni skandal görüntüler ortaya çıktı. Isı sisteminin çöktüğü, serum ve acil hastalar için ilaçların yetersiz olduğu ve yine geçtiğimiz zamanda borçları ödenmediği için icralık olan Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasının çatısında yaşanan su sızması sonrasında tavanı çöktü. Tavanın çökmesi sonrasında kar birikintisi suların akması nedeniyle çalışanlar önlem olarak yere kovalar koyarak çözüm bulmaya çalıştı.

Tavanı çöken ve su akıtan Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasını gören yurttaşlar; Hastanenin yapımını üstlenen firmaya ve o dönem hastaneyi teslim alan yetkililere ver yansın ederek; “Zehir zıkkım olsun aldıkları paralar. Bir şehrin sağlığı ile ancak bu kadar oynanır.  4 tane milletvekili ne işe yarar? İl Sağlık Müdürü koltuk doldurmaktan başka ne iş yapar? Hastane yönetimi her ay bankamatikten onbinlerce lira maaş çekmekten başka o elleri ne iş yapar? Koskoca Aksaray’a bu binayı layık görenlerin rabbim öbür tarafta da onlardan çıkarsın. Bu rezilliktir. Bu durum Aksaray’da görev yapan yöneticilerin, idarecilerin ve siyasilerin beceriksizliğini ortaya koymaktır. İnşallah bu yetkililer ile bu hastaneyi teslim eden firma sahiplerinin kış günü evleri başlarına çevrilir. Şu üçayların başında bizlere bunu reva görenlerin Allah’a havale ediyoruz.” dediler.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Atatürk’e Olan Sevgisini Her An Yaşıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?